Spławik do wypuszczanki

/ 4 odpowiedzi / 2 zdjęć
Posiadam bolonkę jeszcze tak zwanego starego typu. Kołowrotek nie typowa katrynkę lecz trochę mniejszy.na rzece której chce wędkować ten zestaw mi odpowiada lecz nie wiem jaki spławik zastosować. Nurt rzeki dośćwartki jest. Najczęściej poławiana ryba to kleń, jaź.
użytkownik16322


Kolego Mieczysławie .Sam sobie odpowiedziałeś . Do wędki bolonki spławik też bolonka po wypuszczanka to taka zmodyfikowana przepływanka . Zastosował bym taki zestaw spławik bolonka np.expert wyporność w zależności od uciągu to samo i obciążenie .Sa w sklepach kulki ołowiane ( nie myl ze śruciną ) przelotowe  żyłka 0,22 przypon 0,2 -0,16 hak kuty nr 8 . Klenie jazie mają duże pyski .Ale to tylko moja sugestia. Zrobisz jak uważasz.Życzę powodzenia Julian (2015/04/12 19:24)

paweldd


Jak dla mnie spławik zależy od nurtu, głębokości łowiska, odległości stanowisk ryby itp. Przez internet nikt ci sensownie nie poradzi. Na jakiej żece łowisz to może podpowiem ci jaki ja sprzęt na niej stosuje (o ile miałem okazje na niej łowić)? (2015/04/12 22:07)

kaban


Tych spławików używam czasami letnią porą od kilkunastu lat i innych nie szukam. Zmiana zależy od danego odcinka rzeki czyli siły i rodzaju nurtu (prosta rynna a zawirowania za przeszkodami robią dużą różnicę) no i poniekąd przynęty. (2015/04/13 09:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik16322


A oto moje spławiki . Często wykonuję zestawy nad wodą w zależności od łowiska : prądu i charakteru rzeki etc. No pracy magisterskiej tu nie będziemy pisać. Wszystko polega na doświadczeniu i obserwacji.Julian (2015/04/13 19:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.