Spławikowanie na bata.

/ 9 odpowiedzi
Witam wszystkich "batmanów". Do was pytanie jak na spławik (bata) złowić rybki takie no spore, ale bez przesady chodzi o to że by złowić rybę tak trochę większą niż takie jakie łowię zawsze czyli okonie i płotki wielkości palca. ostatnio taki pan wyciągnął na bata szczupaka, leszcza itp. itd. czy wiecie jak coś takiego "osiągnąć"? (baty mam od 4-6 m chociaż taki najdroższy z węglówki to ten 5 m i na niego chcę coś złowić bo 6 jest "zajęty" a 4 za mała chyba.Więc jaki spławik, hak itp. itd.
DZIĘKI
saviano


Na YouTube mas kanał GorekTV, tam masz wyjaśnione o amortyzatorach i innych rzeczach. Większość dotyczy tyczki, ale można z powodzeniem przełożyć to na bata.

Pozdro
saviano (2015/05/08 07:18)

endzi63


Na YouTube mas kanał GorekTV, tam masz wyjaśnione o amortyzatorach i innych rzeczach. Większość dotyczy tyczki, ale można z powodzeniem przełożyć to na bata.

Pozdro
saviano


Do bata nie nadają się gumy od tyczki. Są specjalnie do tej metody przystosowane gumy, które na długości 1m rozciągną się max 30cm, np power gum.  (2015/05/08 09:12)

Artur z Ketrzyna


To znaczy. Masz problem taką rybkę wyholować czy złowić?

Jak złowić, to musisz po prostu szukać większej ryby, a nie skupiać na drobnicy.
Jest też coś takiego jak "Łowienie selektywne".


A jeśli wyholować, to jak kolega wskazał, można użyć gumowego amortyzatora, lub zastosować ciut mocniejszy zestaw, czy też nauczyć się holować duże ryby. Czasami wystarczy zmienić haczyk, by ryby się nie spinały tak łatwo, bądź w odpowiedniej chwili je zacinać.

A to że złowił szczupaka to nie nowina, rzucił przynętę pod jego pysk, a ona swoją pracą go skusiła do ataku. Jedynie miał szczęście że nie łykną głęboko, jak też nie przegryzł żyłki. (2015/05/08 09:44)

DanielB29


Ja powiem ci tak nie ustawialem sie na duza rybe a na bacika 5 metrowego zlowilem karpika 1,5 kg przypon 0,10 haczyk 14stka czerwony Mustad i na dwie pinki złowiłem karpika  (2015/05/09 17:36)

matpol7


oooooooooooooooooooooooooooooooo... (2015/05/13 14:08)

zbyszek73


tak samo tylko że bez kołowrotka ;))
jak dla mnie bat to najlepsza wędka nigdy nie stosowałem amortyzatorów  (2015/05/13 15:24)

jerome2


Bat to mega zabawa,też uważam że montowanie amortyzatora do dobrej klasy bata,to rzecz zbędna. A wracajac do pytania kolegi,jak bat 5m,daj na żyłke główną 0,14 i przypon 0.10-0.12,i haczyk 14,16,w zupelnosci wystarczy. (2015/05/17 00:16)

Komancz


Skoro łowisz tylko maleństwa, to może "zwiększ kaliber" ? Większy haczyk, grubszy zestaw no i przede wszystkim możesz użyć przynęty selektywnej np kukurydza. Chociaż ja jestem zwolennikiem delikatnych zestawów. Bo co za grubo to nie zdrowo. Ciężki temat, bo sam chciałbym wiedzieć jak łowić tylko te większe i największe ryby, a małe niech sobie pływają ;) Nie da się, dlatego testowanie raz za razem. (2015/05/17 10:27)

Wasieek


Mateusz a na jakim zbiorniku łowisz, jaka ryba występuje, jakiego używasz zestawu ? jak coś to pisz na priv, podpowiem :) (2015/05/17 18:40)