Zaloguj się do konta

Spinning przy minusowej temperaturze.

utworzono: 2014/11/28 18:08
karass1987

Witam ostatnio spinningowalem przy minusowej temperaturze to mi przelotki pozamarzały dwie na samej gorze :D  i na kolowrotku plecionka mi sie zaczela cala obkrecac tak jakbym mial popuszczony hamulec :) zmienie na zylke  na ten okres. Łapie w Norwegi i tutaj teraz beda takie temp. prawie caly czas. Odpuscic sobie spinning przy minusowej temperaturze ? czy macie jakies przydatne rady co do lapania w taka pogode ? pozdrawiam.  [2014-11-28 18:08]

Pełen SIC oraz żyłka ratuje sprawę. Choć też nie do końca. W każdym razie żyłkę i przelotki możesz przesmarować jakąś delikatną oliwką dla dzieci. Na pewno trochę pomoże.
[2014-11-28 18:27]

ulspin

Sam sobie odpowiedziałeś mówiąc że zmienisz plecionkę na żyłkę,innych sposobów nie znam chyba ze ja Tomas81 pisze smarowanie jakąś oliwką ale nie stosowałem to nie wiem.Podstawa to niestety żyłka. [2014-11-28 18:33]

mirasqq

Koledzy jutro 1 raz będę łowił na 10 h zbiorniku gdzie jest 1,6m głębokości . i jak ja mam gumę podbić na żyłce jak tam tak płytko... główka pewnie z 3 gramy :) wcześniej łowiłem smoczki tylko w rzece ... podpowiecie coś?
[2014-11-28 18:49]

Artur z Ketrzyna

Pełen SIC oraz żyłka ratuje sprawę. Choć też nie do końca. W każdym razie żyłkę i przelotki możesz przesmarować jakąś delikatną oliwką dla dzieci. Na pewno trochę pomoże.

Dodatkowo, mogę polecić silikon wędkarski. Zabezpieczysz blank, przed zarysowaniami i skraplaniem się wody na nim. To coś w rodzaju silikonowego wosku. Są one w małych tubkach. Bardzo wydajne.
Kurcze kończy mi się on. A w sklepie w którym go kupiłem kilka ładnych lat temu, jest teraz niedostepny.
[2014-11-28 21:30]

RadoslawM

Plecionka morska lepiej się sprawdzi przy minusowych temperaturach. Ewentualnie plecionka o gęstym splocie. 

Tak jak koledzy napisali, żyłka będzie najlepszymi i najtańszym rozwiązaniem.

[2014-11-28 21:31]

Artur z Ketrzyna

Koledzy jutro 1 raz będę łowił na 10 h zbiorniku gdzie jest 1,6m głębokości . i jak ja mam gumę podbić na żyłce jak tam tak płytko... główka pewnie z 3 gramy :) wcześniej łowiłem smoczki tylko w rzece ... podpowiecie coś?

Główka 3 gramy do gum 8 cm, a do 12 cm 5 g. I wolniutko, leniwie. Nie podbijać agresywnie, a falować, i opadzik.
Mi się to sprawdza...
[2014-11-28 21:33]

mirasqq

dziękuję spróbuje i złowię ;)
[2014-11-28 23:06]

Jako zdeklarowany przeciwnik żyłki odradzam, przy plecionce pomaga natomiast zanurzanie co chwilę szczytówki w wodzie, co nie oznacza oczywiście, że nie można spróbować sposobów z różnymi smarowidłami itp. Jedno jest pewne, "mój" sposób działa i jest najprostszy. [2014-11-29 11:34]

karass1987

Zmienilem na zylke i dzisaj bylem na rybkach cos duzego mi wzielo raczej szczupal ale zylka pekla  w miejscu gdzie jest wezeł. Mialem tez zaczep i tak samo sie stalo mysle ze przy tej temperaturze zylka  jest duzo mniej wytrzymala  ale nie jestem pewny bo w sumie pierwszy raz lapie przy takich temperaturach i raczej poczekam az zrobi sie troche cieplej co o tym sadzicie ?  [2014-11-29 14:34]

89krzysztof

Kiepska żyłka...

