Spinning w Holandii

/ 7 odpowiedzi
Witam ! Mam kilka pytań odnośnie łowienia w Holandii , czy mogę teraz spinningować skoro szczupak sandacz a nawet i okoń ma okres ochronny. Jak to jest ?
Spear

Pod względem etycznym. Zdecydowanie nie.
Pod względem prawnym. Musisz się dowiedzieć w najbliższym wędkarskim, co kraj to obyczaj. (2015/04/13 17:45)

The Piterson12345

Łowię czysto rekreacyjnie nie zabieram ryb, słyszałem że jest tańsza karta nawet pod tym względem. (2015/04/13 20:24)

malin84

Witaj polecam Tobie Kleine vispas cena ok 15euro lecz warunek jest taki ze lowisz tylko i wylacznie na 1na wedke i ryb nie zabierasz a normalna karta ok 40euro w zaleznosci od rejonu (2015/04/13 20:41)

kwas1981

Witaj polecam Tobie Kleine vispas cena ok 15euro lecz warunek jest taki ze lowisz tylko i wylacznie na 1na wedke i ryb nie zabierasz a normalna karta ok 40euro w zaleznosci od rejonu

Z tego co ja pamiętam to na Kleine vispas można łowić tylko na kanałach żeglugi śródlądowej, więc wąskie kanały i bajorka odpadają. A co do łowienia w okresie ochronnym to nie polecam ,no chyba że jesteś obrzydliwie bogaty bo kilka stówek może być nie twoje, a kontrole policji możesz mieć nawet kilka razy dziennie. (2015/04/13 21:43)

kwas1981

Tu masz link do tzw, Holenderskiego PZW. Po prawej stronie masz polską flagę , klikasz i masz wszystkie zasady wędkowania w holandii.
http://www.sportvisserijnederland.nl/ (2015/04/13 21:51)

Bellar44

Ogólnie jest tak ze do bodaj ostatniej niedzieli Maja mozna spinning tylko na przynety nie większe niż chyba 6cm. Data początku sezonu na szczup może byc zmieniona przez ministra rolnictwa.Kleine vispas nie uprawnia do łowienia na spin. Łowic mozna na wyznaczonych wodach ( dostajesz mapkę). Kontroli ja nie miałem ale fakt jest taki ze może cię skontrolować policja i wiele innych służb  (2015/04/15 06:59)

Izeron

Do ostatniej soboty Maja jest zabronione łowienie na przynęty sztuczne oraz czerwone robaki. Dozwolone jest tylko łowienie na muchy poniżej 2,5 cm. (2015/04/17 18:26)