Spinning pstrągowy na wody stojące

/ 8 odpowiedzi
Witam! Dzisiaj byłem na rybach na spławiki i przez przypadek złowiłem na białe robaki pstrąga 40 cm. Łapałem na odległościówki. Przy okazji wziął na nową wędkę która pięknie się wygieła a gdy ryba robiła odjazdy nowy kołowrotek oddawał żyłkę. Zapisałem się do koła wędkarskiego w którym dwa stawy zarybiane są miedzy innymi pstrągiem. Dzisiaj na stawie pojawiło się wielu spiningistów łapiących tą piękną rybę. Jestem zielony w metodzie spining. Chcę kupić spining i kołowrotek tak do kwoty 350 zł. Upatrzyłem sobie nowy spining Konger Dynamix 2,70 o c.w. 5-20 gram który jest wyposażony w uchwyt Fuji DPS oraz przelotki Fuji Hardloy i kosztuje około 160 zł, oraz kołowrotek "Daiwa Megaforce 2500 A" który można kupić za 180 zł. Kij Dynamix jak i kołowrotek Daiwa mają niebieskie elementy co ładnie wygląda. Proszę o opinię czy taki spining o takim c.w. wystarczy czy szukać coś innego? Jest też model 2,70 o c.w. 10-30 gram! Jak się sprawuje taki kołowrotek? Proszę o pomoc i wasze opinie!
zbyszekrzepka

Cześć ja mam kongera aviatora 2.80 ul do 10g i spokojnie da radę.10/30 to już do cięższego spinu (2016/04/13 22:27)

SlawekNikt

Kupiłem kiedyś dwie wędki konger, około 10 lat temu. Niestety nie pamiętam jakie to były modele, ale ... jedną wymieniłem już w sklepie podczas odbioru, złamana czy też zgnieciona szczytówka, nie wiem, co ciekawe taką mi sprzedawca dał w pokrowcu, dobrze, że sprawdziłem. A drugą jakis czas później reklamowałem też z powodu złamania szczytówki. Jednak jak patrzę kolego dragon1981 na te wędziska polecane przez Ciebie to widzę, że od tamtej pory wiele się zmieniło i się zastanawiam czy może by nie zmieć kierunku i nie zakupić tego dynamixa bo w niedługim czasie zapewne jakąś wędkę do spinningu kupię. Dobre komponenty w stosunku do ceny. Ciekawe jak te wędki będą się sprawdzać ? (2016/04/14 11:58)

feder81

Chcę odnowić temat. Nie kupiłem jeszcze spinningu. Znalazłem jeszcze inny spinning a mianowicie Dragon Viper HD Trout 21 260 cm / 5-21 g. Mam już kołowrotek Daiwa megaforce 2500 A. Czy taki zestaw wystarczy na sporadyczne spinningowanie. Mam jeszcze pytanie czy żyłka np. dragon milenium 020, czy plecionka power pro lub spiderwire 0,10-0,13. Przyłowem może być okoń i szczupak. Chcę używać małych przynęt. (2016/07/06 22:01)

seba2210

Z mojego skromnego doświadczenia wiem że na pstrągi wędzisko powinno mieć mały cw (ciężar wyrzutu).
Sam posiadam dwa wędziska właśnie pod kropki
MIstralla 5-25g 270 cm i ten kijek jest odrobine zza twardy na pstrągi .
Mam tez jakiegoś no-name którego dostałem od znajomego ponieważ jemu nie przypadł spinning i cw tego kija wynosi 3-18g 270cm i jak dla mnie to optymalne wędzisko :) Szczególnie że chcesz używać małych przynęt a tym drugim kijem znacznie łatwiej jest podać przynęte :) Co do żyłki to zależy od tego jak dużo zaczepów i jakie gatunki można spotkać nad wodą . Mi wystarcza żyłka 0.20.
Powodzenia w wyborze :) (2016/07/10 18:15)

SebekKry

Ja polecę Dragon Viper Perch 3-15 na wody stojące nic lepszego w tych pieniądzach nie trzeba a fajnie będzie czuć takiego pstrągala na takim patyczku, a jeśli zatniesz okonia to też będziesz go fajnie czuł a z koleji szczupak nie zrobi na nim wiekszego wrażenia bo kijki są mocne. Ja używam 4-21 na rzekach i jestem zadowolony. Plecionka 0,10 w zupełności wystarczy a nawet bym wziął 0,08. Nie bierz żyłki Dragon Milleniu, jeśli uż to HM69 lub HM80. (2016/07/10 19:15)

Dos equis xx

W zeszłym roku rozpocząłem przygote z pstrągami. W tym roku kupiłem sobie kij Robinson Diplomat 6-22g http://centrumwedkarstwa.pl/product-pol-11793-Wedka-Robinson-Diplomat-Trout-Spin-2-40-22g-11P-ST-240.html Kij mi bardzo przypasował. Co dla Ciebie ważne też ma niebieskie elementy (2016/07/10 20:01)

feder81

Więc tak zamówiłem sobie kij Dragon Viper trout 260 cm 5-21 gram. Kij przyjdzie w poniedziałek lub we wtorek. Znalazłem go w dobrej cenie. Myślę że na początek wystarczy. Jeśli będą efekty to za rok lub dwa kupię tego Robinsona Diplomata Trout którego polecił Dos equis xx. Widziałem też Okumę Black Rock ale to wyższy przedział cenowy. Natomiast zastanawiam się nad kręciołem Dragon Team Dragon FD 720ix. Wchodzi na niego 200 metrów żyłki 0,20 mm. Ma 2 aluminiowe szpule i jest zrobiony podobno przez RYOBI. Mam już Daiwę Megaforce 2500 A ale dałbym ją do spławikówki. Co myślicie o tym Dragonie TD FD 720ix. A może TD FD 730ix. Można taki kręcioł kupić za 220 zł. Woblery jakie kupiłem od 3 - 6 gram. Lubię kije Dragona ale nie wiem jak się mają kołowrotki tej firmy? (2016/07/16 15:00)

feder81

Zestaw jaki sobie złożyłem to kij Dragon Viper trout 260 cm oraz kołowrotek Team Dragon FD 730IX. Wędka już po pierwszych testach ładuje się fajnie od 5-6 gram rzuty takie po 30 metrów. Łapie z brzegu szkoda że nie ma wersji 275 cm. Narazie 3 szczupaki takie po 40 cm, szczytówka już się fajnie ugina. Ryby oczywiście wróciły do wody. Kołowrotek bez zarzutów, lekka i cicha praca, żyłka ładnie się nawija i nie plącze. Gdybym miał kupić jeszcze raz bez namysłu postawił bym na ten sam zestaw. Na blanku widnieje napis TORAY made in japan. Kołowrotek jest zrobiony przez RYOBI. Jak dla mnie temat uważam za zakończony. Dziękuje za wszystkie wpisy. (2016/07/24 19:04)