Spławik elektryczny LED na baterie świecący

/ 9 odpowiedzi
Witam Szanowne Grono Wędkarzy.
Zastanawiam się na zakupem nowości wędkarskiej jaką jest spławik świecący LED. Moj znajomy zakupił sobie taki spławiczek i bardzo go sobie chwali.

https://allegro.pl/oferta/sygnalizator-splawik-elektryczny-led-na-baterie-10427872242

Dodam że trzymałem go w rękach i wydaje się być solidne wykonany, ale niestety nie miałem przyjemności łowić na niego.

Co o tym sądzicie ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurasek15


Trochę jak reklama na sklepie. :) A tak na poważnie też szukałem długo spławika który by świecił i doszedłem do wniosku, że jedynie moje wymagania spełnia adapter do świetlika z Cralusso. Mogę go wtedy przerzucać między róznymi gramaturami, zastosować zarówno w odległośćiówce jak i przy tyczce bo pasuje też do "dysków", jak i mając zawsze w pudełu zapas świetlików nie martwię się, że zabraknie mi "prądu". :)
Ale moim świecącym spławikiem marzeń jest taki, który kupiłem swego czasu na bazarze od "ruskich" 30 lat temu. Działał na zasadzie jednej czerwonej diody, która zapalała się w momencie brania (woda zamykała obwód elektryczny). Pamiętam takie nocki, gdy wpatrywałem się w ciemność a tu nagle rozbłyskała dioda. Było w tym cos cudownego. No i przede wszystkim bateria starczała na bardzo długo. Chyba samemu trzeba będzie stworzyć taki spławik bo tamten nie przetrwał próby czasu, a nigdzie nie mogę znaleźć współcześnie tego rozwiązania.
Pozdrawiam i zyczę sukcesów (2021/04/01 08:19)

Julian


Od dwóch lat używam Jaxona 5+ 2g . I nie narzekam .Stosuję razem z sygnalizatorem brań - nie muszę cały czas wytrzeszczać gał . Sprzedają z jedną zapasową baterią . Do ,,ogarnięcia " w internecie lub na każdym specjalistycznym stoisku z bateriami . A na Nocki !!!! szanowni koledzy to się Zawsze jeździ z zapasowymi bateriami do ; wskaźnika brań , latarki ,oprócz tego świetliki i ze dwa większe znicze . Plus do tego jakiś plaster ,bandaż ,proszki przeciwbólowe i na ,,zatrucia " czytaj sensacje .Taki zestaw ,,medyczny " każdy szanujący się wędkarz nosi ze sobą inaczej jesteś żółtodziób jak mawiali traperzy green horn.
Pozdrawiam (2021/04/01 16:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jurasek15


Od dwóch lat używam Jaxona 5+ 2g . I nie narzekam .Stosuję razem z sygnalizatorem brań - nie muszę cały czas wytrzeszczać gał . Sprzedają z jedną zapasową baterią . Do ,,ogarnięcia " w internecie lub na każdym specjalistycznym stoisku z bateriami . A na Nocki !!!! Âszanowni koledzy to się Zawsze jeździ z zapasowymi bateriami do ; wskaźnika brań , latarki ,oprócz tego świetliki i ze dwa większe znicze . Plus do tego jakiś plaster ,bandaż ,proszki przeciwbólowe i na ,,zatrucia " czytaj sensacje .Taki zestaw ,,medyczny " każdy szanujący się wędkarz nosi ze sobą inaczej jesteś żółtodziób jak mawiali traperzy green horn.
PozdrawiamÂ

