Spływ Wartą od Częstochowy do Jeziorska

/ 2 odpowiedzi
Witam  w wakacje  planuje  zrobić spływ pontonem   po Warcie  od okolic Częstochowy do  zbiornika Jeziorsko 
  dotychczas  zaliczony mam odcinek  Jeziorsko- Dębno  i  Dębno - Kostrzyn nad Odrą   te  2  odcinki byly spoko  ze względu na brak  przeszkód    , tam  , zapór , jazów , progów i innego h...twa  ale  przeglądając  mapę  pewnego  "błękitnego" giganta naliczyłem na   tytułowym odcinku   18  budów  hudrotechnicznych   to   skutecznie  eliminuje ten odcinek  z  spływu bo    20 razy  wyciagać  ponton  przenosić  klamoty i powtornie się wodować   to już  wyższa pie...ncja .
Czy  zna ktoś  z forum  odcinek rzeki o którym mowa i może  coś  więcej napisać   jak te progi wyglądają  bo przepłyinęcie  przez   jakikolwiek próg nie wchodzi  w grę.
z góry dzięki 
z@mela


Spływ Wartą nie wypalił przez zbyt liczne jazy , progi , tamy zapory i wszelkie ku...two w ilosci sztuk 19 jeśli błękitny portal z mapami nie kłamie natomiast spłynęliśmy Pilicą od Tomaszowa do Góry Kalwarii o ile w Pilicy woda w Tomaszowie kryształ w Warce juz taka średnia okolo 30cm przejrzystości względnej to w Wiśle szambo , smółka , brąz , musztarta połączona z gęstym szambem skutek liczaj na nogach , febra na twarzy ja pier... dobrze ze siętam nie kąpaliśmy a jedynie wskoczenie do kolan żeby przepchnąć pontony na łasze i przetarcie ust bo inaczej kaput a naleze do ruskich niemców gatunek wybitnie odporny i pancerny na zanieczyszczenia to jednak wiślane szambo mnie pokonało.
Z ryb po drodze same klenie w tym kilka takich 50+ ogólnie rzeka na spływ pontonem sie nie nadaje z racji licznych głazów , kamlotów , miliona kołków , pniaków i drzew o które latwo rozwalić ponton nawet taki z formozy np i milion przykos na ktorych trzeba było ciągnąc ponton . (2021/07/02 21:59)

Sith


Gratuluję samozaparcia.
Faktycznie Pilica zdecydowanie czyściejsza od Warty. (2021/07/08 11:00)