Spinningowy problem na Bugu - nic nie bierze

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów. Od jakiegos tygodnia jezdze na rzekę bug (okolice wschodniej granicy ) i nie mogę nic złapać na spinning, rzeką ma do 3m gleb maksymalnie , wodą tetni zawsze życiem , szczupaki wyskakiwaly z wody ciągle ataki drapieżników nawet widzieliśmy suma i klenia. Nurt jest bardzo szybki na tym odcinku próbował em już łowić na woblery,gumy,wahadlowki ale to nic nie pomogło . chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną ? Dodam że na tym szybkim nurcie uzywam woblerow 7g i 7cm a gumy były na lekkich główkach jig. Prosilbym o wytłumaczenie jaki zestaw użyć i jak go prowadzic. Z góry dziękuje
ryukon1975


Lekkie przynęty w szybkim nurcie i głębokości niechby tylko dwa metry woda nosi jak chce, nie masz nad nimi kontroli. Spróbuj coś zmienić w tym temacie. Cięższe woblery, cięższe główki na hakach jigowych. Łowię w podobnych warunkach, przynęty jakie wymieniłeś nie muszą być całkowicie skreślone z arsenału jednak nie w każdym odcinku rzeki i nie na każdy gatunek ryby można je używać. Wszystko zależy od warunków miejscówki. (2015/07/01 08:02)

pawelec-albert


A jak je prowadzić? Z nurtem czy pod nurt i w jaki sposób? (2015/07/01 08:40)

ryukon1975


Wszystko zależy od tego jakie ryby chcesz łowić i na jakie przynęty. Nie sposób bym tu to wszystko opisał, za dużo tego.

W tym pliku masz woblery Salmo oraz gumy Dragon, przy każdej jest opis jej prowadzenia jak i ogólnego przeznaczenia.


PLIK PDF z nowościami na rok 2015»
(2015/07/01 09:15)

aldente


Jeśli na lekkich główkach nic nie złowiłeś, przejdź na cięższe  główki, aby przynętę zaprezentować przy dnie. Weź spokojnie hak 2/0 z główką 20 -22 gramów i spróbuj łowić z opadu. Pomyśl też, że drapieżnik nie stoi permanentnie w szybkim nurcie, aby nie tracić energii, tylko szuka miejsc osłoniętych. Prąd wody i tak mu zaniesie w pobliże pyska to, co będzie mógł zaatakować.
Możesz też spróbować  tonącym woblerem bezsterowym, który przy ściąganiu będzie miał tendencje nurkowania do dna. Trudno jest poza tym sensownie doradzić, nie widząc miejscówki...to tak na czuja...Pozdrawiam (2015/07/01 11:55)

pawelec-albert


Łowić chce głównie szczupaki a przylowem może być Bolen sandacz. (2015/07/01 13:08)

Przemas83


Jeżeli mogę Ci polecić jeden wabik na taką wodę to jest to Salmo sting pływający (F). Ten wobler jest bardzo uniwersalny i możesz go prowadzić na wiele sposobów. (2015/07/01 17:08)