Spinning xul pod okonia i białoryb

/ 10 odpowiedzi
Witam

Do sezonu jeszcze daleko, ale polowi rozglądam się za bardzo delikatną wędką z myślą o wzdręgach, ale zapewne często będe łowił także okonki czy niewielkie kleniki z małej rzeczki.

Szukam czegoś o cw max 3-4g (może być nawet mniej).

Łowić planuje na niewielkie gumki na lekkich główkach, małe obrotówki (00,0) i od czasu do czasu może jakiś mikro woblerek.

Długość jaka mnie interesuje to mniej więcej 2.00m.

Cena powiedzmy 300-500zł (jestem w stanie lekko naciągnąć jak będzie warto)

Za wszystkie propozycje i porady z góry dziękuje i już teraz życzę połamania, byle nie na zaczepie :)
dnowik1997

SG LRF posiadam w gramaturze 0.5-7g
mam maniakalną potrzebe zejść jeszcze niżej, może to przez wielkość ryb jakie zazwyczaj łowie :)
w każdym razie dziękuje za propozycje i pozdrawiam (2019/12/02 23:33)

Sith

Jeśli posiadasz wędzisko, ktore obsługuje Ci przynęty 0,5g, to jak nisko chcesz jeszcze zejść z gramaturą? Praktycznie niewiele jestprzynęt spinningowych o masie <0,5g, chyba, że chcesz łowić na gęsie piórka wyciągane z poduszki, to propozycja @WedkarzIncognito z linkuhttp://allegro.pl/oferta/konger-world-champion-ii-micros-215-5g-102006215-7052813004 powinna już w pełni zaspokoić Twoje potrzeby, z niższym CW nie znajdziesz. (2019/12/04 08:11)

ryukon1975

Od początku listy wlącznie z moją propozycją określiłem te kije jak spinningi uklejowe. Czas jednak zmienić kategorię na - ryby wód Polskich.
Ja zaś głupi rozglądam się za kijem na przyszły rok i tak myślę czy ciężar wyrzutowy 600 g to nie za mało? (2019/12/04 12:56)

Jakub Woś

Są kije, które z razji cw zapewne by Cię interesowały ale ich koszt przewyższa Twój budżet. Sam sobie upatrzyłem Crazy Fish Nano Zero 0,2-1,5g ale to koszt około 1 tys i na razie czekam na deszcz gotówki ;)

https://www.stepanow-fishing.com/90-nano-zero/267-wedzisko-spinningowe-nano-zero-1-72m-0-2-1-5g-nsr582s-sxul.html
Jakubie, co się da złowić tą wierzbową witką? Bałbym się tym łowić ukleje, tym bardziej za "taki piniondz"Â... ;)))
Â

W weekend bedzie rybomania w Warszawie. Stepanow Fishing ma swoje stanowisko. Mam nadzieje ze będą go mieli. wtedy pomacham na such o i parę fotek zrobię, zobaczę jak sie prezentuje.
(2019/12/04 13:27)

WedkarzIncognito

SG LRF posiadam w gramaturze 0.5-7g
mam maniakalną potrzebe zejść jeszcze niżej, może to przez wielkość ryb jakie zazwyczaj łowie :)
w każdym razie dziękuje za propozycje i pozdrawiam

Skoro potrzeba zejść jeszcze niżej, to proponuje przyjrzeć się Gunki Reinbo, seria ultra lekkich wędzisk, model UL: c.w 0.5-3.5g, długość 183cm przy wadze 78g lub "ciężej", model L: c.w 1-4g, długość 200cm, waga 82g. (2019/12/04 23:01)