Spławiki, a kolorowe gumki do nich.

/ 4 odpowiedzi
Witam
Kupiłem sobie dziś spławik na bata oraz całe pudełko różnokolorowych gumek.
Sprawdzając je, średnica nie robi większej różnicy.. ale kolor.
Dlaczego tyle kolorków? tylko tak pod gust? ;))
Może ma to jakieś znaczenie?
Mam przeczucie, że duży kontrast w wodzie daje efekt zauważenia drobnych brań. ( skrzywienie się tego " druciaka " na którego zaklada sie gumke )

Sam juz nie wiem ;D

Pozdrawiam
mathew24

wiesz co ja dosyć dużo wędkuję metodą spławikową ale nie zauważyłem aby kolor gumek stosowanych przy montażu spławika miał jakieś znaczenie i wpływ na jakość i ilość brań (2011/05/30 20:19)

pawelek112

Witam
Też stosuje Te Gumki Na Bata Ale Tak Jak Kolega Wyżej to nie robi różnicy takie gumki jakie wrzucą takie są a rybka nie patrzy jaka gumka tylko na robaka co na haczyku se wisi heh

Pozdrawiam Krzysiek (2011/05/31 13:37)

nowak11

zgadzam się z kolegami wyżej to niema znaczenia :P (2011/05/31 15:09)

pawelek112

Jeszcze mogę dopowiedzieć że jeżeli nie chcesz kupować paczki takich gumeczek to możesz sobie sam zrobić takie gumki wystarczy ze weźmiesz jakiś stary przewód i wyciągniesz z niego środek kabla i masz gumki własnej roboty jak ci się nie podoba że są kolorowe Pisze to z tego względu nie żeby cie obrazić ze tam są kolorowe ale pisze to żeby ci podpowiedzieć że jeżeli chcesz jedno kolorowe np Czarne to sobie jakiś kabelek bierzesz tniesz na kawałeczki i wyciągasz jakimiś szczypczykami środek i masz gotowe
Pozdrawiam Krzysiek (2011/05/31 16:04)