Spinning szczupakowy na blanku muchowym

/ 4 odpowiedzi
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość zrobienia spinningu na blanku muchowym ?
Jeśli tak to w jakiej cenie była by taka wędeczka i czy podjął sie takiemu wyzwaniu ??
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ps. jeśli był już taki temat proszę o przerzucenie go na właściwe forum  :)
u?ytkownik32263


Oczywiście można pokombinować i zbudować taki spinning. Tylko trzeba by użyć mocnej muchówki adekwatnej do używanych przynęt. Bo czym innym jest użycie much tubowych lub puchatych jigów gdzie można by startować od 7-8# a czym innym np. dużych lekkich blach gdzie blank musiał by być dużo mocniejszy.

W kwestii kosztów, to zależy tylko i wyłącznie od użytych materiałów i blanku. Bo można złożyć taką wędkę za kilka stówek jak i kilka grubych tysięcy.

Tylko czy to ma sens? Moim zdaniem nie bardzo, a sam buduję wędki. Gdyż lepiej wybrać odpowiedni blank spinningowy i go adekwatnie uzbroić. (2015/02/09 19:55)

Maciekjpl


Dziękuję a odpowiedz.
Powiem tak chciałbym kijek do ok 15g cw. i żeby był paraboliczny i w miarę delikatny.
Na razie mam okonióweczkę kongera Arcus 270/10 gram ogólnie łowię gumami lub obrotówkami do ok 9 gr. Polecił by Pan coś oczywiście w ekonomicznej cenie gdyż jestem początkującym i ciężko coś uzbierać z kieszonkowych.
Pozdrawiam (2015/02/09 20:11)

u?ytkownik32263


Może zacznę od tego iż nie widzę 15g patyczka, pisze o realnym wrzucie a nie danych producentów, jako kija szczupakowego. On musi być mocniejszy, sporo bo jednak to stosunkowo mocna ryba wymagająca większych przynęt a nie pizdusiów po 5cm.

Też cena. Ciężko było coś zbudować za mniej jak 6 stów a z reguły oscyluje w granicach 8. I w tej cenie raczej tylko króciaki bo dłuższe blanki sporo więcej kosztują. Po prostu jest zasada że dwuczęściówki są droższe.
(2015/02/09 20:48)

Maciekjpl


Dziękuję za odpowiedz.
Jeszcze pomyślę nad tym spinningiem. Jeszcze raz bardzo dziękuję Pozdrawiam (2015/02/09 20:55)