Spławiki własnej roboty - efekty pracy

/ 1050 odpowiedzi / 313 zdjęć
Witam, tak jak w temacie - "pochwalmy się efektami naszej pracy", wymieńmy się informacjami na temat lakierów, kleju, materiału itp. Wklejmy fotki naszych spławików z krótkim opisem. Wielu z nas robi spławiki tylko boi się nimi pochwalić przed innymi kolegami :)   moje spławiki wykonuję z trzciny suszę, docinam, kleję cyjanoakrylem, impregnuję kilkakrotnie żadkim bezbarwnym lakierem, maluję kolorem, na koniec wklejam na wacie oczko z drutu półstalowego i maluję jeszcze raz bezbarwnym i gotowe   czekam na Wasze fotki i spostrzeżenia z produkcji Pozdrawiam Olek

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Olek


kilka innych spławików,

materiał - trzcina

(2011/12/28 22:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kazik


Bardzo ładne spławiki

(2011/12/28 22:57)

spokojny


Też tak uważam :)Moje też z trzciny. (2011/12/28 23:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spokojny


i czasem coś z balsy i patyczków od szaszłyków na bacika (2011/12/28 23:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik77866


no nie powiem ładne mi kiedyś ruwnierz wyszły podobne ale bylo ich o wiele mniej. (2011/12/28 23:10)

Olek


nie robiłem nigdy nic z balsą, napiszcie jak się ją obrabia tzn. czy łatwo się to szlifuje ? niewiem czy mój wynalazek tokarkopodobny :) da sobie z tym radę ? (2011/12/28 23:13)

spokojny


Spławiki - jak powstaje spławik
Tu masz link do "mojej" technologii. No jest tam więcej zdjęć. 
Z balsą jest o wiele łatwiej niż z trzciną, jest bardziej podatna na papier niż dobrze wysuszona trzcina. Dlatego wstępnie kształt formuję za pomocą grubego papieru za dokładnie bardzo drobnym.Dodatkowa informacja to: balsa podczas obróbki bardzo pyli więc lepiej obrabiać ją w jakimś gospodarczym pomieszczeniu. , (2011/12/28 23:20)

Olek


bardzo mądry i pouczający artykuł :)

tak na marginesie to Henio jest moim znajomym z koła i z miasteczka, to właśnie on zaszczepił u mnie wykonywanie własnych spławików

mam kilka jego wyrobów - mistrzostwo świata :)

(2011/12/28 23:43)

spokojny


Oczywiście w tej chwili też znam Henia osobiście, nawet byłem u Was w Radzionkowie. :)
Widzę że w swoich spławikach dość znacznie zwężasz końcówkę, ja też tak na początku robiłem ale zauważyłem że ma to duży wpływ na wytrzymałość, chodzi mi o stronę od oczka. Przy cięższym spławiku, podczas rzutu potrafi pękać, a następnie zasysać wodę, ma to duży wpływ na czułość zestawu.Dlatego teraz robię prostą rurkę a stożek wykonuję z "polimerowanej" waty. (2011/12/28 23:53)

Olek


następna partia też będzie z prostych rurek i stożka z waty, mam zamiar wykożystać też pałkę wodną - tylko niemam czasu się po nią wybrać :( (2011/12/29 00:11)

withanight88



mam kilka jego wyrobów - mistrzostwo świata :)




I ja popieram :) (2011/12/29 09:41)

domini34


Cześć robię tak samo spławiki z trzciny ja wy i chciałem się zapytać jakich farb używacie na końcówki spławików żeby były widoczne z góry dziękuje. (2011/12/29 11:20)

adwent


witajcie , bardzo fajne spławiki są ładnie wykończone. (2011/12/29 11:30)

spokojny


Ja używam fluorescencyjnej  pomarańczowej w spreyu, jak przejrzysz moje zdjęcia na bogu to stoi na warsztacie ( zdaje mi się że śnieżka) ale mogę się mylić :). Wcześniej koniecznie musi być położony biały podkład, (lepszy efekt). Konieczne jest też wcześniejsze przetestowanie farby z pozostałymi ( potrafią się zważyć), ja preferuję farby jednej firmy, jakiej to już musisz sobie wybrać, chodzi o to że wtedy nie ma problemów z "gryzieniem" i niespodziankami na spławiku. (2011/12/29 17:53)

Lutii


Witam serdecznie. Panowie zajebista robota!!! Bardzo fajne,ladne i bardzo funkcjonalne te splawiczki. Ja wlasnie uwielbiam na takiego rodzaju splawiki wedkowac i mam ich bardzo duzo ale wszystko kupne bo sam nie mam czasu robic,kiedys robilem ale za malolata i jakos mi inne wychodzily- aby nie powiedziec denne:-) Pozdro wielkie i powodzonka (2011/12/29 18:12)

elkak


a takie spławiczki robi mój Henio na które razem łowimy, moim zdaniem sa najlepsze na świecie, zresztą wielu naszych znajomych już się o tym przekonało pozdrawiam Ela (2011/12/29 20:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spokojny


To prawda Elu, te nasze "wypociny" to taka manufaktura przy Heniowych cudeńkach. Ale mamy dobrego nauczyciela i będziemy korzystać z jego wiedzy i doświadczenia ;) (2011/12/29 20:26)

elkak


te nowe spławiczki czekają na mróz i lód (2011/12/29 20:28)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

elkak


nadają się również na przepływankę (2011/12/29 20:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spokojny


Widzę że produkcja przed sezonem na pełnych obrotach? A korpusy z czego są wykonane przy tych nowych które się suszą? (2011/12/29 20:35)

elkak


z pianki Grzesiu ( z tej samej o której była mowa przed chwilką) (2011/12/29 20:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

elkak


a to leszczowe już na nowy sezon:) (2011/12/29 20:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spokojny


Te leszczowe to są prima sort, pięknie się wykładają na wodzie po braniu leszcza, wypróbowałem w tym sezonie.Aaa z pianki :) no to już trochę wiem jak podejść do następnej roboty, ale to już w nowym roku bo w Sylwestra chcę jeszcze na płocie pojechać z bacikiem.  (2011/12/29 20:49)

Olek


Cześć robię tak samo spławiki z trzciny ja wy i chciałem się zapytać jakich farb używacie na końcówki spławików żeby były widoczne z góry dziękuje.


ja używam zwykłego lakieru "fluo" do paznokci, tylko nieznacznie rozcieńczam go rozpuszczalnikiem - wystarcza na kilkadziesiąt sztuk :) tylko pamiętaj, że przedtem trzeba położyć podkład - najlepiej biały

możesz też udać się do punktu gdzie dorabiają lakiery samochodowe - tam za ok 10 zł kupisz 100 ml lakieru - a to wystarczy Ci na lata

zapytaj też w sklepie modelarskim, ja coprawda tam nie kupuję ale tylko dlatego, że u mnie takiego niema

pozdrawiam

(2011/12/29 21:19)

elkak


Olek w pobliżu Radzionkowa jest kilka sklepów modelarskich tylko trzeba poszukać :) (2011/12/30 07:27)