Spławiki na rzekę pod tyczkę

/ 9 odpowiedzi
Chcę wreszcie w tym roku odważyć się i zacząć tyczką pomachać na rzekach Bug, Wisła i w związku z tym mam pytanie dotyczące spławików takich jak listek-żagiel, jakie są najlepsze (najlepiej się wam sprawdziły w łowieniu na rzekach i kanałach)?
LYSY


To nie jest takie proste, jak się wydaje. Spławiki trzeba dobrać pod siebie, bo jednemu pasuje, drugiemu nie. Z mojej strony używam, i jak najbardziej polecam wyroby Jacka M do przepływanki. I Cralusso Torpedo na stopa. Warto też zwrócić uwagę na żagielki Vimby. Oraz na pozostałe modele Cralusso takie jak Bubble, Ray, Shark. (2013/01/04 12:07)

roman55


Spławiki trzeba dobrać pod siebietu nie ma żadnej dyskusji w tym temacie a teraz podam Dariusza C……  „Vimba” typ VV. Nie wiem czy nie jedne z najlepszych między innymi do przepływanek z mocnym przytrzymaniem na tzw. stopa. Sam ich wygląd kształtu i wykonania preferuje do takiego rodzaju wód i pracy na nich. Bardzo smukła i opływowa budowa.

Używałem w kiedyś również żagielków Sergiusza, ale trochę się na nich sparzyłem- zastosowany drut do kila gdzy się nie przetarło po wyjęciu z wody często korodował i słabo zabezpieczone lakierem były korpusy. Dlatego obecnie zastąpiłem Sergiusze na Niwa 3 to nic innego jak bardziej innego jak udoskonalone Sergiusze w o wiele lepszym wykonaniu i pod względem, jakości zastosowanego lakieru. Cechą charakterystyczną ich to jaskrawy kolorek i świetna praca w samej wodzie na dość dużych uciągach.

To by było na tyle moich propozycji..

Z wędkarskim pozdrowieniem.

(2013/01/04 15:50)

akostek


To Panowie nie wiedziałem że aż tak wygląda sprawa z żagielkami no nic aby do wiosny kupię ze dwa  Claruso i Gutkiewicza i będę próbował które mi podpasują a na razie dzięki za pomoc

(2013/01/07 06:50)

u?ytkownik36310


Wg. mnie od gutka dużo lepsze są sergiusze. Tak jak kolega wyżej pisał, fakt słaby lakier, ale wystarczy je jeszcze raz pomalować i spławiki nie do zajechania. Ja musiałem poświęcić wyjazd na to żeby przestawić się na ich długie antenki, ale teraz chyba wolę łowienie długimi niż krótkimi antenami. (2013/01/30 22:30)

JesiotrMaster


Witam serdecznie, jestem nowy na forum i na wstepie chcialbym wszystkich przywitac "czesc, jestem Hieronim i od 7 lat lowie ryby. Jest to moja pasja, kocham to bardziej niz wielkanoc czy inne swieta.mna forum chcialbym odnalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.". Pierwsze moje pytanie to: czy to prawda ze biedronki sa swietna przyneta na sandacza ? Powiedzial mi tak nie jaki Zygmunt Sapkowski, moze ktos zna. Prosze o szybka odpowiedz i pozdrawiam. (2013/07/31 17:36)

mikolaj37


Cralusso ray-nie wiele gorszy od dysków gutka ale za to nie plącze się na nim żyłka i trwałość w przeciwieństwie do gutków nieporównywalna.Co prawda sporo kosztuje ,ale jak nie urwiesz to na pewno nie zniszczysz. (2013/12/07 23:30)

u?ytkownik167673


Wg. mnie od gutka dużo lepsze są sergiusze. Tak jak kolega wyżej pisał, fakt słaby lakier, ale wystarczy je jeszcze raz pomalować i spławiki nie do zajechania. Ja musiałem poświęcić wyjazd na to żeby przestawić się na ich długie antenki, ale teraz chyba wolę łowienie długimi niż krótkimi antenami.

Również polecam Ci sergiusze. (2013/12/08 08:47)