Spinningowanie w zimie.

/ 6 odpowiedzi
Mam zamiar wybrać sie na ryby na spinning ale szczupak ,sandacz czy boleń mają okres ochronny i tu sie pojawia moje pytanie jaka ryba aktywnie żeruje o tej porze roku i nie ma okresu ochronnego ?
Sith


Okoń, kleń, jaź, pstrąg, lipień, troć (2017/01/30 12:51)

erykom


O tej porze roku daj sobie spokoj ze spinningiem,pomyśl że może uwieśić Ci sie szczupak więc po co męczyć ryby skoro mają tarło... (2017/01/30 15:43)

kaban


Okoń, kleń, jaź, pstrąg, lipień, troć


Nic dodać nic ująć i gdyby nie moja ulubiona a zamarznięta rzeka to kleni szukałbym kiedyby sie dało a pojutrze pstrągów.

  (2017/01/30 17:42)

bartoszkk1


O tej porze roku daj sobie spokoj ze spinningiem,pomyśl że może uwieśić Ci sie szczupak więc po co męczyć ryby skoro mają tarło...

Idąc twoim tokiem rozumowania nie można łowić od 01.I do 15.XII a potem jeszcze od 1.X-31.XII zostaje na łowienie 75 dni. Skrajności to kiepski pomysł.  (2017/01/30 19:40)

grisza-78


Zdecydowanie podzielam zdanie Grzesia ( @kaban). Jeśli masz taką opcję, że rzeka płynie, skoncentruj się na kleniach. Łatwe do złowienia nie będą, ale to tylko bardziej motywuje, żeby im znaleźć coś odpowiedniego, co akurat b edzie im pasowało. Podobnie będzie z jelcami, jeśli tylko takowe w twojej okolicy występują. No i oczywiście pstrągi, jeśli tylko są u ciebie poza okresem ochronnym, który w niektórych okręgach kończy się z ostatnim dniem stycznia. (2017/01/30 21:56)

Sith


O tej porze roku daj sobie spokoj ze spinningiem,pomyśl że może uwieśić Ci sie szczupak więc po co męczyć ryby skoro mają tarło...

Idąc twoim tokiem rozumowania nie można łowić od 01.I do 15.XII a potem jeszcze od 1.X-31.XII zostaje na łowienie 75 dni. Skrajności to kiepski pomysł. 
Nic dodać, nic ująć. Kacper, bierz odpowiedni kijek i nad wodę. Nie będzie łatwo, ale nikt nie obiecywał, że życie to "je bajka", życie to "je bitwa" ;-)
  (2017/01/31 05:56)