Spinning UL-opinie o wybranych wędkach

/ 22 odpowiedzi
Hej :)
Wiem, ze takich wątków jest zatrzęsienie, ale mam dylemat między konkretnymi wedziskami (Chyba, ze ktoś mi podpowie jakąś perełkę :))

Na początku powiem o moich założeniach:
1) Spinning UL, do 6 gramów (gramik w tę lub we w tę mnie nie zaboli),
2) Nie wklejanka (mam już jedną - Dragon milennium HD perch [dzieki Luxxis za doradzenie, jest świetna]),
3) "przerywana" rękojeść (bo fajnie wygląda)
4) rękojeść najlepiej piankowa (tutaj przyjmę wszelką krytykę bo się nie znam, ani się na tego typu rękojeści nie upieram)
5) długość do ~~210cm
6) Sposób łowienia: Z łódki na jeziorze, brodząc, lub na rzece o spokojnym nurcie (cały czas się oszukuję, ze nauczę sie w końcu łowić na rzekach)
7) Przynęty: Jaskółki, małe obrotówki i woblerki 

Moje typy to:
1) Savage Gear Black Savage 2-7g 198 cm
2) Savage Gear LRF CCS 0-5g 198 cm (wiem, wklejka, ale za to jaka śliczna :D)
3) Fenwick 0,8-5g 218cm

Wędki Savage Gear mają bardzo fajny wygląd, taki młodzieżowy :D
Fenwick natomiast wygląda jakby warsztat przekazywano z dziada pradziada, ale opinie o tym sprzęcie sa bardzo pozytywne.
Poza tym Opinie o 2) moim typie są mieszane, bo często się psuje a niby kijek wspaniały, tylko serwis ku... (parafraza Piłsudskiego)

Jak na razie szala mojego wyboru jest przechylona w stronę 3) Fenwicka, ale przydała by mi się fachowa porada.
Dodatkowo proszę o poradę odnośnie kołowrotka, bo inaczej znowu będę tydzień siedział w katalogach (myślałem o spro red arc bo jest śliczny, ale przy założeniu że będe łowił drobą plecionką, musiał bym nawinąć jej kilometr).
Mortal Kombat


Zastanów się jeszcze na wędką DAM Microflex 1-7, ja używam na łódkę długość 2,30 i jest ok, jak preferujesz krótsze to jest 1,90. Ciężar wyrzutowy poprawnie opisany, daje radę z obrotówką 2 w rzece, kijek bardzo czuły. Łanie pracuje pod rybą cały blank, szczytówka już się ładnie gdnie pod okonkiem 20cm, przyłowy też nie straszne ostatnio w rzece na obrotówkę ostatnio łapnąłem wymiarowego szczupaka i hol odbył się bez problemów. Mój kijek waży 110g, w długości 1,90 100g, więc podobnie do Black Savage który ma 90g. (2017/07/17 23:07)

Blusik


Dzięki za radę, rozpatrzę też to wędzisko. Dziwi mnie tylko taki mały odzew na forum :( (2017/07/18 22:07)

Sith


Polecam z czystym sumieniem http://allegro.pl/wedka-ultris-jig-micron-232cm-6g-konger-5x-guma-i6853297580.html  Jest moim piątym z kolei wędziskiem UL i uważam że to jest "to co tygrysy lubią najbardziej".
Niestety każde wędzisko należy dopasować nie tylko do metody, łowiska, ale również do siebie i uważam że akurat w UL-u to ma bardzo duże znaczenie. Niekoniecznie coś co jest na tpopie technicznym i cenowym, coś co jest chwalone przez innych użytkowników musi Tobie przypasować. Przykładem może być MIKADO Sicario 1-7g uważany za dobry sprzęt, mial szansę zastąpić Microna, ale kompletnie mi się nie sprawdził, nie przypasował.
Poczytaj https://wedkuje.pl/n/mikado-zestaw-ultra/95238 (2017/07/19 06:36)

