Zaloguj się do konta

Spławikówka firmy Riobi od nowa

utworzono: 2012/09/26 14:16
dar-ek

Witamu Posiadam obecnie mocno wysłużoną piękną klasyczną spławikówkę (firmy Riobi) ale niestety czas robi swoje przelotki już się ułamują (ma ponad 30 lat) i nadeszła pora wymiany na nową.przy obecnym ogromnym rynku rodzi się pytanie:
Jaką spławikówkę kupić jaki kołowrotek itd.(łowie 90% na wodach stojących typu zalew jezioro z lekką falą o słabym uciągu)Pozdrawiamdarek :)  [2012-09-26 14:16]

Witamu Posiadam obecnie mocno wysłużoną piękną klasyczną spławikówkę (firmy Riobi) ale niestety czas robi swoje przelotki już się ułamują (ma ponad 30 lat) i nadeszła pora wymiany na nową.przy obecnym ogromnym rynku rodzi się pytanie:
Jaką spławikówkę kupić jaki kołowrotek itd.(łowie 90% na wodach stojących typu zalew jezioro z lekką falą o słabym uciągu)Pozdrawiamdarek :) 


Witam. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno odległościówki, tylko jaka cię interesuje 3 składowa czy w teleskopie? A do tego kręciołek najlepiej z płytką szpulą typu match. Tylko napisz kolego ile masz kasy na wydanie to wtedy będzie można coś doradzić. [2012-09-26 14:34]

michal17

Witam. Polecam Ci wędkę firmy Mikado Trython  Match 4203(długośc 4,2metra) c.w od 10-40g Jestem z niej bardzo zadowolony jest to wędka 3 częściowa w koreczku.Nie jest to droga wedka(koło 100zł) [2012-09-26 14:42]

rafal05

Witamu Posiadam obecnie mocno wysłużoną piękną klasyczną spławikówkę (firmy Riobi) ale niestety czas robi swoje przelotki już się ułamują (ma ponad 30 lat) i nadeszła pora wymiany na nową.przy obecnym ogromnym rynku rodzi się pytanie:
Jaką spławikówkę kupić jaki kołowrotek itd.(łowie 90% na wodach stojących typu zalew jezioro z lekką falą o słabym uciągu)Pozdrawiamdarek :) 

Ja bym naprawiał :)) Pozdrawiam.

[2012-09-26 16:34]

dar-ek

witamwiesz ja zastanawiałem się nad naprawą oczywiście bo wędeczka choć leciwa to super pracuje porostu poezja ale chciałbym ją tochę oszczędzić bo jak pisałem latka swoje ma i nigdy nie wiadomoy to jakies 150- 300 zł. Ale nie mam dobrych doświadczeń z jaksonem i on jest na sstraconej pozycji.Pozdr. [2012-09-26 17:01]

witamwiesz ja zastanawiałem się nad naprawą oczywiście bo wędeczka choć leciwa to super pracuje porostu poezja ale chciałbym ją tochę oszczędzić bo jak pisałem latka swoje ma i nigdy nie wiadomoy to jakies 150- 300 zł. Ale nie mam dobrych doświadczeń z jaksonem i on jest na sstraconej pozycji.Pozdr.


Do 300zł to już fajny sprzęcik można skompletować. Mogę ci polecić kijek Shimano Alivio Bx match 3.60m kupisz go za około 170zł lub popatrz za czymś Mikado. Do tego kręciołek Shimano Catana lub Alivio w rozmiarze 2500 lub 3000. Taki zestaw wytrzyma parę ładnych sezonów. Pozdrawiam. [2012-09-26 19:23]

Artur z Ketrzyna

Darek, a jaka ona jest ta twoja Riobi?
Mówisz że super pracuje i super ci się na nią łowiło. Powinieneś mieć na niej opisane parametry; ciężar wyrzutu, lbs. Jaka miała akcję szczytową czy pracowała na całości. Długość i jaka rękojeść (długość rękojeści).
Na rynku jest tyle produktów różnych firm, że powinieneś podobną sobie wybrać. Na łowienie z brzegu jako wyrzutka to naprawdę optymalna jest 4,2 m. Choć niektórzy lubują się nawet w 5 m.
Oczywiście wybierając taką wędkę w sklepie możesz ją rozłożyć i zobaczyć czy identycznie się zachowuje. Bo w sklepach internetowych tego nie zrobisz i mimo że będzie pisać że ma taki sam ciężar wyrzutu jak też taką samą akcję to nie musi się identycznie zachowywać (może być ciut delikatniejsza lub sztywniejsza...)

