Spinningowanie w Bałtyku z plaży.

/ 6 odpowiedzi
WitamZ okazji że zaczynam urlop a wybieram się nad nasze morze,(jeszcze nie wiem gdzie na "spontana") chciałbym sie dowiedzieć i zapytać czy PZW ma podpisane porozumienie z okręgami miejscowości nadmorskich? Powiedzmy że wykupię pozwolenie w Gdańsku a łowić będę w Kołobrzegu czy Szczecinie i nikt się nie doczepi? Czy musiałbym w każdym okręgu wykupować nowe?? Chyba że jest jakaś możliwość wykupienia pozwolenia na całe wybrzeże?? Ewentualnie pominiecie drogi PZW. Pytam ponieważ zbytnio nie łapie  tematu pozwoleń na łowienie nad Bałtykiem, to mój pierwszy raz. Druga kwestia to czy z wędką 2,40 CW 30g, wyposażony w gumy i małe pilkerki własnej roboty o wadze  10,15,25, 30 g mam szansę na złowienie czegoś z plaży?? Oczywiście kanały i zatoki jak najbardziej pewnie tak ale wolę się dopytać. Raczej mam zamiar spędzić czas spędzony nad morzem czysto rekracyjnie i troszeńkę pomoczyć kija dla zabicia nudy i czasu.Pozdrawiam
osa12

PZW nie ma nic do łowienia w morzu.Zezwolenia na sportowy połów ryb w morzu prawdopodobnie prowadzą Okręgowe Inspektoraty Rybołówstwa Morskiego.  (2014/06/16 09:03)

osa12

Aby łowić w morzu nie potrzebna jest karta wędkarska. (2014/06/16 09:08)

marcin27

Ok a jest mozliwosć wykupić takie pozwolenie na całe wybrzeże plus ewentualnie łódka??? (2014/06/16 11:31)

marcin27

Ok a jest mozliwosć wykupić takie pozwolenie na całe wybrzeże plus ewentualnie łódka??? (2014/06/16 11:31)

darek-salamon

Trzeba posiadać dowod osobisty .Pozwolenia wydaje-Urzad morski-Kapitanat portu-Bosmanat.Pozwolenie obejmuje Zalew Wislany i Szczecinski oraz niektore jeziora mierzejowe.Do 1 km w pasie przybrzeznym baltyku mozna lowić ze zwykłego pontonu. Poza pasem przybrzeżnym do 12 mil morskich w glab baltyku trzeba mieć łodż z tzw.kartą bezpieczenstwa.Apropo -dlaczego w innych krajach nie trzeba miec zadnych zezwoleń na amatorski połow ryb z brzegu plaży? A połowy takie sa calkowicie darmowe.Czyżby w Polsce ktoś w tajemniczy sposób zarybiał bałtyk? Nie wspominając ze nie jest to morze zamkniete.I nie jest własnoscią jednego kraju. (2014/06/16 12:00)

darek-salamon

Ok a jest mozliwosć wykupić takie pozwolenie na całe wybrzeże plus ewentualnie łódka???

Tak jedno pozwolenie cale wybrzeze.Łodka jak wyzej do 1 km w głab baltyku.Mozesz na tratwie lapac. (2014/06/16 12:03)