Mikado Da Vinci Float jako spinning ?

/ 3 odpowiedzi
Dzień dobry chciałbym zapytać kogoś doświadczonego czy mogę używać wędki Mikado Da Vinci Float 400 20-40g jako spinningu ? Wiem, że równie dobrze mógłbym sobie kupić spinning, ale najpierw chciałbym sobie połapać tą, a potem podjąć decyzje o kupnie, jeśli w ogóle jest taka możliwość.
barrakuda81


Móc to byś mógł ale nie wiem czy jest sens bo 4 metry to będzie baaardzo długi spinning a przy tym trochę cięzki.Jeśli jednak zechcesz spróbować to pewnie że możesz ale musisz pamiętać że odczucia płynące z takiego wędkowania niewiele powiedzą ci o prawdziwym spinningu. (2019/08/24 20:37)

ryukon1975


Zdarzało mi się używać do spinningu "nie spinningów". W tym przypadku widzę dwa mocne ograniczenia. Długość pozwoli użyć tego wędziska tylko na określonych typach łowisk. W miarę duże wody i czyste brzegi by operować tak długim wędziskiem. Drugie to jego zapewne spore ugięcie i ciężar wyrzutowy, spowodują że będzie możliwe użycie tylko przynęt w mocno ograniczonej granicy mas dolnej/górną. (2019/08/24 20:46)

wedkarzpl@interia.pl



Ja miałem taką wędkę tylko 300. Dobra na spinning, złapałem na nią okonia 40.5 cm 1 kg na gume 10 g w głębokiej rzece i uważam wędkę za dobrą, ale 400 to chyba za duża lepiej 300. (2019/08/25 01:24)