Spławik - zmiana koloru antenki

/ 1 odpowiedzi
Hej ;)
Chce się z wami podzielic moim sposobem na zmiane koloru antenki, wiem że na rynku jest wiele opcji zakupu spławików z wymiennymi antenkami, grubosciami itd. Ale nie kazdy z nas je posiada lub poprostu cieżko jest je dostac w sklepie wędkarskim (oczywiscie zakupy on-line oferuja nam wszystko :) Nie raz bywa tak że mamy swietne brania ale zmienia sie pogoda, na jeziorze robi sie ''srebrzysta płachta'' lub woda tak sie mieni że ciezko nam cokolwiek zobaczyc... Na to jest sposób. Oczywiscie wiekszosc z was pomysli że mam na mysli zwyklego czarnego markera którym pomaluje antenke spławika. I nic w tym mylnego, ale przecież jak raz pomaluje to pozniej bedzie kłopot żeby przywrocic spławik do pierwotnej wersji (antenka czerwona, zielona itd) koloru. I tu jest moje rozwiązanie które polega na niczym innym jak poprostu przyklejenie do antenki spławika sklepowej taśmy cenowej a w zasadzie jej listka która jest dostępna w różnych kolorach, pomaranczowa, zielona, biała itd, oczywiscie jesli potrzebujemy tej czarnej, zwyczajnie malujemy listek tasmy na czarno i przyklejamy na spławik. Nasz listek który przykleilismy do antenki zwyczajnie nasiąka woda, co pozniej powoduje bardzo latwe usunięcie go z spławika. np  paznokciem, nie zmieniając jego orginalnego wygladu. jesli chcemy zmienic na inny kolor usuwamy starą naklejke, osuszamy antenke tak by listek sie do niej dobrze przyklejał i łowimy dalej. Nie zmieni to również gramatury spławika i z pewnościa umili to nasz czas spędzony nad wodą jak i zaoszczędzi pieniązki. Bo wystarczy nam pare spławków które bedziemy mogli modifikowac za pomocą zwykłych cenowych listków i czarnego markera. Spróbujcie sami !
Pozdrawiam.
patryk-kociemba

Ja na spławiki do bata i tyczki mam inny patent, jak potrzebuję zmienic kolor anteny to poprostu naciągam na antenkę igielit i tą właśnie rurkę maluje na wybrany kolor.

Co do spławików do odległościówki to nie mam tego problemu ponieważ kupuję spławiki z kompletem wymiennych antenek. 

pozdrawiam

(2015/04/29 08:12)