Spławiki własnej roboty - efekty pracy

/ 1050 odpowiedzi / 313 zdjęć
Maciekjpl

Dziękuje za porady.
A czemu mam zmienić farbę jest dość dobra i wydajna. (2012/12/14 22:37)

Maciekjpl

Czemu taka cisza w tym temacie czyżby już nikt nie robił spławików??

Pozdrawiam.! (2012/12/17 20:33)

spokojny

kol Młody Obejrzałem Twoje spławiki powiem szczerze że widać ile pracy w nie włożyłeś, robota jest dobra jak na początkującego i czysta, masz smykałkę chłopie to tego fachu.Tylko jest jedno ale, no może zaledwie uwaga nie wiem czemu ma służyć tak duża ilość pasków na antenkach, Piotrek gwarantuję Ci że z odległości 15 metrów wszystkie się zleją w jeden nieokreślony kolor i nie będziesz widział brania, przeanalizuj sobie tę radę wystarczą dwa paski jeden fluo do góry i poniżej biały, maksymalnie 3 ale według mojego doświadczenia możesz sobie go podarować. Spróbuj tak wykonać spławik a zobaczysz że dużo wcale nie znaczy lepiej.
Jeszcze raz gratuluję roboty bo jej wkład jest widoczny, dla Ciebie  BRAWO i kontynuuj ten kierunek za rok będziesz się sam z siebie śmiał, ale nie wyrzucaj ich broń Boże. Na podstawie swoich starych spławików będziesz widział postępy.
Jeszcze raz Gratuluję
A u mnie dziś na warsztacie stanęła nowa maszynka, nie jest to może najprostsze urządzonko bo takie sobie nie radziło z materiałami którymi się posługuję, a jeśli nawet to obróbka korka czy też balsy trwała wieki. Nie jest to też jakaś super zaawansowana maszyna CNC ale daje radę :) (2012/12/17 23:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Mlody9295

Spokojny, dziękuje za opinie oraz rade która na pewno wykorzystam przy tworzeniu następnych spławiczków:).
A co do tokareczki to jest bardzo ładna, można wiedzieć jaki silniczek to napędza? (2012/12/20 13:48)

Maciekjpl

Życzę wam Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia niech Dzieciątko Jezus Błogosławi wam na ten i następny rok.Wesołego Nowego roku.
Pozdrawiam (2012/12/24 10:14)

merdoczek22

Mam pytanko w sprawie wykończenia spławików. a mianowicie chodzi mi o to czy jak już nadajecie swoim spławiczką odpowiedni kolor farbkami fluorescencyjnymi, to czy zostawiacie je do wyschnięcia i nic więcej z nimi nie robicie. Czy pokrywacie je jeszcze cienką warstwa lakieru bezbarwnego? (2012/12/27 11:28)

mateuszgolcz

Witam panowie mam mały problem możecie mi podpowiedzieć gdzie mogę kupić tanio kile i antenki z włókna do spławików prócz allegro ???

Ale do tego tez krotki opis jak miałbym rozrobić odpowiednio farby i lakier do pomalowania spławików zeby nie popekały ani zeby on nie zszedl :)) ??? moge wstawic kilka moich spławików ktore zrobilem jakis czas temu lecz nie uzywam ich gdyz mi szkoda :d i jest problem z lakierem ktorym ostay pomalowane 

(2012/12/28 15:17)

mateuszgolcz

Z tego co wiem farba powinna wyschnac i jak koledzy wczesniej wspominali na sam koniec spławik musi zostac pokryty warstwa lakieru bezbarwnego aby nie pił wody i wtedy tez farba nie bedzie sie szybko łuszczyć a splawik bedzie ci dlugo służył  :) (2012/12/28 15:42)

mateuszgolcz

a po tych 8 warstwach lakieru czym ten splawik utwardzasz ???:) (2012/12/28 17:07)

mateuszgolcz

takie moje piersze spłąwiki które kiedys zrobilem :) (2012/12/28 19:59)

mateuszgolcz

a to kilka moich pierwszych robionych dawno temu :) (2012/12/28 20:46)

Maciekjpl

Bardzo ładne spławiki.
Takie pytanie, jak robicie spławiki z trzciny to lakierujecie je czy nie ??
Pozdrawiam wszystkich. (2012/12/29 16:24)

spokojny

Koniecznie musisz pomalować trzcinę lakierem, w innym przypadku będą piły wodę i nawet podczas pierwszego połowu zobaczysz jak po kilku godzinach w wodzie zanurzą się całkowicie. Zapraszam do przeczytania starych postów w tym temacie o lakierowaniu było już wałkowane.
Pozdrawiam (2012/12/29 22:55)

Maciekjpl

To moje pierwsze spławiki z trzciny.
Co o nich myślicie ?
Pozdrawiam. (2013/01/06 10:27)

Maciekjpl

To są moje pierwsze spławiki z trzciny.
Co o nich myślicie ?
Pozdrawiam (2013/01/06 10:31)

Maciekjpl

To są moje pierwsze spławiki z trzciny.
Co o nich myślicie ?
Pozdrawiam.
sam0084hn.jpg

sam0085a.jpg

sam0082ly.jpg

sam0085a.jpg (2013/01/06 10:40)

merdoczek22

Porównanie spławików z lewej z zielonym korpusem nie jest polakierowany na samym końcu lakierem bezbarwny a ten z prawej z czarnym korpusem pokryłem warstwa lakieru bezbarwnego. Co o nich sądzicie. (2013/01/06 15:18)

Maciekjpl

Piękne spławiczki z czego są zrobione ??
Pozdrawiam (2013/01/06 17:18)

Maciekjpl

Pisze do tych którzy łowią na spławiki ze trzciny. Czy te spławiczki są czułe?
Pozdrawiam! (2013/01/10 18:38)

mateuszgolcz

osobiscie moge powiedziec ze te ktore wykonalem sam z trzciny byly bardzo czule .Gdy ryby delikatnie brały wspaniale odzwierciedlaly takie brania i bylem w stanie zaciac w odpowiednim momencie ::) (2013/01/10 22:46)

mateuszgolcz

krotkie pytanko czy u was tez ciezko zeby dostac lakier i inne potrzebne materialy do splawików normalnie tragedia ;/ i wiecie moze gdzie mozna dosac takie i w dosc duzej ilosci takie antenki jak na zdj ??? :) (2013/01/12 11:05)

s1bartosz

Tutaj są różne rozmiary/kolory:
http://www.matchpro.pl/antenki-stonfo-3-00mm-10szt.html (2013/01/12 11:33)