Spławik z balsy

/ 18 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam koledzy tak sobie dzisiaj pomyślałem czy ktoś by się podjął zrobić spławik na wzór kolca jeżozwierza ? Jeżeli tak to czekam na efekty :)Pozdrawiam.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975

Nie jestem fachowcem od produkcji spławików ale wydaje mi się że balsa jest zbyt delikatna by zrobić z niej trwały spławik o takim kształcie.Cieniutki przy tym długi najprawdopodobniej będzie łamliwy. (2012/02/13 14:44)

użytkownik99449

być może ale zawsze można warto spróbować :) (2012/02/13 14:55)

ryukon1975

Oczywiście,próbować zawsze można ale spokojnie bez oczekiwań na rewolucje w wędkarstwie.
Łowiłem na spławiki z kolca wiem jak są nietypowe i niepowtarzalne,nie sądzę by można go czymś zastąpić.
Sam kształt nie da nawet namiastki oryginału.:)
Bardziej będzie go przypominał spławik ze stosiny pióra kaczki lub gęsi na takie własnoręcznie robione też łowiłem,są bardzo dobre. (2012/02/13 15:07)

użytkownik54091

Oczywiście! Na tokarce wytoczysz z balsy idealny kształt i wielkość kolca jaki tylko chcesz, Ale nigdy balsa nie będzie kolcem i nie będzie tak wytrzymała, (na kolca możesz nadepnąć i nic mu się nie stanie), ani też tak czuła, aby pokazywała brania jak kolec. Pozdrawiam Bogdan. (2012/02/13 16:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spokojny

To prawda Bogdanie
Nic nie zastąpi prawdziwego kolca jeżozwierza.
Paweł, szkoda zachodu na robienie podróbki czegoś co jest nie do podrobienia.Natura tak to wymyśliła że już lepiej nie można. (2012/02/13 17:13)

dziadek2

Panowie chyba w połowie 2011 tu na forum były rozmowy na temat spławika z Jeżozwierza i właśnie ten zwierzak jest pod całkowitą ochroną i używanie jakich kolwiek części tego zwierzaka jest w Polsce zabronione .Przypominam sobie że nawet był post a co  tymi kolcami które już posiada się 25 lat przed wejściem tego przepisu były odpowiedzi tam poparte przepisami BEZ ZNACZENIA KIEDY SIĘ WESZŁO W POSIADANIE jest zakaz stosowania kolców jeżozwierza jako spławików to tylko w woli przypomnienia bo nie każdy trafił może na taki art. na forum  trzeba będzie dokładnie poszperać w archiwum (2012/02/13 17:46)

dziadek2

http://forum.wedkuje.pl/post/kolec-jezozwierza/249811/0 i tu jest to co pisałem dla zainteresownych  (2012/02/13 17:53)

użytkownik99449

a kto tu pisze o prawdziwym kolcu jeżozwierza co ? (2012/02/13 18:51)

KLEPA683

Młody kolego Pawle kolega powyrzej tylko podał przykład co do kolcy i to dobrze onim świadczy człowiek chce aby ci co niewiedzom takich żeczy się dowiedzieli

A twuj ton jest nie na miejscu troszkę pokory 

KLEPA683

(2012/02/13 19:05)

elkak

Paweł, szkoda zachodu na robienie podróbki czegoś co jest nie do podrobienia.Natura tak to wymyśliła że już lepiej nie można.

Grzesiu, nie ma takiego spławika abyśmy go nie skopiowali, tym bardziej z balsy, wiadomo będzie delikatny , więc samo obchodzenie się z min wiąże sie z trudnościami

ale równie dobrze jest wykonac podobny i bedzie się sprawował tak samo

tylko balsa jest łatwa do obróbki, ale malowanie jej to już jest trudniejsze, wielu się już o tym przekonało

(2012/02/13 20:45)

Olek

Grzesiu i Bogdan ma całkowitą rację, niema szans skopiować kolca jeżozwierza :) nigdy !!! nie będzie tak czuły jak oryginał !!! to tak samo jakbyśmy chcieli skopiować skrzypce Stradivariussa - nigdy nikomu się to nie udało

Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych "strugaczy"

(2012/02/13 21:04)

użytkownik99449

Młody kolego Pawle kolega powyrzej tylko podał przykład co do kolcy i to dobrze onim świadczy człowiek chce aby ci co niewiedzom takich żeczy się dowiedzieli

A twuj ton jest nie na miejscu troszkę pokory 

KLEPA683

co Ty możesz wiedziec  jakim ja tonem pisze co ? (2012/02/13 21:34)

KLEPA683

:) bez komentarza

(2012/02/13 21:52)

dziadek2

Kol. balcer 00 poszperałem tu i tam szybko obrosłeś w PIÓRKA  za te 3 lata od 2009  nie ładnie oj nie ładnie przemyśl swoje zachowanie i wypowiedzi w stosunku co do niektórych osób na tym forum (nie chodzi o mnie)a szczególnie do tych co naprawdę wyciągnęli do ciebie pomocną DŁOŃ. Nie będę dalej komentował ty wiesz oc chodzi. Jak masz ochotę dalej polemizować to jestem za tym żeby już nie ciągnać tego tematu z Tobą w tej kwesti to tyle . (2012/02/14 00:38)

użytkownik99449

coś jeszcze ? temat będzie i prosze o nie usuwanie go i wypowiadanie sie zgodnie  z tematem (2012/02/14 09:41)

Piotr 100574

coś jeszcze ? temat będzie i prosze o nie usuwanie go i wypowiadanie sie zgodnie  z tematem

:))niedość że oszust to jeszcze bezczelny ,współczuję ci balcer na święta należy ci się jeszcze jeden prezent ode mnie :)) do zobaczenia ,będe bardzo szczęśliwy znów cię widząc (2012/02/14 18:53)

macros111

Kol. balcer 00 poszperałem tu i tam szybko obrosłeś w PIÓRKA  za te 3 lata od 2009  nie ładnie oj nie ładnie przemyśl swoje zachowanie i wypowiedzi w stosunku co do niektórych osób na tym forum (nie chodzi o mnie)a szczególnie do tych co naprawdę wyciągnęli do ciebie pomocną DŁOŃ. Nie będę dalej komentował ty wiesz oc chodzi. Jak masz ochotę dalej polemizować to jestem za tym żeby już nie ciągnać tego tematu z Tobą w tej kwesti to tyle .

A ty moze bys zaczal od wyciagniecia reki na zode, a nie od dobijania chlopaka???

Skad mozesz znac Jego sytuacje,moze bys najpierw wysluchal co ma na swoja obrone???

(2012/02/14 19:14)