Spławikówka Jaxon Eternum

/ 22 odpowiedzi
witam kto mi doradzi nad kupnem dobrej lekkiej splawikowki :) mysle nad jaxon eternum   jak i jaxon perseus ;)
u?ytkownik57785

Zajebisty tytuł tematu.......... Odrazu wiadomo o co chodzi i każdy fachowiec może odpisać z fachową poradą. Ja na taki temat odpowiem tak-  :(  (2010/11/21 15:41)

u?ytkownik29974

Długo myślałeś nad nazwą tego tematu ?? (2010/11/21 16:08)

bednar14

A gdzie chcesz łowić tymi wędkami?NA jakie łowiska wędki szukasz? (2010/11/21 19:32)

domin1986

uzywasz takiego sprzetu??? (2010/11/30 19:38)

domin1986

jesli chodzi o zbiornik to jeziorko :0 lub stawek ;)

(2010/11/30 19:39)

bigrybka95

I znowu wielki Pan ... ma jakieś zażalenia......

Za bardzo wędek Jaxon ,  bym nie polecał , mają słabe przelotki.
Ale jeśli jesteś początkującym lub w miare "oczytanym" w wędkarstwie i nie masz żadnych
wyższych wymagań odnośnie wędziska , to narazie połowisz kilka sezonów. (2010/11/30 19:44)

u?ytkownik13410

mają słabe przelotki.

Na czym polega słabość przelotek w jaxonach? kolega ma jakąś wędkę tej firmy z wyższych serii (perseus, eternum, xt-pro)?
Od roku używam feedera jaxon eternum 345/80 i przez ten rok zniósł on naprawdę wiele. Łowiłem nim na pobliskich gliniankach i raz zabrałem go nawet nad Wisłę. Radził sobię bardzo przyzwoicie, dobrze wyrzucał ciężar z zakresu podanego przez producenta, pod obciążeniem bardzo fajnie się uginał amortyzując zrywy ryby. Nie zauważyłem większych wad w tej wędce, teraz zastanawiam się nad kupnem drugiego takiego feedera, tyle że znaczniej mocnego. (2010/11/30 20:26)

mienta

mają słabe przelotki.

Na czym polega słabość przelotek w jaxonach? kolega ma jakąś wędkę tej firmy z wyższych serii (perseus, eternum, xt-pro)?
Od roku używam feedera jaxon eternum 345/80 i przez ten rok zniósł on naprawdę wiele. Łowiłem nim na pobliskich gliniankach i raz zabrałem go nawet nad Wisłę. Radził sobię bardzo przyzwoicie, dobrze wyrzucał ciężar z zakresu podanego przez producenta, pod obciążeniem bardzo fajnie się uginał amortyzując zrywy ryby. Nie zauważyłem większych wad w tej wędce, teraz zastanawiam się nad kupnem drugiego takiego feedera, tyle że znaczniej mocnego.

to już utarta opinia o sprzęcie jaxona że to bubel i badziewie a ja jako użytkownik tych bubli stanowczo zaprzeczam.......bo czy inne firmy colmic maver itd mają wszystko idealne?? (2010/11/30 20:31)

norbert851

Witam, co do Jaxona nic nie pomoge bo niemiałem z nim styczności,ale stanowczo odradzam wspomniany kołowrotek Jork Alibi.Taki kołowrotek miałem na początku mojej przygody ze spławikiem czyli jakies 2 lata temu i powiem tak, praca tego kołowrotka nie była  zachwycajaca i był przynajmniej dla mnie jakis taki nie poreczny i oczywiscie juz sie rozsypał, ale decyzja nalezy do ciebie. POZDRAWIAM (2011/03/08 21:29)

kamilo5196

Jaxon eternum trochę za drogo cena trochę przewysza jakość ale są bardzo lekkie to jest + jeśli chcesz trzymać cały czas w łapie za krzakami na czaple. Jeżeli chciał byś coś tańszego to polecam Mikado Wędka Tachibana Light Float 5-25 gram poprostu rewelka cena do jakośći + i ta akcja. (2011/03/08 23:53)

