Spławiki dyski na rzekę

/ 8 odpowiedzi
Czy ktoś łowi na spławiki dyski. Jak one działają? I czy jest jakaś różnica od zwykłego spławika???
u?ytkownik91748


Na dyski nie łowię, ale to są spławiki do tyczki;)  (2012/02/01 20:51)

gtsphinx


No właśnie... ale jak by pokombinować i zastosować taki spławik do np. bolonki ??

Sam jestem ciekaw i nie wiem czy nie spróbuję tak połapać w tym roku w szybkiej brzegowej rynnie.

Pozdrawiam

(2012/02/01 23:02)

ryukon1975


Ja metodą spławikową nie łowiłem już dawno,nie licząc łowienia uklejek na przynętę.Więc nie wiem w tym temacie nic.:) (2012/02/02 07:32)

Przemaz07


No właśnie... ale jak by pokombinować i zastosować taki spławik do np. bolonki ??

Sam jestem ciekaw i nie wiem czy nie spróbuję tak połapać w tym roku w szybkiej brzegowej rynnie.

Pozdrawiam


Witam! Polecam literaturę na ten temat: http://www.przemol.cba.pl/. Cała encyklopedia wiedzy na temat łowienia zestawem skróconym. Tam dowiesz się wszystkiego co tyczy się spławika typu dysk. Do bolonki są spławiki typu bombka. Dyski da się prowadzić tylko tyczką. Każdy rzut bolonką może zniszczyć ten spławik.  Pozdrawiam! (2012/02/02 20:28)

gtsphinx


Czytałem już to :D. Ale się poprostu zastanawiam jak by tak bolonką z pod siebie opuszczać lizaka do nurtu. Jednak zaryzykuje i sobie po eksperymentuje troche w tym roku... (2012/02/03 15:48)

Irek


Do łowienia bolonką można zastosować spławiki Carlusso Bolo lub Carlusso Surf pierwszy daje się wolno prowadzić w nurcie równolegle do brzegu, drugi nawet zatrzymać coś na zasadzie stopa. Łowiłem Carlusso Bolo i naprawdę w porównaniu do zwykłych spławików mniej go ściąga do brzegu i wolniej spływa, ale jest mało czuły na delikatne brania. Zaś Carlusso Surf próbowałem tylko raz raczej nie była to udana próba. (2012/02/05 17:24)

gtsphinx


Dzięki za odpowiedz. W tym roku na 100% spróbuje troche połapać w nurcie. Znajomy mój używa zwykłych spławików na rzekę i ma efekty. Ja natomiast dopiero zaczynam i najpierw skompletuje jakieś zestawy do nurtu a następnie poszukam płaskich rynien przy brzegu.

Pozdrawiam

(2012/02/05 17:56)