Spinning- tracenie woblerów

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam! Mam taki problem ponieważ jestem początkującym w temacie spinningu to proszę o pomoc. Problem jest taki ze na rzece na której spininguje za pstrągiem zaczeły się pojawiać szczupaczki które już porwały mi kilka woblerów... Chciałbym sie dowiedziec co dołożyć przed woblerem aby nie zakłucić przede wszystkim jego pracy i żeby sie to nie skręcało po jakimś zaczepie wiadomo jakie warunki są na rzece.... Jakaś stalka czy wolfram?
Jakub Woś

Ja stosuję stalowe wtedy kiedy nastawiam się na szczupaka. W sytuacjach kiedy szczupak może byc przyłowem a nastawiam się na inne gatunki wybieram wolfram. Każdy wolfram po kilku zaczepach zamieni się w sprężynę. Na szczeście wolframowe są tanie i można sobie pozwolić na wymianę co jakiś czas. Są cieńsze i bardziej elastyczne od stalek i nie zakłucają pracy drobnych przynęt. Ja używam Robinson Wolfram Leader Super Strong (2018/05/17 18:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tomek2121

Witam.Można zamiast drutu zawiazac plecke .Lepsza od zyłki, gorsza od stalki.Pozdrawiam. (2018/05/17 19:23)

Mortal Kombat

Plecionka przez szczupaka jest bez problemu przecinana, więc nie ma sensu jej zakładać. Polecam i sam stosuję linkę stalową Jaxon Micro Plus, do samodzielnego robienia przyponów, cienka i się nie skręca. Na okonie stosuję o wytrzymałości 3kg ale na pstrąga wybrałbym raczej 6kg,dodatkowo jak stosujesz odczepiacz do przynęt to 3kg często strzela. Tutaj masz link https://www.youtube.com/watch?v=dgBx0vjr6mg jak wiązać tą linkę to agrafek i krętlików, od 2:30 gość pokazuje co i jak. (2018/05/17 21:23)