Zaloguj się do konta

Spławik elektryczny LED na baterie świecący

utworzono: 2021/04/01 00:31
Goldevo

Witam Szanowne Grono Wędkarzy.
Zastanawiam się na zakupem nowości wędkarskiej jaką jest spławik świecący LED. Moj znajomy zakupił sobie taki spławiczek i bardzo go sobie chwali.

https://allegro.pl/oferta/sygnalizator-splawik-elektryczny-led-na-baterie-10427872242

Dodam że trzymałem go w rękach i wydaje się być solidne wykonany, ale niestety nie miałem przyjemności łowić na niego.

Co o tym sądzicie ? [2021-04-01 00:31]

jurasek15

Trochę jak reklama na sklepie. :) A tak na poważnie też szukałem długo spławika który by świecił i doszedłem do wniosku, że jedynie moje wymagania spełnia adapter do świetlika z Cralusso. Mogę go wtedy przerzucać między róznymi gramaturami, zastosować zarówno w odległośćiówce jak i przy tyczce bo pasuje też do "dysków", jak i mając zawsze w pudełu zapas świetlików nie martwię się, że zabraknie mi "prądu". :)
Ale moim świecącym spławikiem marzeń jest taki, który kupiłem swego czasu na bazarze od "ruskich" 30 lat temu. Działał na zasadzie jednej czerwonej diody, która zapalała się w momencie brania (woda zamykała obwód elektryczny). Pamiętam takie nocki, gdy wpatrywałem się w ciemność a tu nagle rozbłyskała dioda. Było w tym cos cudownego. No i przede wszystkim bateria starczała na bardzo długo. Chyba samemu trzeba będzie stworzyć taki spławik bo tamten nie przetrwał próby czasu, a nigdzie nie mogę znaleźć współcześnie tego rozwiązania.
Pozdrawiam i zyczę sukcesów [2021-04-01 08:19]

Julian

Od dwóch lat używam Jaxona 5+ 2g . I nie narzekam .Stosuję razem z sygnalizatorem brań - nie muszę cały czas wytrzeszczać gał . Sprzedają z jedną zapasową baterią . Do ,,ogarnięcia " w internecie lub na każdym specjalistycznym stoisku z bateriami . A na Nocki !!!! szanowni koledzy to się Zawsze jeździ z zapasowymi bateriami do ; wskaźnika brań , latarki ,oprócz tego świetliki i ze dwa większe znicze . Plus do tego jakiś plaster ,bandaż ,proszki przeciwbólowe i na ,,zatrucia " czytaj sensacje .Taki zestaw ,,medyczny " każdy szanujący się wędkarz nosi ze sobą inaczej jesteś żółtodziób jak mawiali traperzy green horn.
Pozdrawiam [2021-04-01 16:13]

jurasek15

Od dwóch lat używam Jaxona 5+ 2g . I nie narzekam .Stosuję razem z sygnalizatorem brań - nie muszę cały czas wytrzeszczać gał . Sprzedają z jedną zapasową baterią . Do ,,ogarnięcia " w internecie lub na każdym specjalistycznym stoisku z bateriami . A na Nocki !!!! Âszanowni koledzy to się Zawsze jeździ z zapasowymi bateriami do ; wskaźnika brań , latarki ,oprócz tego świetliki i ze dwa większe znicze . Plus do tego jakiś plaster ,bandaż ,proszki przeciwbólowe i na ,,zatrucia " czytaj sensacje .Taki zestaw ,,medyczny " każdy szanujący się wędkarz nosi ze sobą inaczej jesteś żółtodziób jak mawiali traperzy green horn.
PozdrawiamÂ

Ojej, to ja jestem żółtodziób. :) Stosy baterii zamieniłem na Fenixa, którego akumulatorek wytrzymuje do 300 godzin, znicze - stwierdziłem, że będą lepiej wyglądały jak już ryby będą ode mnie na wieki odpoczywały :) (ale za to ostatnio zabieram tealighty o zapachu lawendowym bo skutecznie odstraszają komary), opatrnek potrafię zrobić z liści babki lancetowatej, a na ewentualne sensacje pokarmowe zwęglę chleb, który działa podobnie do węgla aktywowanego (ciekawe co by na to powiedzieli traperzy :) ), a gdy zrobiłem porządek z zębami to i środki przeciwbólowe mi niepotrzebne.. :) (chociaż to akurat w skrytce samochodowej mam) Ale najlepszym zakupem na nocki był namiot i porządne łózko. :) Przyjeżdżajac po pracy nad wodę w piątek, tylko nęcę ewentualnie trochę pospininguję i idę spać. W sobotę cały dzień i nocka ze spławikiem do 24-tej. I w niedzielę od momentu przebudzenia do wieczora. :) Tak ładuję swoje "baterie" na pracowite następne 5 dni. :) Przestałem wierzyć w magiczne poranki i wieczory na rybach. :)
Pokazany spławik po prostu nie jest w moim "typie". :) Juz dawno nie wędkuję z antenką która wystaje 20 cm nad wodę, a wyważenie tego w sposób aby połowa świecąca znalazła się pod wodą jak dla mnie jest mało naturalne. No i jak już wspomniałem lubię żonglować gramaturami bo czasami tam gdzie inni posyłają swoje koszyki zanętowe, ja lubię posłać spławik 16g, a takiego świecącego, na baterię jeszcze na rynku nie spotkałem. (no chyba, że żywcowy :) )
Pozdrawiam i życzę sukcesów [2021-04-01 18:03]

