Spinning xul pod okonia i białoryb

/ 23 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam

Do sezonu jeszcze daleko, ale polowi rozglądam się za bardzo delikatną wędką z myślą o wzdręgach, ale zapewne często będe łowił także okonki czy niewielkie kleniki z małej rzeczki.

Szukam czegoś o cw max 3-4g (może być nawet mniej).

Łowić planuje na niewielkie gumki na lekkich główkach, małe obrotówki (00,0) i od czasu do czasu może jakiś mikro woblerek.

Długość jaka mnie interesuje to mniej więcej 2.00m.

Cena powiedzmy 300-500zł (jestem w stanie lekko naciągnąć jak będzie warto)

Za wszystkie propozycje i porady z góry dziękuje i już teraz życzę połamania, byle nie na zaczepie :)
dnowik1997


SG LRF posiadam w gramaturze 0.5-7g
mam maniakalną potrzebe zejść jeszcze niżej, może to przez wielkość ryb jakie zazwyczaj łowie :)
w każdym razie dziękuje za propozycje i pozdrawiam (2019/12/02 23:33)

Sith


Jeśli posiadasz wędzisko, ktore obsługuje Ci przynęty 0,5g, to jak nisko chcesz jeszcze zejść z gramaturą? Praktycznie niewiele jestprzynęt spinningowych o masie <0,5g, chyba, że chcesz łowić na gęsie piórka wyciągane z poduszki, to propozycja @WedkarzIncognito z linkuhttp://allegro.pl/oferta/konger-world-champion-ii-micros-215-5g-102006215-7052813004 powinna już w pełni zaspokoić Twoje potrzeby, z niższym CW nie znajdziesz. (2019/12/04 08:11)

ryukon1975


Od początku listy wlącznie z moją propozycją określiłem te kije jak spinningi uklejowe. Czas jednak zmienić kategorię na - ryby wód Polskich.
Ja zaś głupi rozglądam się za kijem na przyszły rok i tak myślę czy ciężar wyrzutowy 600 g to nie za mało? (2019/12/04 12:56)

Jakub Woś


Są kije, które z razji cw zapewne by Cię interesowały ale ich koszt przewyższa Twój budżet. Sam sobie upatrzyłem Crazy Fish Nano Zero 0,2-1,5g ale to koszt około 1 tys i na razie czekam na deszcz gotówki ;)

https://www.stepanow-fishing.com/90-nano-zero/267-wedzisko-spinningowe-nano-zero-1-72m-0-2-1-5g-nsr582s-sxul.html
Jakubie, co się da złowić tą wierzbową witką? Bałbym się tym łowić ukleje, tym bardziej za "taki piniondz"Â... ;)))
Â

W weekend bedzie rybomania w Warszawie. Stepanow Fishing ma swoje stanowisko. Mam nadzieje ze będą go mieli. wtedy pomacham na such o i parę fotek zrobię, zobaczę jak sie prezentuje.
(2019/12/04 13:27)

WedkarzIncognito


SG LRF posiadam w gramaturze 0.5-7g
mam maniakalną potrzebe zejść jeszcze niżej, może to przez wielkość ryb jakie zazwyczaj łowie :)
w każdym razie dziękuje za propozycje i pozdrawiam

Skoro potrzeba zejść jeszcze niżej, to proponuje przyjrzeć się Gunki Reinbo, seria ultra lekkich wędzisk, model UL: c.w 0.5-3.5g, długość 183cm przy wadze 78g lub "ciężej", model L: c.w 1-4g, długość 200cm, waga 82g. (2019/12/04 23:01)

dnowik1997


Ciekawa opcja, aktulanie przyglądam się też tym kijkom, ktoś ich używał? Może sie o nich wypowiedzieć?
http://pleciona.pl/pl/c/Mass-Beat-Extreme-JDM/4555 (2019/12/06 21:26)

Sith


(...) rozglądam się za kijem na przyszły rok i tak myślę czy ciężar wyrzutowy 600 g to nie za mało?
Krzychu, co chcesz łowić takim drągiem???
(2019/12/07 07:01)

ryukon1975


U nas jest tylko jeden gatunek pod taki kij. Ma się całkiem dobrze zarówno pod względem rozmiarów jakie osiąga jak i pod względem populacji w naszych wodach. Mam na oku kilka kijów ale jestem jeszcze niezdecydowany. Na szczęście jeszcze mam czas na wybór i zamiar w przyszłym roku złowić coś większego jak te które łowiłem jako czyste przyłowy. (2019/12/07 07:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Piękny przyłów, gratulacje!!! Też chciałbym taki... ;(( (2019/12/10 09:21)

kaban


Rozumiem szukanie takiego kijaszka ściśle pod wzdręgi ale okonie to chyba w zamyśle tylko maluchy a takie łowienie jak dla mnie bez sensu... . (2019/12/10 16:37)

Jakub Woś


Na targach był ten Nano Zero. Ale fajniutka witka. Leciuśkie, cieniuśkie. (2019/12/10 17:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Czy takie "coś" udźwignie wzdręgę? Bałbym się wyjść z tym "czymś" nad wodę, bo na wzdręgowe przynęty przyłów klenia albo okonia jest wysoce prawdopodobny, a cena wędki chyba nie jest niska... ;(( (2019/12/21 10:46)

Jakub Woś


Zależy co masz na myśli pisząc udżwignie. Na takich kijach ryby nie podnosi się do góry. Wszystko podbierasz ręką albo podbierakem. W internetach są filmiki ludzi którzy łowią na ten kij pstrągi, więc klenia czy jazia powinien wyholować. (2019/12/21 14:15)

mazu89


Nie przejmował bym się czy rybę da się wyholować tylko czy jest odpowiedni do przynęt jakie będzie używał. Oczywiście takie kije to nie dla mnie ale można i tak się bawić nikt nikomu nie zabroni. (2019/12/21 15:06)

Sith


Zależy co masz na myśli pisząc udżwignie. Na takich kijach ryby nie podnosi się do góry. Wszystko podbierasz ręką albo podbierakem. W internetach są filmiki ludzi którzy łowią na ten kij pstrągi, więc klenia czy jazia powinien wyholować.
Oczywiście nie wyjmowanie "balonem" tylko skuteczny hol, ale jeśli taki hol okazałego klenia ma trwać pół godziny, to też mi nie odpowiada, bo ryba będzie wyjmowana praktycznie już martwa... ;((
Mam rękodzielnicze wędzisko (cast) 1-6g i patrząc na jego grubość niewiele ponad pół ołówka i zachowanie nad wodą, już mam obawy przed przyłowem sporego klenia. Jedyna pociecha, że na całej długości to pełny blank (solid). (2019/12/21 18:12)

Glapka


Takie cienkie witki to całkiem inna technologia. To tak jak kiedyś, żeby mieć wytrzymałość żyłki 2 kg, trzeba było kupić 0,25 a w dzisiajszych czasach to często wystarcza już 0,10. Ja też się nastawiam na taki kijek czyli albo Nano zero albo Nano One. Aż mam ciarki na samą myśl, że będę trzymał coś takiego w ręku na rybach, wrażenia pewnie będą niesamowite. A co do czasu wyciagania ryby, myślę, że nie taki diabeł straszny. Często ta nowa technologia powoduje, że ryba wyjeżdża wiele szybciej niż na mocniejszych kijach. :) (2020/03/09 14:11)