Spinning w okręgu katowickim.

/ 4 odpowiedzi
Witam,

Mam pytanie odnośnie łowienia na spinnig. Czy jest okres w którym zabrania się połowu tą metodą na obrotówkę( chodzi o łapanie pstrąga tęczowego). Nie mogę znaleźć w regulaminie informacji na ten temat. Należę do koła w okręgu Katowice. Mieliśmy przypadek iż przyjechali strażnicy SSR na kontrolę. Skończyło się na upomnieniu gdyż panowie strażnicy stwierdzili iż do końca marca nie wolno w ogóle spinningować.

Proszę o pomoc w tym temacie gdyż wydaje mi się iż strażnicy nie mieli pojęcia na ten temat.
bobus86


udaj sie do wladz kola i tam napewno sie wszystkiego dowiesz (2013/03/29 19:18)

89krzysztof


Jakoś wątpię żeby strażnicy wykazali się taką niekompetencją i niewiedzą. Chyba że sytuacja miała miejsce na wodzie, na której taki zakaz jest wprowadzony. Jednakże na 'zwykłych' wodach okręgu katowickiego nie ma okresu, w którym zabrania się spinningu. (2013/03/29 19:32)

Roxola


W O/Katowice są zbiorniki, gdzie jest zakaz spinningowania do 31.05 nie wolno też łowić na żywe lub martwe ryby.

Wszystko masz napisane w zezwoleniu i pod linkiem.

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013 (2013/03/29 20:13)

rysiek38


Jak wyżej -są wody z zakazem spina ale ogólnie takiego zakazu niema w regulaminie (2013/03/29 22:04)