Zaloguj się do konta

Spławik przelatuje przez stoper sznurkowy

utworzono: 2012/05/15 19:19

Wykonuję stopery sam ale przez stopery przelatuje mi spławik
[2012-05-15 19:19]

endzi63

na pewno masz przy spławiku za duże oczko, można je delikatnie zagnieść, albo zaopatrzyć się w stopery gumowe i w tedy podpasować pod wielkość oczka spławika.
[2012-05-15 19:24]

mr Artur

są gotowe agrafki na dwóch polówkach koralików
sprawę może chyba rozwiązać sam koralik między spławikiem a stoperem
[2012-05-15 19:28]

a założyłeś koralik miedzy stoperem a spławikie? [2012-05-15 19:29]

Wykonuję stopery sam ale przez stopery przelatuje mi spławik


To jest powod zeby zakladac nowy temat. I co nie mozesz sobie z tym poradzic? Jak bedziesz z kazda drobnostka przychodzil i pytal sie na forum to sie niczego nie nauczysz. Wez pomysl troche. A wgl z czego ty te stopery robisz? [2012-05-15 19:36]

nata

Czy to takie trudne ? dodaj mały plastikowy koralik a najlepiej kup sobie gotowe stopery nitkowe są w komplecie z koralikami, koszt 1zł. [2012-05-15 20:58]

Spławiki wykonuję ze sznurka, łowię na krętlik z agrafką 14 do którego przyczepiam spławik. Żadnego koralika nie przedkładałem, można je dostać w wędkarskim ? [2012-05-15 21:04]

Karpik1974

kolego sa takie adaptery z agrafką do szybkiej zmiany spławika firmy stonfo albo innej firmy kosztuje pare groszy i masz rozmiary jakie chcesz ja takie coś stosuje bo mam bardzo małe przelotki w odległoszciówce i mi sie stoperek haczył o przelotki , zakładasz stomerek numer s i jest git sprawa załatwiona połamania [2012-05-15 21:29]

pavlosso

Za stoperem powinien znaleść się koralik, można je kupić razem ze stoperami nitkowymi ale same też są do kupienia, a stoperki proponuje wiązać z żyłki 0,22 niezastapione przy odległościówce z malutką przelotką szczytową [2012-05-16 09:14]

Karpik1974

nie ma mowy o koraliku, koralik to sobie można  załóżyc do wedki gruntowej jak masz przelotke jak wiadro takie jest moje zdanie przez te koraliki to sie na wkur>>>> dobra rada kolego tak jak ci napisałem jak niechcesz sie na ......  i spokojnie wedkować bez haczenia zyłkii 


[2012-05-16 10:13]

Za stoperem powinien znaleść się koralik, można je kupić razem ze stoperami nitkowymi ale same też są do kupienia, a stoperki proponuje wiązać z żyłki 0,22 niezastapione przy odległościówce z malutką przelotką szczytową



Z żyłki mi nie wychodzą niestety [2012-05-16 18:12]

krisal

nie ma mowy o koraliku, koralik to sobie można  załóżyc do wedki gruntowej jak masz przelotke jak wiadro takie jest moje zdanie przez te koraliki to sie na wkur>>>> dobra rada kolego tak jak ci napisałem jak niechcesz sie na ......  i spokojnie wedkować bez haczenia zyłkii 



O czym Ty kolego piszesz. Odnoszę wrażenie, że nigdy nie łowiłeś odległościówką. Przeglądam to forum od dawna i większej bzdury tu nie przeczytałem. Wracając do tematu odnośnie stopera nitkowego ,czy tam sznurkowego to obowiązkowo należy zalożyć koralik. Ja te tzw. gotowce ze sklepów wędkarskich zastąpiłem koralikami kupionymi w sklepie z zabawkami. Są o wiele lepiej wykonane i na moje oko nie są wykonane z plastiku ,przez co lepiej przesuwają się po żyłce. Pozdrawiam.
[2012-05-16 20:39]