Możesz też spróbować z bacikiem z zestawem skróconym, dość fajna zabawa z taka wędką.
Powiem Ci że na kanałach gdzie jest lekki uciąg wody super takim bacikiem się łowi, gdyż zestaw idealnie trafia w ten sam punkt, można nią przytrzymać przynętę jak na przepływance co też wspaniale wabi/drażni rybki. Co do długości takiego bacika to musisz dobrać sam do typu łowiska jak i odległości w jakiej będziesz łowił.
[2012-09-26 19:59]

Khorne

Witam. Ja mam daiwa aqualite power match 3.90 10-40cw  i do tego kołowrotek harrier match też z daiwy. Wędkę mam prawie rok. Z czystym sumieniem mogę polecić, bardzo ładnie pracuje i jak się wie jak, można wyrzucić zestaw na sporą odległość. Co do kołowrotka to jak narazie bez zarzutu, ładnie pracuje, nie trzeszczy ani nie skrzypi chociaż go nie oszczędzałem. Cena zestawu to około 400zl. Ja kupowałem w szczecinie w magazynie. Sklep handluje na allegro, to jak jesteś z okolić to stargujesz jeszcze z 30zeta:)  pozdrawiam [2012-09-27 13:23]

dar-ek

Witam
Oczywi scie kasy zawsze jak naj mniej za naj lepsze :) Ale to trudno określić ile ... Najepiej w myśl zasady -Tanio a dobrze-
:)

[2013-03-09 12:19]

dar-ek

Darek, a jaka ona jest ta twoja Riobi?
Mówisz że super pracuje i super ci się na nią łowiło. Powinieneś mieć na niej opisane parametry; ciężar wyrzutu, lbs. Jaka miała akcję szczytową czy pracowała na całości. Długość i jaka rękojeść (długość rękojeści).
Na rynku jest tyle produktów różnych firm, że powinieneś podobną sobie wybrać. Na łowienie z brzegu jako wyrzutka to naprawdę optymalna jest 4,2 m. Choć niektórzy lubują się nawet w 5 m.
Oczywiście wybierając taką wędkę w sklepie możesz ją rozłożyć i zobaczyć czy identycznie się zachowuje. Bo w sklepach internetowych tego nie zrobisz i mimo że będzie pisać że ma taki sam ciężar wyrzutu jak też taką samą akcję to nie musi się identycznie zachowywać (może być ciut delikatniejsza lub sztywniejsza...)

Możesz też spróbować z bacikiem z zestawem skróconym, dość fajna zabawa z taka wędką.
Powiem Ci że na kanałach gdzie jest lekki uciąg wody super takim bacikiem się łowi, gdyż zestaw idealnie trafia w ten sam punkt, można nią przytrzymać przynętę jak na przepływance co też wspaniale wabi/drażni rybki. Co do długości takiego bacika to musisz dobrać sam do typu łowiska jak i odległości w jakiej będziesz łowił.

Trudno określić parametry bo już wszystko pozacierane , ale: rekojeść (olnik)długa oplatana sznurkiem, budowa wł.szklane,uchwyt netalowy, dł. ok 3,4-3,6m. Jest dość mięka i parabo- liczna. Zależy mi na typowym sprzecie do spławika . Ale nie na 5g płotki czy jazie.
Pozdrawiam



[2013-03-09 12:28]

dar-ek

Witam. Ja mam daiwa aqualite power match 3.90 10-40cw  i do tego kołowrotek harrier match też z daiwy. Wędkę mam prawie rok. Z czystym sumieniem mogę polecić, bardzo ładnie pracuje i jak się wie jak, można wyrzucić zestaw na sporą odległość. Co do kołowrotka to jak narazie bez zarzutu, ładnie pracuje, nie trzeszczy ani nie skrzypi chociaż go nie oszczędzałem. Cena zestawu to około 400zl. Ja kupowałem w szczecinie w magazynie. Sklep handluje na allegro, to jak jesteś z okolić to stargujesz jeszcze z 30zeta:)  pozdrawiam




Tak ale tu ze sprzetem wyskoczłes z cena ponad 500 zeta a to nie wchdzi w gre myślę że za tą kasę można już kupić lepiej. Jak pisałem to nie tędy droga tanio a dorze lub bardzo dobrze. :)

[2013-03-09 12:33]