Zaloguj się do konta

Spinning w lutym / marcu, a etyka wędkarza

utworzono: 2012/02/20 20:29

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Iras1975

Witajcie

Dziś postanowiłem wyskoczyć nad Wisłę i pobawić się spinem/ okoniówka i paproszki /. Po drodze spotykam kolesia który nap…. dużymi blachami i gumami typowo na szczupaka i sandacza mało mniejszymi od wymiarowych okoni. Pada kilka pytań a klient twierdzi że zaczyna przygodę z wędkarstwem, testuje sprzęt, przyszedł na okonie. Rzuciłem kilka porad i poszedłem dalej na spacer / klient wydawał się kumaty i zmienił na małe „paprochy” . Wracając za jakąś godzinę i spotykam go a on dalej nap… tymi samymi dużymi przynętami.

…. Po prostu nie mam słów ………… - tak więc koledzy „ po fachu „ zastanawiam się jak będę miał emeryturkę czy jeszcze zostanie narybek….

Pozdrawiam

Rybki będą. A o emeryturę  powinieneś się bardziej martwić niż o nie... [2012-03-24 22:07]

Bernard51

TEMAT:(spining luty/marzec,a etyka wedkarza)
Czy nie ponieslo Cie za bardzo z tymi "zasrancami" moze pora nie byla odpowiednia na temat??
Kol.
misiekk35 [2012-03-26 07:25]

Iras1975

Ot, polski my naród. Żadnej jednomyślności, każdy "a co nie wolno" swoje zdanie ma i tyle i wara. Odwrotnie niż u Niemca - tam przepis i etyka to świętość. Dlatego Niemcy są tam, a my wiecie gdzie.

Se kolega z klubu dużych przynęt tak "pomyśli", że na algi nr 3 łowić okonie bedę od 1 maja - to poświęcenia wielkiego nie stanowi - czyż tak?

Jestem długoletnim wędkarzem i intuicja zawsze mnie nie zawodzi i wiem, kto na zębacza zbyt wcześnie poluje i niejeden spining takowym połamałem. Na takich jest to jedyna rada, podejść bez słów i połamać i ..... . I wierzajcie mi to działa. Obyś kolego "wędkarzu" z tą algą 3 w moje rejony mazowieckiego nie trafił.

Pozdrawiam brać wedkarską

No pewnie komuś kija połamałeś i teraz masz "pysk" tak obity, że się wstydzisz go pokazać tu na forum.

[2012-03-26 21:27]

misiekk35

Iras1975 dłonie prędzej /pysk też bywa obity/.

Jak płotkę /wymiarową oczywiście/ na żywca postawię to mam zamiar łowić okonia, czy szczupaka w marcu?

[2012-03-29 00:21]

Iras1975

Nie wnikam w to co taki ktoś chce złowić. 

A co byś powiedział o mnie spinningującym dwa dni temu kogutami ok 10-11cm a później cykadką 4cm?

Jak myślisz czego szukam na wodzie od ok 4-10m?

[2012-03-29 07:24]

khakiprichi

Durny ten temat!!!!
styczeń-maj-pstrąg,troć,kleń,jaź
maj-dochodzi szczupak i boleń
w lipcu sum i sandacz
i tak do grudnia oczywiście w pewnym czasie omijając rybki którym się zaczyna okres ochronny!!!
krótko mówiąc spinninguję cały rok zgodnie z kwitem :)
[2012-03-29 08:06]

misiekk35

I tak trzymać [2012-03-30 16:14]

borsuk 6x9

ja akurat jestem kierowcą ciężarówki i w aucie wożę taką małą teleskopówkę.ponieważ nie wiem gdzie i kiedy będę mógł zamoczyć więc nie wożę zanęt robaków itp. bo czasem mam 2-3 godziny a czasem pół godzinki. więc można powiedzieć że bawię się a'la spining. dzisiaj byłem w chodzieży i poszedłem sobie na miejscowe jeziorko. założyłem małego twisterka bezpośrednio na żyłkę z główką 2g, a więc typowo na okonki. no i jedyną rybą jaka mi się powiesiła był przedszkolak szczupłego tak na oko 30 cm. oczywiście tylko fotka i do wody. za to kawałek dalej jak wchodziłem w kolejną "dziurkę" spod nóg nieśpiesznie wypłynął mi calkiem pokaźnych rozmiarów. metr miał spokojnie. oczywiście tam nie rzucałem bo po co ryba ma się denerwować. :) tak więc często nie mamy wpływu na to co się zawiesi i nawet przy stosowaniu malych przynęt możemy kaczodzioba wyhaczyć w okresie ochronnym. [2012-04-03 21:38]