Karpik1974

krisal korale to moja kobita na szyje zakłada tak ci powiem bo widocznie nie wiesz o czym pisze jak masz ruskie kije i przelotki jak wjadra to sobie zakładaj powodzenia i niech ci to wali powodzenia   [2012-05-16 21:12]

młody111 Weź żyłkę np. 0,18 i zawiąż stoper na żyłce głównej tak jak byś wiązał haczyk a żyłkę główną potraktuj tak jak by to był trzonek haczyka. Owiń ze 3-4 razy zaciągnij ale nie od razu mocno, tylko na 2-3 razy przesuwając go po żyłce, obetnij końcówki zostawiając ok. 3 cm wąsy i gotowe. Taki stoper możesz zawiązać sobie w każdej chwili nad wodą i zajmuję to minutę.
Tak jak napisał kolega wyżej pomiędzy stoperem a krętlikem na którym mocujesz spławik MUSI BYĆ KORALIK.
Pozdrawiam.
[2012-05-17 06:40]

marek-debicki

Proszę przeczytaj artykuł "Stoper wędkarski - uniwersalny stoper" wykonywany z włóczki elastycznej. Materiał na moim blogu zestycznia 2011r. W przypadku wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
120504
[2012-05-17 14:56]

brt3

O qrde,to ja nie wiedziałem że koralik nawija się wraz ze stoperem na kołowrotek.Czytam czasami takie bzdury że odnoszę wrażenie że gdyby nie było w sklepach gotowych przyponów to niektórzy nie potrafiliby wiązać haczyków. [2012-05-17 15:38]

Proszę przeczytaj artykuł "Stoper wędkarski - uniwersalny stoper" wykonywany z włóczki elastycznej. Materiał na moim blogu zestycznia 2011r. W przypadku wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
120504




Proszę , nie przechwalaj się tak - zwykłym stoperem ! Piszesz coś tak oczywistego dla większości wędkarzy a jednocześnie zachowujesz się niczym Edison lub inny wynalazca... Ani stoper ani tym bardziej artykuł twojego autorstwa : nie są niczym niezwykłym . Twój wpis , zewsząd emanuje samochwalstwem i pychą ...Na wypadek gdyby , ktoś zarzucił mi zwykłe "czepiactwo " i bezpodstawną swarliwość , przeczytajmy to raz jeszcze :

"Proszę przeczytaj artykuł "Stoper wędkarski - uniwersalny stoper" wykonywany z włóczki elastycznej. Materiał na moim blogu zestycznia 2011r. W przypadku wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
120504"


 Wielka geneza stopera wędkarskiego z włóczki , żyłki ... Ogromna  okazja do nieskromnego ukazania swojego rzekomego profesjonalizmu (zupełnie tak jakby wędkarstwo było pracą a nie sposobem na odpoczynek i relaks ...) - takie są moje odczucia po przeczytaniu artykułów i porad kilku ludzi z tego portalu.Kim ty , w ogóle jesteś ,że tak się obnosisz ze swoim rzekomy profesjonalizmem ( który jest niepotrzebny w hobby ) ?   Użytkowniku MarekDebicki - wraz z jeszcze jednym bywalcem tej strony  uważaliście się i uważacie , za jakichś niemalże "redaktorów " , osoby kreujące pewne aspekty wędkarstwa - a czy nie moglibyście być po prostu wędkarzami ? Czy przestaniecie kiedyś  promować się w Internecie , kłapiąc zajadle językami , czyniąc ów zwrot - w myśl  pobytu nad wodą i zwykłego , "normalnego"wędkowania ? Użytkownicy :  "MarekDebicki " oraz kilku innych - to apel do was ! Przestańcie być tacy rzekomo mentorscy , obnoszący się swoją osobą - nawet gdy piszecie truizm , coś co każdy wędkarz wie,  a zamiast tego zacznijcie wędkować.
[2012-05-17 17:21]

