Spinning za 500zł do połowu szczupaków

/ 10 odpowiedzi
Witam , moj brat szuka dobrej wedki do polowu przedewszystkim szczuplego.Bedzie lowil z brzegu w rzekach i jeziorach. Co byscie mogli polecic?? Z gory dzieki:)
Tusior


TEAM DRAGON 2.75 LUB 2.90 10 - 30 GR WYRZUTU. POLECAM, SAM TAKI POSIADAM:) (2014/10/31 19:54)

piotrcarp


Shimano technium DF CX 14-40g 2.4m. Szybki lekki kijek dobrze amortyzuje wyskoki szczupakow (2014/10/31 22:11)

sosen82


Robinson Diaflex Spin Set 2,70m 10-30g http://www.fishing-center.pl/pl/p/Wedka-Robinson-Diaflex-Spin-Set-2,70m-10-30g/1705
 Perfekcyjna, trzyczęściowa wędka spiningowa z dwiema wymiennymi szczytówkami: klasyczną spiningową i wklejaną. Wyjątkowy kij, stwarza możliwość dopasowania się do łowiska i stosowania szerokiej gamy przynęt. "Wklejka" doskonale współpracuje z gumowymi przynętami, pokazując każde najdelikatniejsze branie. Stosujemy do połowu sandaczy, szczupaków i dużych okoni. Klasyczną, łowimy przy użyciu średnich woblerów, wahadłówek i błystek obrotowych. (2014/11/01 08:19)

karwos33


Ja też polecałbym coś z serii Diaflex. Miałem okazję przez kilka dni testować na szczupłych i sandaczach wersję Classic 2,7m 10-40g oraz Jigger 2,7m 7-24g. Obu tym wędkom dałbym po 4,5*. Jedyny minus to cena, ale nie da się ukryć, że są niej warte. (2014/11/01 09:10)

paawel1


Powiem tak. Żadna z sugestii portalowych kolegów ani też sprzedawcy w sklepie nie da Ci odpowiedzi na pytanie typu "jaki kijek?"
Jedyna słuszna decyzja może paść tylko nad wodą i tylko z możliwością próby.
Owszem możesz coś sobie wytypować ale dopiero woda i ryba odpowie czy był to dobry wybór.
Ja osobiście w swojej kolekcji posiadam naprawdę sporo kijków ale niektóre zaliczam do wędek typu "mam". Używam tylko w zasadzie 4 w zależności co mam zamiar łowić.
Troczek- Dragon Milenium do 12CW
Majowy Szczupak- Mikado Taurus (nie znajdziesz już w sklepach) do 17CW
Lato Jesień i EXTREMIS Mikado Flesh Zander do 30CW (w tej wędce zakochałem się od pierwszego rzutu), Oraz SAVAGE GEAR- Bushwhacker XLNT do 40CW.
Pozostaje zbyt dużo pytań typu jakimi przynętami będziesz łowił, guma(lekka, ciężka) blachy, koguty, woblery ect.
Ale jeśli brat jest początkującym (ale ze sporym budżetem) proponuję coś ze stajni Mikado Inazumy koszt max 350pln. Technologia jaką zastosowali w tych wędziskach zasługuje na miano mistrzostwa świata tzn. odstawienie kołowrotka od dolnika sprawia że każde puknięcie o trawkę, kamyk czy rybkę czujesz w dłoni
Ale wybór zawsze należy do Ciebie.
Pozdrawiam
Paweł   (2014/11/01 10:31)

Spear


Moim zdaniem ktoś kto chce wydać na kijek 500 zł powinien wiedzieć czego potrzebuje. Akcja, długość dolnika etc etc. Jeżeli nie wie czego chce od wędki, to powinien przeznaczyć mniejszą kwotę na inny kijek np. Z serii Dragon Millenium czy innej dobrej linii wędek, żeby nabyś doświadczenia.
No chyba, że kogoś stać na uczenie się na kijach za 500 zł, wtedy hulaj dusza... (2014/11/01 21:19)

Nokillfish


Witam temat dalej aktualny czekam na dalsze propozycje:) (2014/12/03 19:27)

piotrcarp


Poszukaj uzywanego MHX Mb 843-2 to brat bedzie napewno zadowolony. Mam takiego i moge polecic bo kijek fajny do tego poradzi sobie z zacieciem sandacza (2014/12/03 22:10)

metelik


Dobre i bez przebajerzenia:

http://www.rozemeijer.com/details/Rozemeijer%20Spin-it/Rozemeijer%20Spin-it/2965/

Na kilka woblerkow wystarczy jeszcze :)


Pozdrawiam
    Tomasz (2014/12/04 23:13)