Wedka do spinningu z plaży

/ 2 odpowiedzi
Witam. Mam mały dylemat odnośnie zakupu kijka. Nie mam auta więc podróżuje różnego rodzaju komunikacją bądź rowerem a targanie 1,5 metrowej tuby jednak stwarza mi troszkę problemów, a ostatnio miałem nie miłą sytuacje z tąd decyzja o zakupie kijka łatwiejszego w transporcie. I tu zaczynają się małe schody w doborze. Zastanawiam się nad wędką teleskopową bądź travel z kilku części i nie mogę się zdecydować jaką. Oczywiście spinning z plaży i brodzenie w morskiej wodzie po szuje :-) Z tej okazji chciałbym się zapytać któy rodzaj wędki najlepiej by się sprawdził. Czytałem wiele na ten temat i zdania podzielone lub teleskopowym mówiono stanowczo nie. Skłaniam się na wędki przyzwoite i markowe w dłógościach 2,7-3+ metra o CW od 10 do 60 gram. Więcej nie potrzebuję.
Bym zapomniał dopisać że mam zamiar wedkować u wybrzeży UK czyli 90procent kanał angielski i na dłózszy weekend jak da rade atlantyk.
Jeśli miał lub ma ktoś z forumowiczów wiedze na temat wędek tele i travel swoją wyrobioną opinie bądź używa z chęcią poczytam porady z tym związane.
Z góry dziekuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Marcin
Haryyy5


Wędki travel mają mimo wszystko dużo lepszą opinię niż teleskopy. Problemem jest natomiast c.w. jakie chcesz. Wątpię żeby udało Ci się kupić wędkę o 10-60g. a nawet jeśli to będzie to mocno przekłamane. Wędzisko nie może mieć takiego zakresu pracy. Realne zakresy to 10-30g lub 30-60g a i tutaj przy wartościach skrajnych często daje się mocno odczuć że nie jest to optymalne obciążenie dla danego kija. Oczywiście są inne, szersze zakresy, ale to tylko według mnie nie poparte niczym "pisanie po wędkach" Przemyśl czy chcesz finezyjny kijek czy mocny kij bo 2 w 1 się tu nie sprawdzi. (2017/05/14 13:06)

marcin-lisiak


Tak przegladając wedki typu travel składowe to tak jak kolega pisze max co znalazłem o CW to. 10-30, 10-40, 10-45 lub 15-45, 15-50, i 20-60. Jedyna o CW 10-60 to Daiwa wisker w wersji travel 3m za około 400 funtów. Czyli mam jeszcze takie wyjście by zakupić sobie dwie lub trzy np. coś w okolicy powiedzmy 5-25 i druga 15-45/50 a trzecia do max CW tu strzelam dajmy na to od 60 do 80 gram w porywach??. I chyba byłby to najrozsądniejszy wybór moim zdaniem.Nie wiele to w zasadzie waży a warunki aktualne na łowisku czasem mogą przy ograniczonym CW skutecznie zniechęcić czego doświadczyłem majac jedynie pod ręka wędke 2.40 o CW 10-30.  Teraz tylko kwestia doboru długości wędki pozostanie bo 2.40 to zakrótka z plaży jak się nie chce moczyć a zbytdługa to przy większym wietrze stawia spory opór i się wacham między 2.7 a 3 m max3.3 ??? (2017/05/14 13:26)