JOPEK1971

Proszę przeczytaj artykuł "Stoper wędkarski - uniwersalny stoper" wykonywany z włóczki elastycznej. Materiał na moim blogu zestycznia 2011r. W przypadku wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
120504




Proszę , nie przechwalaj się tak - zwykłym stoperem ! Piszesz coś tak oczywistego dla większości wędkarzy a jednocześnie zachowujesz się niczym Edison lub inny wynalazca... Ani stoper ani tym bardziej artykuł twojego autorstwa : nie są niczym niezwykłym . Twój wpis , zewsząd emanuje samochwalstwem i pychą ...Na wypadek gdyby , ktoś zarzucił mi zwykłe "czepiactwo " i bezpodstawną swarliwość , przeczytajmy to raz jeszcze :

"Proszę przeczytaj artykuł "Stoper wędkarski - uniwersalny stoper" wykonywany z włóczki elastycznej. Materiał na moim blogu zestycznia 2011r. W przypadku wątpliwości pytaj. Pozdrawiam.
120504"


 Wielka geneza stopera wędkarskiego z włóczki , żyłki ... Ogromna  okazja do nieskromnego ukazania swojego rzekomego profesjonalizmu (zupełnie tak jakby wędkarstwo było pracą a nie sposobem na odpoczynek i relaks ...) - takie są moje odczucia po przeczytaniu artykułów i porad kilku ludzi z tego portalu.Kim ty , w ogóle jesteś ,że tak się obnosisz ze swoim rzekomy profesjonalizmem ( który jest niepotrzebny w hobby ) ?   Użytkowniku MarekDebicki - wraz z jeszcze jednym bywalcem tej strony  uważaliście się i uważacie , za jakichś niemalże "redaktorów " , osoby kreujące pewne aspekty wędkarstwa - a czy nie moglibyście być po prostu wędkarzami ? Czy przestaniecie kiedyś  promować się w Internecie , kłapiąc zajadle językami , czyniąc ów zwrot - w myśl  pobytu nad wodą i zwykłego , "normalnego"wędkowania ? Użytkownicy :  "MarekDebicki " oraz kilku innych - to apel do was ! Przestańcie być tacy rzekomo mentorscy , obnoszący się swoją osobą - nawet gdy piszecie truizm , coś co każdy wędkarz wie,  a zamiast tego zacznijcie wędkować.

Wędkowac i przy tym jeszcze myślec ;-) bo pewnie wykonanie karmnika dla sikorek było by wielkim problemem dla niektórych.


[2012-05-17 18:39]

marek-debicki

Kolego syfiarzu- tajemniczy Don Pedro!

Jeden Kolega grzecznie pyta, drugi grzecznie odpowiada i to wszystko. Jeżeli natomiast dany sposób jest dla Ciebie nie do przyjęcia lub znasz lepszy, zawsze  możesz się pochwalić rozwiązaniem jakie stosujesz. Może inni też skorzystają z Twoich doświadczeń.

Jest mi bardzo przykro się się tak męczysz.

[2012-05-17 22:12]

krisal

krisal korale to moja kobita na szyje zakłada tak ci powiem bo widocznie nie wiesz o czym pisze jak masz ruskie kije i przelotki jak wjadra to sobie zakładaj powodzenia i niech ci to wali powodzenia  



Tym postem to mnie rozbawiłeś do łez. Twoja nieznajomość tematu sięgnęła zenitu, a przy tym jeszcze próbujesz mnie obrażać. Z Twojej wypowiedzi wynika ,że koralik wiążesz do stopera...ha, ha, ha... Jeśli na czym s się nie znam to się nie udzielam. Wielu jest "zaffcuff" na tym forum, ale Ty przeszedłeś samego siebie. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam
[2012-05-17 22:57]

