Spodniobuty oddychające - spodniobuty wędkarskie

/ 5 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam mam pytanie dotyczące zakupu spodniobutów, na rynku jest tego bardzo dużo a ja niestety nie wiem jakie wybrać , może koledzy coś podpowiedzą , czym się trzeba kierować podczas zakupu, lub ktoś może polecić takie w jakich sam brodzi po wodzie pozdrawiam serdecznie
romazda

Witam kolegów. Od kilku lat biegam po górskich rzekach Kotliny Kłodzkiej i moge podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Moim zdaniem najlepsze sa moltopreny oddychajace z butami do brodzenia. Spokojnie mozna załozyc pod nie cos cieplejszego, a na nogi ocieplacze. Nie trzeba kupywac drugiej pary na zime (neopreny piankowe), w których latem mozna sie ugotowac. Nie polecam spodniobutów z PCV , zima jest zimno, latem ukrop, i ograniczaja ruchy ( szerokim łukiem omijac oferte firmy JAXON -BEZNADZIEJA)!!!! Zarowno PCV, jak i neopreny maja jeszcze jeden drobny mankament. Buty w nich, to zazwyczaj normalne gumowce, w których nie trudno o wywrotke.Osobiscie uzywam spodniobutów firmy RON THOMPSON, godne polecenia sa tez SIMMS (kolega ma).Sa wykonane z lekkiego, oddychajacego materiału. Nie raz juz zaliczyłem w nich glebe( przez nieuwage), i sam jestem zaskoczony ich wytrzymałoscia. Buty do brodzenia maja filcowa podeszwe, lub filcowa z kolcami, co bardzo ułatwia chodzenie po sliskich kamieniach. Co prawda nie jest to mały wydatek, ale lepiej kupic raz, a konkretnie (moja opinia). POZDRAWIAM. (2009/01/23 18:37)

łysy wąż

Ja spininguję głównie w Wiśle, więc wystarczają mi zwykła neopreny. Są plusy i minusy. Plusem jest to, że pod neopreny nie muszę zakładać kalesonów - są ciepłe. Ale to właśnie przeszkadza w cieplejszych porach roku. Nie oddychają i klejnoty się pocą ;-) Spodniobuty z pcv mają tą zaletę, że zajmują w plecaku mniej miejsca niż neopreny i łatwiej w nich przejść przez jeżyny czy inne krzaczory. Minusem jest to, że są "zimne". Grudniowe brodzenie bez ciepłych majciochów odpada. Nie mam doświadczenia ze spodniobutami oddychającymi ( od roku wiszą w szafie - pewnie kiedyś się przydadzą ), więc opierałbym się na tym co napisał kolega romazda. Ceny spodniobutów z pcv kształtują się w okolicy 100zł, neoprenów od 200 w górę. Oddychające trochę więcej - spodniobuty Rapali kosztują około 350zł. Pozdr (2009/01/24 08:59)

romazda

Zgadzam sie z łysym wężem. Kazde spodniobuty maja swoje wady i zalety. Wada oddychajacych jes cena. Za spodnie z butami trzeba dac ok 600 zl, choc trafiaja sie promocje i wyprzedarze. Wybor zalezy od tego gdzie i jak czesto lowicie. Jesli macie otwarte podejscie do wody , to nie ma sensu wydawac duzych kwot. Ja łowie w trudnym terenie i robie po 10 km brodzac. W takim wypadku ''oddychajace'' sa niezastapione. (2009/01/24 11:26)