Zaloguj się do konta

Spinningowanie kij matchowym

utworzono: 2014/04/29 22:08
SlawekNikt

Nie wiem czy rozumiem ,ale spróbuj łowić spinem 2.40 za pasem trzcin i jeszcze mając zielsko w wodzie.Ja krótkim nie potrafię dlatego min to 2.70 i czasami brakuje zasięgu.Do długiego dolnika można się przyzwyczaić.

Rozumiem i dlatego mam spin 3 m. albo przedzieram się przez trzciny i łowię 2 metrową wędką.
[2015-04-24 08:56]

LeoAmator

Tak tylko,że tu gdzie ja łowię przedzieranie się przez trzciny nad rzeką nie zawsze w chodzi w grę bo można nieźle się wykąpać. [2015-04-24 23:46]

SlawekNikt

W takim wypadku bardzo często pomaga "kawałek pływadła" czyli pontonu, którego się rzecz jasna przy sobie nie ma, ale może warto zorganizować na wyprawę. Kiedyś byłem na rzecze, piękne duże rozlewisko, trzciny wysokie, tak jak napisałeś dodatkowo woda wokół i rzadko kto tam zaglądał. Nawet miejscowi twierdzili, że tam nie da się wejść. Odpuściłem i ja. Rok później kilkanaście kilometrów wcześniej ktoś zaczął wypożyczać kajaki. Wypożyczyłem i ja i w owe trzciny zawitałem i połowiłem. To tak przy okazji. Może kiedyś jak będę mieć masę czasu to jakiś blog z tego wypożyczania kajaka napiszę ;-)
[2015-04-25 08:59]

LeoAmator

Tyle tylko ,że łowiąc z kajaka prawdopodobnie naruszyłeś przepisy,ponieważ sprzęt używany do połowu musi być zarejestrowany a kajaki przeważnie zarejestrowane nie są. [2015-04-25 10:23]

SlawekNikt

Nie kojarzę za bardzo przepisów odnośnie rejestrowania kajaków i nazewnicta z tym związanego, ale jakieś tam numery na kajaku były.
[2015-04-25 10:48]

JKarp

To sobie poczytaj : http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=5043
Mówiąc w wielkim skrócie - sprzęt służący do uprawiania APR powinien być zarejestrowany i czytelnie opisany. Na kajaku mogły być numery wypożyczalni lub coś podobnego.
JK [2015-04-25 11:40]