[2014-11-29 15:04]

Jako zdeklarowany przeciwnik żyłki odradzam, przy plecionce pomaga natomiast zanurzanie co chwilę szczytówki w wodzie, co nie oznacza oczywiście, że nie można spróbować sposobów z różnymi smarowidłami itp. Jedno jest pewne, "mój" sposób działa i jest najprostszy.

Fakt to najlepszy sposób na zamarznięte przelotki. Tylko jak wkłady kiepskiej jakości, jakieś no-name, to odmrażanie trochę trwa. Dlatego w moim pierwszym poście pisałem o pełnym SIC, z niego dużooo szybciej lód schodzi. Przetestowane:)

Lecz też można się wspomagać różnymi smarowidłami dlatego też o nich wspomniałem.
[2014-11-29 15:35]

Zmienilem na zylke i dzisaj bylem na rybkach cos duzego mi wzielo raczej szczupal ale zylka pekla  w miejscu gdzie jest wezeł. Mialem tez zaczep i tak samo sie stalo mysle ze przy tej temperaturze zylka  jest duzo mniej wytrzymala  ale nie jestem pewny bo w sumie pierwszy raz lapie przy takich temperaturach i raczej poczekam az zrobi sie troche cieplej co o tym sadzicie ? 

Raczej nie kiepska żyłka a kiepski węzeł skoro linka łatwo pękła na nim. Kiepskie żyłki czy plećki najczęściej strzelają w różnych innych miejscach a te dobre/nieuszkodzone/nie zniszczone zawsze MUSZĄ puścić na łączeniu. Pozostaje tylko dopracować węzeł aby był jak najmocniejszy. Ze swojej strony polecam węzeł Rapali-do odszukania w necie:) Stosunkowo prosty i naprawdę wytrzymały. Zdarzało mi się go używać nie tylko przy spinie kleniowym ale też i spławiku.
[2014-11-29 15:40]

Zielan

Zmienilem na zylke i dzisaj bylem na rybkach cos duzego mi wzielo raczej szczupal ale zylka pekla  w miejscu gdzie jest wezeł. Mialem tez zaczep i tak samo sie stalo mysle ze przy tej temperaturze zylka  jest duzo mniej wytrzymala  ale nie jestem pewny bo w sumie pierwszy raz lapie przy takich temperaturach i raczej poczekam az zrobi sie troche cieplej co o tym sadzicie ? 

Przypuszczam, że miałeś hamulec skręcony na beton. Nie ma bata, wtedy coś musi puścić. Jeśli nie to tak jak wyżej kiepski węzeł. [2014-11-29 16:14]

karass1987

Jutro pojde nad jezioro i bede probowac z innym wezłem i popuszcze wiecej hamulec faktycznie dosc mocno byl dokrecony :) nie na beton ale mysle ze moglem go duzo bardziej popuscic. Dzieki za rady  [2014-11-29 16:38]

polobmw

momoi i jeszcze raz momoi  mam poprzednią  jig line dziś łowiłem cały dzień przy minus 8
[2014-11-29 18:59]

karass1987

ok a jakie jeszcze inne zylki polecacie na takie warunki ? jak bede za tydzien w Polsce to musze jakas lepsza kupic i jakie jeszcze wezły polecacie ten rapala calkiem fajny i prosty, juz jest zrobiony :)  [2014-11-29 20:02]

momoi i jeszcze raz momoi  mam poprzednią  jig line dziś łowiłem cały dzień przy minus 8

Potwierdzę, też łowiłem i ciągle łowię tą plećką, tylko najniższa moja odnotowana temperatura to -7 :-)
[2014-11-29 20:49]

troc

Z żyłek do spinningowania przy minusowych temperaturach na pewno nie można polecić Trabucco. O ile w temperaturach dodatnich jest bardzo dobra, w temperaturze około 0 stopni i poniżej zaczynają się problemy- dosyć uciążliwe zresztą, żyłka sztywnieje, ma tendencję do spadania zwojami ze szpuli oraz tworzenia nieprzyjemnej "brody".
[2014-11-30 17:26]

Brzoza555

hej ;)
jestem początkującym kucharzem, zapraszam do polubienia mojej strony.. z góry wielkie dzięki ;) https://www.facebook.com/potrawyzryb?fref=ts
[2014-12-05 21:08]