Karpik1974

krisal jedno ptanie jaki załozyc stoperek jak sie ma przelotki gubości igły koralik ? żeby przelatywał bez haczenia czekam na wyczerpujaca odpowieć  [2012-05-17 23:59]

krisal

krisal jedno ptanie jaki załozyc stoperek jak sie ma przelotki gubości igły koralik ? żeby przelatywał bez haczenia czekam na wyczerpujaca odpowieć 



Stoperek robisz z żyłki, nitki lub innego sznurka, a koralik "lata" sobie luźno po żyłce. Następnie zakładasz krętlik z agrafką, kolejny koralik, stoper, obciążenie ,krętlik  (tym razem bez agrafki) przypon z haczykiem. Jedyna rzecz która przechodzi przez przelotki to stoperek ( to oczywiście zależy od głębokości łowiska). Myślę, że wszelkie wątpliwości rozwiałem.

[2012-05-18 00:13]

marek-debicki

Kolego Młody 111. Poniżej namiary na filmik z techniki wykonania stopera. Parametry zastosowanej włóczki elastycznej, splecionej z kilku nitek, nie strzępiącej się, umożliwiają dokładne zaciśnięcie węzła na żyłce z wybraną przez siebie siłą. Ponadto prawidłowo ściągnięty węzeł uzyskuje kształt baryłki, co umożliwia swobodne przemieszczanie się przez przelotki.

Włóczka elastycznahttps://www.youtube.com/watch?v=KmfYyJgFkoo

[2012-05-18 01:26]

krzychu64

Nie czytałem wszystkich wpisów bo co niektórych widzę myślenie boli.
Zakładając stoper sznurkowy powyżej spławika możemy go przy dużym gruncie rzeczywiście nawinąć wraz z żyłką na kołowrotek. Jednak koralik musi zostać przy spławiku za szczytówką. Jeżeli stosujemy cienkie żyłki i koralik przelatuje nam przez stoper to trzeba się zaopatrzyć w koraliki o rożnej średnicy otworu i dopasować do grubości żyłki. Można to zrobić w sklepie pasmanteryjnym. Kto nie wie co to za sklep niech się babci albo mamy zapyta, a nie robi zamieszania na forum.
[2012-05-18 09:08]

Bernard51

O czym Ty kolego piszesz. Odnoszę wrażenie, że nigdy nie łowiłeś odległościówką. Przeglądam to forum od dawna i większej bzdury tu nie przeczytałem. Wracając do tematu odnośnie stopera nitkowego ,czy tam sznurkowego to obowiązkowo należy zalożyć koralik. Ja te tzw. gotowce ze sklepów wędkarskich zastąpiłem koralikami kupionymi w sklepie z zabawkami. Są o wiele lepiej wykonane i na moje oko nie są wykonane z plastiku ,przez co lepiej przesuwają się po żyłce. Pozdrawiam.


krisal korale to moja kobita na szyje zakłada tak ci powiem bo widocznie nie wiesz o czym pisze jak masz ruskie kije i przelotki jak wjadra to sobie zakładaj powodzenia i niech ci to wali powodzenia

 O qrde,to ja nie wiedziałem że koralik nawija się wraz ze stoperem na kołowrotek.Czytam czasami takie bzdury że odnoszę wrażenie że gdyby nie było w sklepach gotowych przyponów to niektórzy nie potrafiliby wiązać haczyków.

Proszę , nie przechwalaj się tak - zwykłym stoperem ! Piszesz coś tak oczywistego dla większości wędkarzy a jednocześnie zachowujesz się niczym Edison lub inny wynalazca...

Gdy czytam wczesniejsze posty to wydaje mi sie ze napawde ten P. Dębickiego jest jak Edissona po co cos pisac czego sie nie rozumi lub nie ma pojecia praktycznego w tym temacie



[2012-05-18 10:07]

xxxczokxxx

a ja daje zamiast stoperów małe śruciny ( cięzarki) i nie daje sie namóić na stopery bo mi sie srucina sprawdza rewelacyjnie
[2012-05-18 13:40]