Zaloguj się do konta

Spinning wędkarstwo - Konger Arcus a rzeka...??

utworzono: 2009/12/02 17:12
MYQ79

Drodzy koledzy mam pytanie odnośnie spinningu a konkretnie możliwości użycia go na rzece... jest to kijaszek Konger Arcus o cw 5-20 g. Interesuje mnie czy mogę używać go do biczowania rzeki o średniej wielkości i średnim uciągu a co najwazniejsze jakie rybki mogę łowić na ten kij?? Jeśli chodzi o ryby to chodiz mi dokładniej jakiej wielkości rybę powinien wytrzymac... jeśli ktoś z was ma doświadczenia z tym kijem lub z podobnym i może mi cos poradzić z góry dziękuję za porady ;)
pozdrawiam [2009-12-02 17:12]

marcin25c

Ta wędka powinna wytrzymać sporą rybę wszystko zależy też od dobrze ustawionego hamulca. Nie posiada tego modelu ale mam spining Kongera Black Tiger te wędki są bardzo zbliżone budową do siebie. Bez problemu powinieneś wyholować pięknego klenia czy pstrąga a nawet szczupaka. Na pewno będziesz Miał pociechę z tego kija. [2009-12-02 17:50]

chris061

Na taki sprzęt powinieneś wyjąc każdego klenia ja na Mikado feelinga do 13 gr wyciągam klenie po ponad 2 kg
Jak sie ustawi hamulec dobrze to można sie pobawić w holowanie dużych okazów [2009-12-02 19:20]

pisaq

I na tym cała zabawa polega, nie sztuka wyjąć płotkę na karpiówkę, ale karpia na bata :) [2009-12-02 20:49]

matizzo

Nie ważne jaki sprzęt lecz liczą się umiejętności... Na "słabszą" wędkę doświadczony wędkarz wyciągnie 5kg rybę a niedoświadczony nawet z wędką sumową nie wycholuje 2 kg.... Jak umiesz łowić tą i kontrolujesz pracę chamulca to lepszej nie trzeba, no chyba że masz za dużo kasy... ;) [2009-12-23 22:33]

Waldi Fish

Otóż to. Nie tyle ważny jest sprzęt, co umiejętności wędkarza. Oczywiście jeśli posiadamy mocny zestaw, możemy przy dużej rybie wyciągnąć ją szybciej, jeśli słabszy to trzeba tylko dobrze wyregulować hamulec i rybę trochę dłużej pomęczyć. Widziałem jak wędkarz wyciągnął suma 21 kg na wędkę z żyłką 0,18 mm. Trwało to około 1,5 godz. Wyregulował tak hamulec, żeby sum przy odejściu wyciągał żyłkę z pewnym oporem, ale jej nie zerwał. Po jakimś czasie sum był tak zmęczony tą walką, że leżał już jak kłoda.
[2009-12-24 01:29]

Wszystko to prawda co napisali przedmówcy , lecz kij jaki opisujesz moim zdaniem nadaje się do połowu ryb raczej małych lub średnich . Przy mocniejszym kiju może i hol nie będzie tak efektowny , ale za to po wyjęciu rybki będą mniej wyczerpane ,  a to ma znaczenie gdy zamierzasz je wypuścic . I jeszcze jedno wyobrażam sobie jak do takiej wędki zakładasz dużego woblera czy dużą obrotówkę , przecież przy prowadzeniu taki kij będzie pracował tak jakbyś już holował rybkę :) , komfort łowienia w tym przypadku nie będzie dobry . Tak ja wyobrażam sobie łowienie tym spiningiem , choc prawdę mówiąc nigdy nim nie łowiłem , moje spostrzezenia wynikają jedynie z ciężaru wyrzutu  tej wędki , podanego przez Ciebie  . Podsumowując : małe i średnie ryby  - tak , duże ryby - raczej nie (choc wszystko jest możliwe ) , małe i średnie przynęty - tak , duże przynęty - nie . Pozdrawiam .
[2009-12-24 07:28]

TAK JAK KOLEDZY NAPISALI WYŻEJ UMIEJĘTNOŚCI ODGRYWAJĄ  DUŻĄ ROLĘ JA W TYM ROKU WYHOLOWAŁEM AMURA 15KG.102CM. NA DRGAJĄCĄ SZCZYTÓWKĘ O PRAMETRACH 2.70M. CW. 5 -20 GR. ŻYŁKA 0.22MM. PRZYPON 0.18MM. WALKA TRWAŁA 1 godz.15min. na Brdzie łowię:pstrągi ,klenie i szczupaki na DAIWĘ O PARAMETRACH 2.70M. CW.5-20GR. KIJEK KTÓRY MASZ ZAMIAR KUPIĆ ZDA EGZAMIN NA RZECE CZYTAŁEM O NIM W KATALOGU  KONGERA ...POZDR... [2009-12-24 11:35]

Wszystko to prawda. Nie kij łowi, tylko głowa wędkarza. Jeżeli są warunki to można złowić olbrzymiego suma na piczy włos :). To tylko kwestia czasu. Tak na marginesie; siadały mi metrowe szczupaki na zestawy i kije nie dla nich przeznaczone. Chyba nie czytają gazet...
[2009-12-25 05:31]

A na pewno WW....
[2009-12-25 05:33]

Hehehe, Mirkli, trzeba bylo je uswiadomic, jak to tak? przeciez to nie wypada, zeby na okoniowy zestaw szczupak sie lapal, albo na odwrot ;)
[2009-12-25 09:44]