Spinningowanie na Sanie.

/ 4 odpowiedzi

Cześć,
ostatnio się zastanawiałem jak to jest z tymi przynętami, a mianowicie jak wolno a jak nie wolno łowić. Chodzi mi konkretnie o San i jego odcinek zarówno górski jak i nizinny (ja łowie od j. solińskiego po Dynów) czy mogę eksperymentować z przynętami. Tak sztuczne przynęty, gdzieś kiedyś zdobyłem kilka takich ciężarków (niedostępnych w Polsce) jakimi ćwiczą rzuty do celu, dodam że łowię na spining i czy mógłbym sobie zrobić zestaw z takim ciężarkiem i do tego przywiązać przypon ze sztuczną muchą? W regulaminie nic nie znalazłem nt temat, a myślę, że efekty mogłyby być niezłe (choć może ryby by spadały z tak małego haczyka bez zadzioru zanim je wyholuję?). Jak myślicie? Podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem, a może ktoś ma jakąś autorską przynętę o której marzy każdy wędkarz?

Dziku


Myślę, że rewelacji nie będzie, ale możesz próbować.Przynęty muchowe mają to do siebie, że najskuteczniejsze są wtedy gdy swobodnie spływają, imitują wtedy owady niesione z nurtem. Każde sztuczne, nawet mimowolne wprawienie takiej muchy w ruch powoduje, że ryby całkowicie taką przynętę ignorują. Jedynie możesz pokombinować ze streamerami, które z założenia imitują małe ryby, ale sprawdź dokładnie zasady wędkowania obowiązujące na danej wodzie, bo w pewnych okresach łowienie na streamery, tak jak i spinningowanie może być zabronione.
(2015/08/25 20:32)

Piotr 100574


możesz spróbować spiningować muchami łososiowymi,na nie łowi się spiningiem ,ale tak jak Kolega napisał w polsce szału nie będzie (2015/08/25 21:25)