Julian

Nie napisalem że jesteś żółtodziób ale było to raczej do czytających początkujących których czasami miałem okazję spotkać z jednym ( słownie jednym ,jedynym haczykiem ,,w zapasie " ) . Każdy ma swoje ulubione metody i sposoby aby tylko działały . Ja też lubie nad wodą eksperymentować zwłaszcza przy zmiennej pogodzie . A już w wędkarstwie jeziorowym to spławik również służy nie tylko do pokazywania brań ale i ,,przytrzymywania " przynęty na odpowiedniej głebokości . Znam takie jezioro gdzie takie garbusy i ( półkilowe się zdarzają ) na hak 4 pół rosówki wszystko jakieś 50 cm nad ,, zielskiem " Spławik 8 +4 żeby daleko pofrunął i szybko znalazł nad dnem . . Jak już weźmie to niezła zabawa się zaczyna . Ale już cieplej się robi to wkrótce może wyruszymy na te swoje nocki .
Przede wszystkim zdrowia życzę bo to teraz dla Nas Najważniejsze . [2021-04-01 23:32]

jurasek15

Julian, czasami trzeba "wrzucić" trochę humoru do dyskusji. :) Jak to mawiają lepiej żartować niż chorować. :) Szczególnie z ludźmi traktującymi wędkarstwo jako swoją wielką pasję, a nie ulegającymi trendom i modzie. Poza tym między wierszami takich dyskusji zawsze można też wyłapać coś, co nam będzie pasowało.
Także również życzę zdrowia i sukcesów nad wodą.
Pozdrawiam [2021-04-02 11:27]

Romuald55

Jestem w posiadaniu takich spławików od dwóch lat.Rewelacja przy łowieniu nocnym na spławik nawet tyczką.Jedna bateria wytrzymuje spokojnie dwie noce.Jestem w posiadaniu akumulatorków z łasowarką USB.Można ładować w samochodzie.symbol akumulatorków CR425 3V. [2021-04-07 19:39]

Tomasz J

Miałem te, lub bardzo podobne spławiki, niestety po pewnym czasie zaczęły brać wodę w miejscu łączenia. Kiedyś miałem też chińskie wynalazki, które świeciły na zielono, a przy braniu na czerwono, ale dość szybko się połamały. Zdecydowanie najlepsze świecące spławiki jakie miałem kiedykolwiek to ruskie wynalazki o których wspomniał kol. Jurasek15. [2021-04-08 09:49]

Romuald55

W miejscu łączenia są uszczelki gumowe które z czasem parcieją.Ja wymieniłem na silikonowe od razu po zakupie i problemów nie ma. [2021-04-08 19:22]

pietrek19


Julian, czasami trzeba "wrzucić" trochę humoru do dyskusji
Dorzucę się i powiem, że bez papieru czerpanego na ryby nigdy się nie wybieram. Pozdrawiam kolegów [2021-04-24 19:54]

pietrek19

A na poważnie, faktycznie gdyby połowa antenki świeciła lub nawet 1/3 to by był lepszy. [2021-04-24 19:56]

Julian

O Kochany kolego !!!! . Dwie rolki jedna w bagaźniku druga w plecaku . Jako że zapamiętaj nie sr.....sz smalcem nie podcieraj d..... palcem . Problem z ,,przeciekaniem " rozwiązałem w podobny sposób silikon w postaci taśmy ( jest w każdym markecie ) jedna rolka swobodnie nawet nie wiem na ile starczy jako że rozmawiamy dosłownie o 1 cm . Tego ,,naszego " spławika tak kurczowo się nie trzymam -wszystko zależy od pogody .
Ps. Zaś co się tyczy humoru -zawsze go miałem bo inaczej bym w tej swojej robocie ( energetyka ) świra dostał . A teraz na emeryturze Mam bajoński humor .Żadnych obowiązków ,nasiadówek zebrań ,dyżurów etc. Jeden obowiązek to kupka ,siusiu paciorek i spać . Bo rano trzeba wstać do ,,pracy " - a One ( ryby ) nieobecności nietolerują .I to jest mój Q.......wa obowiązek .
Pozdrawiam kolegów .

[2021-04-24 21:53]

Goldevo

Witam Szanownych Łowców Okazów. Pisałem jakiś czas temu na forum, jednak nie uzyskałem odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć czy te spławiki świecące są godne polecenia czy nie. Nie ukrywam że podobają mi się i chciałbym je wypróbować, a w dodatku kupić je teściowi. Ktoś korzystał? Ktoś może podzielić się opinią? Z góry dziękuję! C&R Link do przykladowego spławika https://allegro.pl/oferta/nocny-karpiowy-splawik-elektryczny-led-swiecacy-10656639377?snapshot=MjAyMS0wNC0zMFQxMjo1MzozNy4zNTFaO2J1eWVyOzhlYTZmZTBhZWY2MWI3YTcyNTMwMzkyMDQwZjMzZTQ5NmUwOGYwMzZlMWY3ZmE1ZjA3N2VhM2MxMDhiZWE3NzI%3D [2021-04-30 19:33]