Spławik z gruntu. Co o tym sądzicie?

/ 2 odpowiedzi
jak uzywacie tej metody i czy wogole uzywacie ???
ja lowie tak
zylka glowna 0.16mm splawik przelotowy 1,5g do tego oliwka 5g na kretliku mala srucina zeby oliwka nie spadla przyplon do 20cm zylka 0,12 i haczyk 12 ;)
chce polowic plotki ale czy ten sposob jest dobry na taka rybe do odleglosciowki poniewaz nie lubie jak splawik mi plywa przy wiekszej fali co o tym myslicie???
Edward Sojka


Witam ! Co do metody spławik z gruntu,ja tylko tak łowię ! Z tak zwanego wieszaka, łowię tylko przy bezwietrznej pogodzie i to tez tylko w wyjątkowych przypadkach. Używam żyłek 0,16 i 0,18, bez przyponu haczyk nr 10 praktycznie na każdą rybę.Zmieniam tylko odstęp mniędzy haczykiem a ostatnią śruciną, która przeważnie leży na dnie. Spławik 1,5 do 2,0 grama ze smukłą antenką precyzyjnie wyważony, tak aby będąc w toni wystawał tylko 2 mm. Regulując gumką (stoperem) ustawiam dokładnie głębokość, tak aby spławik wystawał od 1 do2 cm nad wodę. Zależnie od tego na jaką rybę się nastawiam,reguluję odstęp między haczykiem a ostatnim ciężarkiem i tak np lin od 5 do 7 cm zależnie od grubości mułu . Płoć ,karp, leszcz około 10 do 15 cm,choć nie jest to koniecznością. Jest to sprawdzona i nie zawodna metoda jeśli łowimy na bułkę wycinaną żyletką lub ostrym nożem z całości bułki, krojonej na drobne kwadraciki od 0,5 do 1 cm zakładane na haczyk unoszą się nad dnem i są jedna z najlepszych przynęt na ryby spokojnego żeru. Skuteczność połączenia zestawu z przynętą jest lepsza od innych w granicach 60% skuteczności + ;)) (2011/06/19 09:57)

torczu


ignas
a jak nie chcesz zeby ci splawik chodzil p''przy wiekszej fali'' to zatop zylke i nic go nie ruszy
  (2011/06/19 11:53)