GrzesQ

Coż kolego "maciekn" - myślę że powinieneś troszkę o sumie poczytać następnie go złowić na spinning a dopiero ten gatunek szkodliwej ryby wrzucać do mojego posta bo ten przykład ni trochę nie pasi. Zadam tobie pytanko ... Jeżeli poławiasz drapieżne rybki na spina to ile tą metodą w zbiornikach zamkniętych złowiłeś sandaczy w 2011 roku w wymiarach powyżej 70cm? Co do ochrony sandacza - mam wiele przykładów z Polski że wydłużenie okresu ochronnego szczupaka wpłynęło pozytywnie na zwiększenie populacji sandacza i z roku na rok powiększa się ilość zbiorników na których wydłuża się okres ochronny szczupaka - tylko chwalić za dodatkowe działania. Poławiam praktycznie w całej południowej Polsce i widzę różnicę. Ps. Za wpuszczanie suma do zamkniętych zbiorników to ktoś powinien beknąć, tyle szkody robi - więc gdybym zapiął w czerwcu suma, to....... byłaby walka. Pozdro...
[2012-04-03 23:36]

grisza-78

Ja tak samo,o ile lodu nie ma.Pozdro.
[2012-04-04 08:55]

maciekn

Coż kolego "maciekn" - myślę że powinieneś troszkę o sumie poczytać następnie go złowić na spinning a dopiero ten gatunek szkodliwej ryby wrzucać do mojego posta bo ten przykład ni trochę nie pasi. Zadam tobie pytanko ... Jeżeli poławiasz drapieżne rybki na spina to ile tą metodą w zbiornikach zamkniętych złowiłeś sandaczy w 2011 roku w wymiarach powyżej 70cm? Co do ochrony sandacza - mam wiele przykładów z Polski że wydłużenie okresu ochronnego szczupaka wpłynęło pozytywnie na zwiększenie populacji sandacza i z roku na rok powiększa się ilość zbiorników na których wydłuża się okres ochronny szczupaka - tylko chwalić za dodatkowe działania. Poławiam praktycznie w całej południowej Polsce i widzę różnicę. Ps. Za wpuszczanie suma do zamkniętych zbiorników to ktoś powinien beknąć, tyle szkody robi - więc gdybym zapiął w czerwcu suma, to....... byłaby walka. Pozdro...

Całe 0 ;). Nie łowiłem nigdy na zbiorniku zamkniętym sandacza. Na sandacze wybieram się nad Wisłę , bo praktycznie tylko tam łowię. Czytałem o sumach, złowiłem suma i dalej uważam, że wprowadzanie dodatkowych zakazów jest bez sensu
. Czy jest sum szkodnikiem ...? Żadna ryba żyjąca w swoim naturalnym środowisku nie jest szkodnikiem;).np Suma w Wiśle nie można nazwać szkodnikiem. Przykład według mnie jak najbardziej trafny jeżeli chodzi o tamtego posta . Pozdrawiam;).
[2012-04-04 16:24]

henryk58

Moim zdaniem bez przesady nie chcesz nie zabieraj ani jednej sztuki twoja sprawa ja jak na cały sezon zabiorę sobie do domu i skonsumuję z rodziną przez cały rok 10 sztuk rybki to jest max reszta wraca do wody i to nie biorę okazów na medal czy maluchów a rybki średniej wielkości i nie są to same szczupaki czy sandacze bo i karpik czy leszczyk też mnie satysfakcjonuje a nie wyobrażam sobie sytuacji że moja żona przez rok mnie puszcza na rybki toleruje moje wariackie hobby a ja jej choć raz w roku jednego chociaż szczupaka nie przywiozę... toż by mnie ukatrupiła to tak jak wyprawa na grzyby do lasu po to tyko żeby na nie popatrzeć. umiar umiar i jeszcze raz umiar jak zdaje co roku liste moich "okazów" to mnie rozpacz bieże jak widzę że moje rybki to jedna pierwsza strona a co niektórym to zabrakło miejsca i musieli o nową książeczkę prosić to właśnie jest dla mnie umiar, umiar, umiar ...  Uważam , że jesteś NORMALNYM WĘDKARZEM
przyłączam się

[2012-04-04 17:15]

GrzesQ

Dlatego zaznaczyłem że w zbiornikach zamkniętych - Wisła, Odra itp. są od wieków naturalnymi strefami bytowania Sumów. ???? Zarybianie zbiorników zamkniętych nimi to przegięcie i dziś za to płacimy. A gdzie odpowiedź na moje pytanie na temat ilości poławianych Sandaczy w 2011 roku??? 
[2012-04-05 23:20]

maciekn

Kolego @GrzesQ... na wszystko odpowiedziałem ci dwa posty wyżej. Z tym , że pół wypowiedzi jest w tej fioletowej ramce a reszta pod spodem niej. Nie mam pojęcia czemu się tak zrobiło;).
[2012-04-06 00:57]

Iras1975

Spinning w lutym / marcu, a etyka wędkarza

Jest kwiecień i co teraz począć?:) [2012-04-06 07:03]

jogi

Uważam że ten temat można zamknąć. Chyba wszystko już jest wyjaśnione a takie lużne dyskusje mogą trwać w nieskończoność. [2012-04-06 08:19]