Sith


PS Jeśli chodzi o kołowrotek, to używam http://allegro.pl/kolowrotek-ultris-aqua-810-fd-nowosc-i6891475024.html  doskonale wyważa to wędzisko i świetnie zdaje egzamin.
Do UL-a stosuję wyłącznie żyłkę i jak na razie doskonale zdaje egzamin http://allegro.pl/zylka-mikado-ultraviolet-niemiecka-150m-0-10-i5970840616.html 
Jestem zdania, że nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze, ale to co komu najlepiej pasuje. (2017/07/19 06:50)

barrakuda81


https://wedkuje.pl/n/fenwick-elite-tech/87964
Nie napisałeś która konkretnie seria/model z Fenwicka cię interesuje. Powyżej masz namiar na moje wypociny na temat takiego kija.Dodam tylko że to naprawdę delikatna wędka i jeśli odłożę ją na rzecz mocniejszych na jakiś czas to pierwsze rzuty muszą mnie do niej przyzwyczaić na nowo.Po za tym zastrzeżeń nie mam:-)
Co do nawoju plecionki to nawijasz ile chcesz bo od czego jest podkład?Jak trzeba to i kilometr:-) Zależy ile chcesz wydać.W rozsądnym przedziale cenowym polecam np. Shimano stradic z serii FJ albo Daiwę Lexa ( tu celowałbym w możliwie mały model do takiej delikatnej wędki bo ten młynek ma sporą szpulę w porównaniu do takiego stradicka np ).Polecam bo używam.Mankament - brak zapasowej szpuli.Do stradicka dokupiłem - cena około 100 pln.Lexa ma różne opinie ale ja złego słowa nie powiem.Do lekkiego łowienia myślę że spokojnie na 5 lat.Ten drugi podobnie. (2017/07/19 09:18)

MARCIN CK


http://team-rapa.pl/sklep/produkt/calzante-ex-732ul-ss/ (2017/07/19 16:24)

okoniowy_bartus


DAM Microflex. Za tą kase nie dostaniesz niczego lepszego, co nie jest wklejką ;) (2017/07/19 19:11)

okoniowy_bartus


Nie kilometr, bo do każdego kołowrotka używa się podkładu. Nie napisałeś za ile kasy, bo to jest najistotniejsze ;) (2017/07/19 19:12)

Blusik


Hej :)
dzięki za odpowiedzi, już wam odpisuje:
@barrakuda81 Dokładnie o ten model mi chodziło. Przeczytałem Twoją recenzję i w sumie mamy prawie takie same założenia :)
@okoniowy_bartus około 1500 PLN za wędkę + kołowrotek. (2017/07/19 19:53)

okoniowy_bartus


to sporo ;) za taką kaske to mozesz pomyslec juz o jakims fajnym major crafcie albo nawet czyms z pracowni na przelotkach minima i sobie kupić jakiś kręcioł w stylu ryobi slam, daiwa ninja ; )

a jak chcesz droższy kręcioł to pomyśł nad stradikiem albo caldią. np. ja mam biomasterera i sobie chwale ; )
dragona kołowrotki odradzam. (2017/07/19 20:15)

okoniowy_bartus


a i stardica nie bierz z wysokiem przełożeniem (fj), bo to bezsnesu. przynajmniej dla mnie ;)
http://www.mefistofishing.pl/shimano-stradic-ci4-2500-fb-new-2016-p-1613.html (2017/07/19 20:17)

luxxxis


Drugi raz mi zaufaj i zastanów się nad MSX-em od smoka,1-10g,to przefajne poręczne kijki.
Pies trącał moje związki z dragonami-polecam badyla bo jest tego wart. (2017/07/19 20:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Blusik


@Luxxxis Jak ten Dragon MS-X zachowuje się przy przynętach 1,5g-2,5g? @okoniowy_bartus Masz może jakąś opinię o MAJOR CRAFT serii N-one albo Skyroad? myślę też o powiększeniu trochę budżetu do TRUZERA, ale to też zależy od opinii (2017/07/20 20:44)

okoniowy_bartus


niższe modele MC są słabe. wyższe fajne. ogólnie zadzwoń do corony fishing tam Ci fajnie doradzą ; )

kurczę stary, jak chcesz sobie kupić coś konkretnego i zainwestować na lata, to zrób sobie coś z pracowni. Nie musisz od od razu brać nadroższych komponentów, więc w budżecie się napewno zmieścisz ; ) Cena zależy głównie od przelotek i na takich minima będzie ok. 