Ojej, to ja jestem żółtodziób. :) Stosy baterii zamieniłem na Fenixa, którego akumulatorek wytrzymuje do 300 godzin, znicze - stwierdziłem, że będą lepiej wyglądały jak już ryby będą ode mnie na wieki odpoczywały :) (ale za to ostatnio zabieram tealighty o zapachu lawendowym bo skutecznie odstraszają komary), opatrnek potrafię zrobić z liści babki lancetowatej, a na ewentualne sensacje pokarmowe zwęglę chleb, który działa podobnie do węgla aktywowanego (ciekawe co by na to powiedzieli traperzy :) ), a gdy zrobiłem porządek z zębami to i środki przeciwbólowe mi niepotrzebne.. :) (chociaż to akurat w skrytce samochodowej mam) Ale najlepszym zakupem na nocki był namiot i porządne łózko. :) Przyjeżdżajac po pracy nad wodę w piątek, tylko nęcę ewentualnie trochę pospininguję i idę spać. W sobotę cały dzień i nocka ze spławikiem do 24-tej. I w niedzielę od momentu przebudzenia do wieczora. :) Tak ładuję swoje "baterie" na pracowite następne 5 dni. :) Przestałem wierzyć w magiczne poranki i wieczory na rybach. :)
Pokazany spławik po prostu nie jest w moim "typie". :) Juz dawno nie wędkuję z antenką która wystaje 20 cm nad wodę, a wyważenie tego w sposób aby połowa świecąca znalazła się pod wodą jak dla mnie jest mało naturalne. No i jak już wspomniałem lubię żonglować gramaturami bo czasami tam gdzie inni posyłają swoje koszyki zanętowe, ja lubię posłać spławik 16g, a takiego świecącego, na baterię jeszcze na rynku nie spotkałem. (no chyba, że żywcowy :) )
Pozdrawiam i życzę sukcesów (2021/04/01 18:03)

Julian


Nie napisalem że jesteś żółtodziób ale było to raczej do czytających początkujących których czasami miałem okazję spotkać z jednym ( słownie jednym ,jedynym haczykiem ,,w zapasie " ) . Każdy ma swoje ulubione metody i sposoby aby tylko działały . Ja też lubie nad wodą eksperymentować zwłaszcza przy zmiennej pogodzie . A już w wędkarstwie jeziorowym to spławik również służy nie tylko do pokazywania brań ale i ,,przytrzymywania " przynęty na odpowiedniej głebokości . Znam takie jezioro gdzie takie garbusy i ( półkilowe się zdarzają ) na hak 4 pół rosówki wszystko jakieś 50 cm nad ,, zielskiem " Spławik 8 +4 żeby daleko pofrunął i szybko znalazł nad dnem . . Jak już weźmie to niezła zabawa się zaczyna . Ale już cieplej się robi to wkrótce może wyruszymy na te swoje nocki .
Przede wszystkim zdrowia życzę bo to teraz dla Nas Najważniejsze . (2021/04/01 23:32)

jurasek15


Julian, czasami trzeba "wrzucić" trochę humoru do dyskusji. :) Jak to mawiają lepiej żartować niż chorować. :) Szczególnie z ludźmi traktującymi wędkarstwo jako swoją wielką pasję, a nie ulegającymi trendom i modzie. Poza tym między wierszami takich dyskusji zawsze można też wyłapać coś, co nam będzie pasowało.
Także również życzę zdrowia i sukcesów nad wodą.
Pozdrawiam (2021/04/02 11:27)

Romuald55


Jestem w posiadaniu takich spławików od dwóch lat.Rewelacja przy łowieniu nocnym na spławik nawet tyczką.Jedna bateria wytrzymuje spokojnie dwie noce.Jestem w posiadaniu akumulatorków z łasowarką USB.Można ładować w samochodzie.symbol akumulatorków CR425 3V. (2021/04/07 19:39)

Tomasz J


Miałem te, lub bardzo podobne spławiki, niestety po pewnym czasie zaczęły brać wodę w miejscu łączenia. Kiedyś miałem też chińskie wynalazki, które świeciły na zielono, a przy braniu na czerwono, ale dość szybko się połamały. Zdecydowanie najlepsze świecące spławiki jakie miałem kiedykolwiek to ruskie wynalazki o których wspomniał kol. Jurasek15. (2021/04/08 09:49)

Romuald55


W miejscu łączenia są uszczelki gumowe które z czasem parcieją.Ja wymieniłem na silikonowe od razu po zakupie i problemów nie ma. (2021/04/08 19:22)