Łowisko Pogoria IV

/ 2 odpowiedzi
Witam. Mieszkam niedaleko Sosiny, więc i tam spinninguje. Chciałbym jednak powędkować również na innych łowiskach. Zastanawiam się gdzie i tutaj właśnie was proszę o radę. Mogą byc rzeki i wody stojące, choć w tych pierwszych mam minimalne doświadzczenie. Słyszałem, że fajnym zbiornikiem jest Pogoria IV (Kuźnica Warężyńska). Jak głęboki jest ten zbiornik? Dużo zaczepów, roślinności? Łatwe zejście do brzegu? Od której strony najlepiej spinningować? Na jakich wy zbiornikach spinningujecie w okręgu Katowickim? Najlepiej niedaleko Jaworzna. 
Z góry dziękuję za pomoc. 
daniel-kordula

Witam. Mieszkam niedaleko Sosiny, więc i tam spinninguje. Chciałbym jednak powędkować również na innych łowiskach. Zastanawiam się gdzie i tutaj właśnie was proszę o radę. Mogą byc rzeki i wody stojące, choć w tych pierwszych mam minimalne doświadzczenie. Słyszałem, że fajnym zbiornikiem jest Pogoria IV (Kuźnica Warężyńska). Jak głęboki jest ten zbiornik? Dużo zaczepów, roślinności? Łatwe zejście do brzegu? Od której strony najlepiej spinningować? Na jakich wy zbiornikach spinningujecie w okręgu Katowickim? Najlepiej niedaleko Jaworzna. 
Ja się wybieram na spina na Sosinę. Możesz coś podpowiedzieć?

(2017/05/29 18:00)

matpol7

Ja się wybieram na spina na Sosinę. Możesz coś podpowiedzieć?

Jasne. Sosina to zbiornik o dość mocno zarośniętym brzegu. Można tam spotkać okonie i szczupaki (z ryb drapieżnych oczywiście), kiedyś coś słyszałem również o sumie. Brzeg jest porośnęty trzciną, ale są w niej wycięte miejscówki do rzutu. Niestety na Sosinie cały czas pływają motorówki i rowerki wodne, więc tylko rano lub bardzo późnym wieczorem można obłowić cały zbiornik, w godzinach szczytu tylko dalsze, dziksze i tylnie zakątki można penetrować. Sosina nie jest zbiornikiem głębokim: w najgłębszych miejscach osiąga głębokość 2 metrów.  Ja z prawie każdym wyciągnięciem gumki z wody wyiciągam roślinność. Co do sposobu łowienia to wygląda to tak: możesz obejść całą Sosine, zajmie Ci to od 2,5 do nawet 4,5 godz. Możesz także łowić w konkretnych miejscach: obok postrerunku lub kilka kroków od mostu, za sobą będziesz miał wtedy Kanał Szczakowski, choć tam najczęściej są karpiarze i odległościówki. Są jeszcze pomosty koło żagłowek i klubów do których one należą, ale najlepiej zapytać tam kogoś o zgode i bez niej nie pchać się na pomosty. Wszytskie z tych trzech miejc (tj. pomosty, koło posterunku, blisko mostu (za kanałem)) są jednak mocno w godzinach popołudniowych oblegane przez plażowiczów itp. Ja wolę obchodzić całą Sosinę dookoła, nie wiem ja wygląda sytuacja z łodką, ale wydaje mi się to zabronione, zresztą nikogo na łódce tam nie widziałem.  (2017/05/29 18:30)