Zaloguj się do konta

Spławiki na rzekę pod tyczkę

utworzono: 2013/01/04 11:17
akostek

Chcę wreszcie w tym roku odważyć się i zacząć tyczką pomachać na rzekach Bug, Wisła i w związku z tym mam pytanie dotyczące spławików takich jak listek-żagiel, jakie są najlepsze (najlepiej się wam sprawdziły w łowieniu na rzekach i kanałach)? [2013-01-04 11:17]

LYSY

To nie jest takie proste, jak się wydaje. Spławiki trzeba dobrać pod siebie, bo jednemu pasuje, drugiemu nie. Z mojej strony używam, i jak najbardziej polecam wyroby Jacka M do przepływanki. I Cralusso Torpedo na stopa. Warto też zwrócić uwagę na żagielki Vimby. Oraz na pozostałe modele Cralusso takie jak Bubble, Ray, Shark.
[2013-01-04 12:07]

roman55

Temat, który proponujesz to tak obszerny i nie prosty, aż nie wiem, od czego zacząć.   Aby było krócej to na pewno się zgodzę z przedmówcą ŁYSY - cytuję „ Spławiki trzeba dobrać pod siebie „ tu nie ma żadnej dyskusji w tym temacie a teraz podam kilka moich mocnych faworytów rzeczno-kanałowych o gramaturze od 3 do 40gram, które osobiści najbardziej preferuję:

Spławiki firmy „Cralusso” –bardzo drogie, ale warte swojej ceny, bardzo dobrze wykonane, o ciekawym profilu bardzo trwałe. Używam ich głownie na wody z zawirowaniami powierzchniowymi o bardzo sporym uciągu. Jak dla mnie jedyną ich wadą jest lekko za słaba czułość na wystawianie brań w górę(brania typowo leszczowe).

Drugie modele preferowane to z sentymentu czysto regionalnego ( jestem z Lublina i nie tylko listki posiadam a całą kolekcję o różnej gramaturze spławików do bolonki, zestaw skróconego czy pełnego tego właśnie modelarza) oczywiści chodzi o bardzo dobre listki Dariusza C……   „Vimba” typ VV. Nie wiem czy nie jedne z najlepszych między innymi do przepływanek z mocnym przytrzymaniem na tzw. stopa. Sam ich wygląd kształtu i wykonania preferuje do takiego rodzaju wód i pracy na nich. Bardzo smukła i opływowa budowa.

Używałem w kiedyś również żagielków Sergiusza, ale trochę się na nich sparzyłem- zastosowany drut do kila gdzy się nie przetarło po wyjęciu z wody często korodował i słabo zabezpieczone lakierem były korpusy. Dlatego obecnie zastąpiłem Sergiusze na Niwa 3 to nic innego jak bardziej innego jak udoskonalone Sergiusze w o wiele lepszym wykonaniu i pod względem, jakości zastosowanego lakieru. Cechą charakterystyczną ich to jaskrawy kolorek i świetna praca w samej wodzie na dość dużych uciągach.

To by było na tyle moich propozycji..

Z wędkarskim pozdrowieniem.

[2013-01-04 15:50]

piter1311

Ja używam spławików Gutkiewicza.Bardzo dobre spławiki,i ceny również przestępne

http://www.gut-sklep.pl/index.php

[2013-01-04 16:01]

akostek

To Panowie nie wiedziałem że aż tak wygląda sprawa z żagielkami no nic aby do wiosny kupię ze dwa   Claruso i Gutkiewicza i będę próbował które mi podpasują a na razie dzięki za pomoc

[2013-01-07 06:50]

Wg. mnie od gutka dużo lepsze są sergiusze. Tak jak kolega wyżej pisał, fakt słaby lakier, ale wystarczy je jeszcze raz pomalować i spławiki nie do zajechania. Ja musiałem poświęcić wyjazd na to żeby przestawić się na ich długie antenki, ale teraz chyba wolę łowienie długimi niż krótkimi antenami. [2013-01-30 22:30]

JesiotrMaster

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i na wstepie chcialbym wszystkich przywitac "czesc, jestem Hieronim i od 7 lat lowie ryby. Jest to moja pasja, kocham to bardziej niz wielkanoc czy inne swieta.mna forum chcialbym odnalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.". Pierwsze moje pytanie to: czy to prawda ze biedronki sa swietna przyneta na sandacza ? Powiedzial mi tak nie jaki Zygmunt Sapkowski, moze ktos zna. Prosze o szybka odpowiedz i pozdrawiam. [2013-07-31 17:36]

Obejrzyj filmiki Kacpra może to ci jakoś pomoże https://www.youtube.com/channel/UCxrdUAvgIgwRMIdJYee5r1g [2013-07-31 20:57]

mikolaj37

Cralusso ray-nie wiele gorszy od dysków gutka ale za to nie plącze się na nim żyłka i trwałość w przeciwieństwie do gutków nieporównywalna.Co prawda sporo kosztuje ,ale jak nie urwiesz to na pewno nie zniszczysz. [2013-12-07 23:30]

Wg. mnie od gutka dużo lepsze są sergiusze. Tak jak kolega wyżej pisał, fakt słaby lakier, ale wystarczy je jeszcze raz pomalować i spławiki nie do zajechania. Ja musiałem poświęcić wyjazd na to żeby przestawić się na ich długie antenki, ale teraz chyba wolę łowienie długimi niż krótkimi antenami.

Również polecam Ci sergiusze.
[2013-12-08 08:47]