Zaloguj się do konta

Spinning Shimano Catana CX 270MH

utworzono: 2014/04/23 13:45
szczupak121

Witam, jestem początkującym wędkarzem. dostałem na święta wędzisko Shimano Catana CX 270MH cw. 14-40g. Ponieważ jestem kompletnie zielony w rodzaju sprzętu, chiałbym się was zapytać, na jakie ryby mogę liczyć z tym wędziskiem. głównie chodziłoby mi o Szczupaki, Sandacze, Okonie. Pozdrawiam i liczę na szczere odpowiedzi. Może ktoś miał ten kijek ?

[2014-04-23 13:45]

Haryyy5

To co będziesz łowił nie zależy od wędki tylko od przynęty. To wędzisko ma duży c.w. będziesz musiał korzystać z dużych ciężkich przynęt także szczupaki i sandacze jak najbardziej, z okonkiem gorzej. Niby się da z jakimś dociążeniem np. na bocznym troku ale taki okonek to nawet Ci nie zegnie szczytówki przy holu a wyczucie brania ... poczujesz pewnie dopiero jak sam się zahaczy. Do tej wędki na pewno nadadzą się spore wahadłówki nr 2 i 3, na sandacza koguty. Bez problemu powinieneś też znaleźć odpowiednio ciężkie obrotówki, wszelakie gumy oczywiście też mogą być, odpowiednia główka jigowa i możesz w przynętach gumowych przebierać, niekoniecznie biorąc to największe.
[2014-04-23 14:10]

szczupak121

A to jest dosc dobre wedzisko ? Czy raczej slabe ? :)   [2014-04-23 17:15]

MACKO76

Mam to wedzisko i jestem bardzo zadowolony używam go na żywca i spining sandacz szczupak okoń-trochę za mocny ale jak połowisz to kijek wyczujesz i bedzie o.k pozdrawiam POŁAMANIA!!!!!
[2014-04-23 20:38]

szczupak121

a ta szczytówka nie jest za twarda na branie sandacza ? :) bo słyszałem że na tą rybę musi być miękka szczytówka.
[2014-04-23 22:16]