Spinningowe woblery - czy odpowiednie

/ 35 odpowiedzi / 3 zdjęć
DelTor0

Drodzy koledzy spinningiści. Mam pytanie odnośnie woblerów na pstrąga, jeślibyście mogli podać mi kilka skutecznych woblerów na te przepiękne rybki. Jeśli jeszcze można spytać to w jakich miejscach przebywają pstrągi.

Chciałbym złowić pstrąga potokowego

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Salmo minnow, krakuski wszystkie modele, to takie podstawowe wobki dla mnie.  3-6cm, glownie lowie na takie kolo 5cm. W 80% modele wolno tonace, wiecej mozliwosci poprowadzenia.

(2014/06/05 10:08)

ziko123

a w jakim miejscu  siedzi pstrąg? (2014/06/07 18:42)

woro

u mnie siedzi w kuchni przeważnie. (2014/06/07 21:49)

ziko123

woro bardzo śmieszne.... (2014/06/08 17:06)

CYTRYNA777

WITAM

Polecam ROBINSON wobler 15 cm bezsterowy podobny do firmy Izumi waga 30 g wolno schodzący.

Pozdrawiam (2014/06/23 21:02)

robson270

Ja polecam z kolei woblery firmy hunter (instinct i pixel)
Co do miejscówek to jak w poniższym filmiku: http://youtu.be/BxY7WKwGqUw czyli wszelkie dołki, spowolnienia nurtu, miejsca za większymi głazami i okolice powalonych drzew, podmytych burt, (2014/06/23 21:12)

użytkownik181320

A ja natomiast polecam Kenarciki na pstrągole najlepsze :)  (2014/06/23 21:39)

AnOfDe

Witam wszystkich i także chciałem prosić o pomoc przy woblerkach.
Dostałem z 5 lat temu trochę tego ale nie potrafię się nimi posługiwać, nie wiem za bardzo który gdzie na jakiego drapieżcę.

Gdyby ktoś był chętny mi pomóc zrobiłem na szybko zdjęcie kilku woblerków może ktoś wypisze coś w stylu. Ryba - numer woblera

Pstrąg: 1, 5 15
Szczupak: 2,5,9
.....

Kiedyś popełniłem kilka woblerków i z tego co pamiętam to im ster szerszy tym praca bardziej agresywna, im kąt steru bardziej pionowy tym płyciej schodzi dobrze rozumuję ?

Chciałbym w tym sezonie ich poużywać a nie tylko gumy i wahadła :) (2014/07/15 02:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rafal-idler

Siemka, wznawiam temat, gdyż właśnie zakupiłem kilka używanych wobków. Moglibyście mi coś o nich powiedzieć? Na jakie ryby się z nimi nastawiać? Fajnie by też było wiedzieć tak mniej więcej na jaką głębokość schodzą. Ps na pierwszym od prawej jest napisane na sterze dorado ale w necie nie moglem znaleźć podobnego. Drugi od prawej ma na sterze salmo. A trzeci od lewej ma napisane chyba T.M. Łowię na Wiśle. Bardzo proszę o pomoc.

Dorado to model Stick.

Sądząc po wielkości tych woblerów (porównanie do zakrętki od Coli) to będzie to zestaw woblerów na sandacza, oprócz tego na pewno połakomi się na nie szczupak i głębiej żerujący boleń. Na mniejsze z nich okoń, kleń, może jaź.

(2014/07/19 13:41)

ziko123

Witam wszystkich. Otóż zamierzam zakupić wobler imitacje głowacza. Nie wiem tylko czy będzie on skuteczny,gdyż w mojej rzece nie ma głowaczy...
Również chciałbym się dowiedzieć jak wyczuć puknięcie pstrąga potokowego? (2014/08/26 16:47)