Zaloguj się do konta

Spławiki stałe jak sprawdzić czy jest położony na

utworzono: 2012/08/08 16:04
Radzio55

Witam.

 

Mam pytanie kiedy rozpoznać, że spławik stały leży na gruncie, bo z moich doświadczeń nie kładzie się on jak przelotowy. Jedynym sposobem jest gruntowanie łowiska gruntomierzem, by poznać głębokość łowiska ? Pozdrawiam.

[2012-08-08 16:04]

zibipilkarz

Zależy ile masz od haczyka śrut. Jak masz jakieś 50 cm to słabo będzie widac , jeżeli bliżej to powinno byc lepiej
[2012-08-08 16:23]

kamil11269

moim zdaniem spławik położy się na wodzie jeżeli pierwsza od strony haczyka śrucina znajdzie się na dnie
[2012-08-08 17:58]

WOW! [2012-08-08 18:51]

elkak

nie do wiary, istne cuda, muszę to zapamiętać [2012-08-08 19:25]

Roxola

Witam.

 

Mam pytanie kiedy rozpoznać, że spławik stały leży na gruncie, bo z moich doświadczeń nie kładzie się on jak przelotowy. Jedynym sposobem jest gruntowanie łowiska gruntomierzem, by poznać głębokość łowiska ? Pozdrawiam.


Tak [2012-08-08 19:35]

Jędrula

Witam.

 

Mam pytanie kiedy rozpoznać, że spławik stały leży na gruncie, bo z moich doświadczeń nie kładzie się on jak przelotowy. Jedynym sposobem jest gruntowanie łowiska gruntomierzem, by poznać głębokość łowiska ? Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Nie , ja wygruntuję bez gruntomierza .



[2012-08-08 19:39]

Roxola

:)Ja z gruntomierzem wygruntuje tak, że tylko pinka będzie dotykała dna  :) 
Zaznaczę to ustawienie i później dowolnie mogę zmieniać grunt ....i bez obaw powrócę do pierwszego ustawienia.Jako gruntomierz może służyć również większa kulka ołowiu, którą stosuję np. przy gruntowaniu bata i odległościówki,mocując na haczyku.
A Ty Jędrula jak to zrobisz ?  [2012-08-08 19:49]

Jędrula

:) Ja z gruntomierzem wygruntuje tak, że tylko pinka będzie dotykała dna  :) 
Zaznaczę to ustawienie i później dowolnie mogę zmieniać grunt ....i bez obaw powrócę do pierwszego ustawienia. Jako gruntomierz może służyć również większa kulka ołowiu, którą stosuję np. przy gruntowaniu bata i odległościówki, mocując na haczyku.
A Ty Jędrula jak to zrobisz ?      No tak tego nie dam rady wykonać bez gruntomierza , choć możnaby spróbować ?  


[2012-08-08 19:54]

Jędrula

:) Ja z gruntomierzem wygruntuje tak, że tylko pinka będzie dotykała dna  :) 
Zaznaczę to ustawienie i później dowolnie mogę zmieniać grunt ....i bez obaw powrócę do pierwszego ustawienia. Jako gruntomierz może służyć również większa kulka ołowiu, którą stosuję np. przy gruntowaniu bata i odległościówki, mocując na haczyku.
A Ty Jędrula jak to zrobisz ?      No tak tego nie dam rady wykonać bez gruntomierza , choć możnaby spróbować ?         Dużo by pisać , łowię batem i odległościówką już około 20 lat więc mam swoje sposoby :))))  




[2012-08-08 19:57]

Roxola

Gruntowanie to najważniejsza czynność przed wędkowaniem i dobrze wykonane to połowa sukcesu.Każdy dołek, każda górka, spad... itp. to jest poznawanie łowiska w wędkarstwie spławikowym.Czasami przegruntowanie o pięć centymetrów powoduje zwiększenie ilości brań.Znalezienie dołka na płaskim łowisku to również doskonałe miejsce do położenia przynęty...Dlatego zwykle przed zawodami jest tak dużo czasu na znalezienie tych miejsc.;) [2012-08-08 20:02]

Jędrula

Gruntowanie to najważniejsza czynność przed wędkowaniem i dobrze wykonane to połowa sukcesu. Każdy dołek, każda górka, spad... itp. to jest poznawanie łowiska w wędkarstwie spławikowym. Czasami przegruntowanie o pięć centymetrów powoduje zwiększenie ilości brań. Znalezienie dołka na płaskim łowisku to również doskonałe miejsce do położenia przynęty... Dlatego zwykle przed zawodami jest tak dużo czasu na znalezienie tych miejsc. ;)                

No tak to prawda , ale ja zazwyczaj zakładam maskę , płetwy i poznaję łowisko( mowa o jeziorach bo na rzece nie lubię ) . Po pierwsze bo lubię nurkować a po drugie właśnie dlatego aby poszukać wspomnianych przez Ciebie dołków , górek i innych rybnych zakamarków . I tak zgadzam się z tym co napisałeś w 100 % , głębokość łowiska i ukształtowanie dna to podstawa sukcesu , szczególnie na rzekach .


 

 

 



[2012-08-08 20:10]

niutek40

Proszę bardzo, jak można w kulturalny sposób, wymienić swoje poglądy! Naprawdę da się, aż miło poczytać,ale tak to już jest. Jedni inteligencję posiadają, a drudzy niestety nie.      [2012-08-08 23:40]

Proszę bardzo, jak można w kulturalny sposób, wymienić swoje poglądy! Naprawdę da się, aż miło poczytać,ale tak to już jest. Jedni inteligencję posiadają, a drudzy niestety nie.     


Nie do końca rozumiem czemu miał służyć ten tekst. Czy chciał kolega wykazać iż sam posiada ogromna inteligencję? Jeśli tak, to moje uznanie. Tymczasem zwykły offtop. Mój też zresztą, ale powstrzymać się nie mogłem, bo ja tej inteligencji chyba mam mniej jednak. [2012-08-09 18:35]