u?ytkownik64718

Kiedyś szukałem też teleskopowej wędki. Bardzo mi się spodobał jaxon crystalis- piękne wykonanie. Postąpiłem tak jak ty , na forum poprosiłem o opinie. Wszyscy nie kupuj , dziadostwo , łamie się itd...  ale tak mi się podobała że ją kupiłem- tłumacząc sobie a co oni mogą wiedziec. Odebrałem sprzęt ze sklepu i przyszła pora na test . Pojechałem z bratem nad jeden z jego stawów, pierwsze wrażenie estetyka super, ale jakoś dziwnie ciężka. Pierwszy zarzut , karpik ląduje na brzegu . drugi rzut , znów holuje ale nagle suchy trzask wędka w dwóch częściach, karpia wyciągnełem całe 31 cm. Brat prawie się zesikał w majtki ze śmiechu, a ja prawie się popłakałem. Dlatego też dobrze przemyśl swój zakup , by póżniej nieżałowac . Nigdy nikomu nie polecę wędek firmy jaxon.

(2011/03/09 10:31)

pablos1000

Witam, ja akurat także posiadam od dwóch sezonów wędeczkę spławikową teleskopową Jaxon z serii Crystalis, kupiłem bo była fajnie wykonana,fajnie leży w ręku lecz nie jest może za lekka lecz wizualnie ok. Choc opinie na forach były różne to przez jeden sezon nic sie z nią nie działo, może też dlatego że rybki nie były za duże max 1.5kg, ale w tamtym sezonie mi sie złamała pod wcale nie większym obciążeniem. Oczywiście gwarancja już sie dawno skończyła. Jeszcze rok temu zastanawiałem się zakupic Jaxon Eternum bo podobno lżejszy i jeszcze lepiej wykonany, ale teras już nie kupie wędki tej firmy. Na ten sezon jako spławikówkę kupiłem sobie Mikado Match , większość ludzi na forach poleca tą firmę ale czy jest lepsza to zobaczymy, ale wybór należy do ciebie.

(2011/03/09 14:48)

kargul

nie kupuj JAXONA bron boze chyba ze chesz miec kij na 1 sezon bo jaxon takie ma tyle w tym temacie dziekuje dobranoc! (2011/03/09 15:07)

Hanys005

Ja nie wiem co wy macie z tym firmą jaxon ja używam ich wędzisk i kołowrotków nigdy nie miałem przypadków żeby się złamała i nie narzekam na ich sprzęt co prawda w jednym spiningu pękła mi szczytówka ale to była moja wina bo uderzyłem nią w drzewo
Ja bym Ci doradził jak na początek Jaxon Harmony 360 cw do 30 g kosztuje ona do 55 zł
w tamtym roku syn mi taką kupił i jest na prawdę jak dla mnie dopasowana  (2011/03/09 15:11)

kamilo5196

Mi cobra jaxona w łapie explodowała pod ciężarem 6g fajnie sie łowiło przez 1 sezon :)

a to ze mi pękło 5cm szczytówki pod leszczykiem 0,5kg to straszne

ja dbam o wędki nie możemy tutaj mówić o uszkodzenia mechanicznych (2011/03/09 15:30)

plotka97

Ja mam Jaxona Adventure cw 50 i jast tak cięzki że ręka po cwili odpada (2011/03/09 18:04)

perwer

Jaxon eternum trochę za drogo cena trochę przewysza jakość ale są bardzo lekkie to jest + jeśli chcesz trzymać cały czas w łapie za krzakami na czaple. Jeżeli chciał byś coś tańszego to polecam Mikado Wędka Tachibana Light Float 5-25 gram poprostu rewelka cena do jakośći + i ta akcja.

Drugi blockquote to ten ze słabymi przelotkami w Jaxon eternum

Z jakiej planety żeście sie urwali ,albo jakimi bambusami ktoś z was łapał ze o Eternum tak piszecie.Miał ktoś w ogóle z eternum do czynienia?bo widze głupty takie że lepiej kupe na to znieśc niz sie do tego odnosić

Kolego Dominku nie czytaj pierdoł i kupuj smiało  eterniczke i będziesz mega zadowolony.Wędka super ,tania bo chyba około 130zeta w sklepie,na allegro widziałem drożej ,nie wiem czemu?
Co do przelotek ,akurat są jedne z najlepszych ale lepiej napisac gówno wiedząc że są słabe.
Ja polecam bardzo dobry wytrzymały ,sprawdzony w różnych warunkach sprzet. (2011/03/09 18:32)