Spławiki własnej roboty - efekty pacy

/ 1041 odpowiedzi / 307 zdjęć
jakubwr

@ocool najmocniej Cię przepraszam faktycznie nie zwróciłem uwagi na autora.

Ja zastosowałem nici jedwabne, są bardzo cienkie. Trzeba się trochę napocić przy nawijaniu ale dają fajny efekt. Nie ma grubych schodów przy przejściu z nitki na trzcinę/pałkę. Mają też jedną wadę, przy mocniejszym  naciąganiu rozwarstwiają się i jednak pojawiają się odstające włoski. Jak za słabo naciągniesz to się zsuwają. Robiłem też na niciach do skóry firmy TYTAN. Te są juz lepsze ale dwa razy grubsze.
Miałem plan kupić nici do omotek przy budowie wędek ale te kosztują po 15zł za szpuleczkę. Przydałoby się kilka kolorów więc spora inwestycja - na razie odpuściłem.  
Te wzorki to oczywiście marker, najcieńszy z możliwych, taki do opisywania płyt CD.
Ćwiczę te tatuaże od dawna i trzeba sporo wprawy żeby wyszły ładne i równe. Aha ważne żeby malować po dobrze zaschniętej farbie albo po pierwszej warstwie lakieru. Jak pomalujesz na surowe drzewo to wsiąknie i rozmaże się. Wykonałem też kilka prób z lakierem samochodowym, kropla lakieru rozprowadzana cienką szpileczką.
Wzorki u Field-a są tak doskonałe że podejrzewałem już jakąś kalkomanię.
A ja tam sobie zrobiłem taką kalkę i pokusiłem się o własne logo - jak sie podoba ?  (2014/02/11 13:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ocool

Tez o czyms takim mysle... Tylko nie wiem jak wykombinowac z ta kalka... Dzieki za info o rysowaniu wzorkow...

(2014/02/11 13:37)

ocool

Logo zajefajne... (2014/02/11 13:38)

krzysiek01905

A to moje pierwsze takie sobie z pałki wodnej ,kory i korków od wina. Jak się podobają .A i czy jak pomaluje je sprayem do samochodów i lakierem do drewna to bedzie dobrze? (2014/02/11 19:38)

jakubwr

nie wiem czy robiłeś już próby w wodzie ale moim zdaniem te z korka się położą i ciężko ci będzie wyważyć (2014/02/11 19:50)

krzysiek01905

Już robiłem próby w wodzie i chodzą znakomicie.tylko niepróbowalem tych z kory i korkow na samej gorze po lewej (2014/02/11 21:09)

trato

Korek to swietny material na splawiki i nic sie nie kladzie! Mozesz podac z kory jakiego drzewa robisz splawiki i jak to zbierac (2014/02/19 22:04)

Maciekjpl

Witam.
Mam pytanie do Pana Spokojny mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak Pan robi te spławiczki z piórami na korpusie jestem tego bardzo ciekaw i chciał bym spróbować czy mógł by mi Pan napisać jak to się robi jeśli to nie tajemnica.
Pozdrawiam (2014/02/26 17:02)

krzysiek01905

trato niestety nw jak to drzewo sie nazywa z ktorego robie splawikiostatnio wracalem do domu i obok ulicy lezalo drzewo z bardzo gruba kora tak z 2 -3cm mowie wezme na splawiki i sprawdza sie znakomicie super sie obrabia troche ja suszylem tak z tydzien najpierw nadalem nozem okragly ksztalt i tyle ale teraz zbieram z "zywego" dzrewa biore mlotek i srubokret i po troszku z drzewa zabieram (2014/02/26 18:33)

elkak

mamy kilka nowych spławików zrobionych w tym roku do różnych metod (2014/03/17 19:18)

elkak

(2014/03/17 19:25)

mokrasek24

Hej hej jestem nowy na forum wiec witam wszystkich:)
Widzę,że mamy tutaj niezłych profesjonalistów . Ja tez troszeczkę strugam;) w wolnym czasie,a oto efekty mojej pracy. Wagglerki na jeziorowego lecha.Co o nich myślicie.  (2014/03/21 20:43)

bartfi987

A próbował ktoś robić spławiki typu dysk? (2014/03/21 20:52)