Pomyśl nad jakimś phenixem np. fx 701 albo SP-742-XUL, uwierz mi że to rozwali wszystkie wędki sklepowe i pójdziesz z bananem na twarzy na ryby. Z pracowni zadzwoń do Rodmas. Nawet jak się nie zdecydujesz, warto pogadać ;) (2017/07/20 22:05)

Blusik


@okoniowy_bartus
Odwiedziłem stronę internetową Rodmas i powiem szczerze, że strasznie mnie sparzyło to, że nawet nie chciało im się tekstów tłumaczyć na Polski, nie wspominając już o tym, że w Polsce mamy system metryczny a dane są żywcem przekopiowane z GB (2017/07/20 22:27)

Sith


(...) kurczę stary, jak chcesz sobie kupić coś konkretnego i zainwestować na lata, to zrób sobie coś z pracowni. Nie musisz od od razu brać nadroższych komponentów, więc w budżecie się napewno zmieścisz(...)
Nic dodać nic ująć. Przy wysokim budżecie nie warto zawracać sobie głowy wyrobami taśmowej produkcji. Wędzisko z pracowni to najrozsądniejsze rozwiązanie.
  (2017/07/21 05:34)

okoniowy_bartus


większość producentów blanków daję takie opisy, szczególnie amerykanie ogólnie opisują wędki inaczej niż my. ja teraz patrzę głównie na moc kijka, jego zbieżność itp, zresztą i tak trzeba rozmawiać z budującym a nie tylko sugerować się tabelkami. Dla mnie ważne żeby kij był zajebisty, a nie żeby ktoś miał ładną stronę internetową. Masz wiele innych pracowni jeszcze w Polsce. Chciałem dobrze ; ) Pozdrawiam  ;) (2017/07/21 16:12)

Blusik


@okoniowy_bartus przekonales mnie, w nastepnym tygodniu do nich zadzwonie :) (2017/07/21 21:16)

Blusik


Witam ponownie :)
Wędeczka z pracowni Rodmas już niedługo do odbioru, pozostała kwestia kręciołka :)
Po długim przekopywaniu internetu praktycznie niczego ciekawego się nie dowiedziałem i chciałbym się was zapytać o to jak bardzo waga kołowrotka ma tu znaczenie? Jedni piszą że lepiej wyważyć taką wedkę lzejszym kołowrotkiem, a inni że im lzej tym lepiej. Wacham się aktualnie między dwoma wyborami:
1) Spro Red Arc Legend (ciężki, ale boże jaki on piękny)
2) Shimano Stradic CI4+ (sporo lżejszy i też śliczny)

Dodatkowo nie wiem jaki rozmiar szpuli, bo jest dużo opinii, że nie warto brac szpul 1000

Kołowrotek będzie do wędki na blanku FX701-2-B (2017/08/09 18:59)

Krawcu7


Jak z tej dwójki to Stradic zdecydowanie... rozmiar 2500 jest malutkim kołowrotkiem więc nie ma sensu brać mniejszego rozmiaru , bo ten który wymieniłem waży zaledwie 190g ,a zawsze większa szpula może się przydać.  (2017/08/09 19:25)

fishing with makarony7


Witam, interesuję mnie spinning Major Craft Solpara 0,5-10g 228m (lub inna długość), ktoś posiada wiedzę, by powiedzieć coś o tej wędce? (2017/11/25 19:09)

fishing with makarony7


Fenwick HMX II 0,8-10g 230cm, ktoś może mi coś o nie powiedzieć? (2017/12/04 18:32)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend