Spławik na rzece Omulew

/ 3 odpowiedzi
Witam kolegów,Nosi mnie już w domu dlatego w najbliższą niedzielę planuje wypad na rzekę Omulew, proszę o poradę na jakie ryby się nastawić , jaką zastosować zanęte i co na hak. planuje łowić na spławik i grunt .
Specyfika  odcinka rzeki na którym będę łowił:szerokość ok 12 metrówgłębokość minimalna 1 mgłębokość maksymalna 3,5-4 mdno piaszczysto żwirowe, w dołkach powyżej 4 m mulisteśredni uciągw zakolach woda spokojna o prądzie wsteczny woda o średniej przejrzystości
Ryby występujące;ukleja,płoc,kleń,okoń,krąp,miętus,leszcz

PS. Jakie zestaw spławikowy zastosować, spławik przypon i obciązenie? haczyk?

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
oxym


Witam!Ja również wybieram się na pobliską rzeczkę i mam już przygotowany zestaw.Jest to 5m bolonka z standardowym zestawem do przepływanki. Żyłka głowna 0,14 (bo akurat taką mam na kołowrotku), stały spławik 1,5g, ciężarek oliwka + stałe obciążenie i przyponik 0,10 lub 0,08 zakończony haczykiem nr 16.Na hak ochotka, pinka, pęczak, pszenica.Moja rzeczka niestety do wielkich nie należy, ale legendy głoszą, że można złapać ładnego jazika, a ładnych płotek ma nie brakować.Jak nic się nie pogmatwa, to jutro rozpoczęcie sezonu.Życzę częstego zakładania robaka.Lód zszedł - pora zaczynać!Pozdrawiam! (2013/02/27 18:43)

89krzysztof


Ryby występujące;ukleja,płoc,kleń,okoń,krąp,miętus,leszcz
Aż się prosi o spinning i jakieś mikro przynęty :) Ale skoro wolisz spławik, to nie podpowiem, bo na tym się mało znam. (2013/02/27 18:57)

laszlo1084


Omulew należy do specyficznych rzek nizinnych o dosyć dużym uciągu wody, a wyprawa podczas wiosennych roztopów może się okazać zmarnowaniem czasu.Miejscówki wcześniej upatrzone w przeciągu kilku dni mogą zniknąć nam pod woda !Ja bym poczekał z wyprawą aż stan wody się ustabilizuje.
  (2013/02/27 21:17)