Zaloguj się do konta

Spinning przy spiętrzeniach wody. Do ukarania?

utworzono: 2011/11/09 18:37
jarekk

Wielka zawartość tlenu w wodzie = wysoka aktywność ryb wszelkiej maści.

Idealne tarliska w pobliżu.

Masa Drobnicy i drapieżnika.

Czy nie warto to chronić?

PDK

Z badań zanieczyszczenia (w tym natlenienia) wód rzeki Bóbr wynika, że na odcinku Jelenia Góra - Wleń najniższe natlenienie występuje bezpośrednio pod zaporą pilchowicką. Woda zrzucana upustami dennymi jest niemal pozbawiona tlenu.
[2011-11-10 23:29]

Wielka zawartość tlenu w wodzie = wysoka aktywność ryb wszelkiej maści.

Idealne tarliska w pobliżu.

Masa Drobnicy i drapieżnika.

Czy nie warto to chronić?

PDK

Z badań zanieczyszczenia (w tym natlenienia) wód rzeki Bóbr wynika, że na odcinku Jelenia Góra - Wleń najniższe natlenienie występuje bezpośrednio pod zaporą pilchowicką. Woda zrzucana upustami dennymi jest niemal pozbawiona tlenu.

Bóbr to jedna z najbardziej syfiastych rzek jakie w życiu widziałem.  Np. taka kilkunastotysięczna Szprotawa wali ścieki komunalne wprost do tej rzeki, a ludzie którzy powinni coś z tym zrobić (co wybory to inna ekipa) od kilkudziesięciu już lat spierają się o najlepszą (czytaj: z dala od działki, domu, pola itp. szwagra, kolegi, znajomego itp.) lokalizację oczyszczalni ścieków. Smutne ...
[2011-11-11 08:57]

jurek

szkarlupnia

Bóbr to jedna z najbardziej syfiastych rzek jakie w życiu widziałem.  Np. taka kilkunastotysięczna Szprotawa wali ścieki komunalne wprost do tej rzeki, a ludzie którzy powinni coś z tym zrobić (co wybory to inna ekipa) od kilkudziesięciu już lat spierają się o najlepszą (czytaj: z dala od działki, domu, pola itp. szwagra, kolegi, znajomego itp.) lokalizację oczyszczalni ścieków. Smutne ...

Masz rację kolego , ale dzieje się też tak w innych miejscach i to pod samym nosem .Przykład Warszawa , gdzie syf wali prosto do wody , a gdzie są władze , co robi PZW
                                            Może udają , że nie widzą tego , by się nie narażać
                                                     Takie status kwo .
[2011-11-11 13:01]

Meridianon, po co znowu prowokujesz ? Sąd zmniejszył karę dla Spigota praktycznie do zera z kilku powodów o których znakomicie wiesz. To nie jest regułą, że za łowienie przy spiętrzeniu nie ma kary. W przypadku który wywołał Twoją frustrację zostało popełnione wiele błędów z waszej strony. Mogliście sprawę wygrać bez problemu. Może kiedyś powiem Ci jak. Wyszło jednak inaczej. U podstaw tego co się stało, leży przede wszystkim Twoja pewność w swoją rację, taka świadomość nieomylności, która powoduje, że popełniasz błędy. Mam nadzieję, że rozumiesz o czym teraz mówię - to ta racja ..."najmojsza". Gdybyś wczytał się w pierwszy tekst o tym zdarzeniu (ten z maja), to znalazłbyś tam receptę jak podejść do tematu, która tam się znalazła mimo mojej woli. Pewnych rzeczy jednak (na szczęście dla Rafała) nie chciałeś zobaczyć, bo potrzebowałeś walki i zwycięstwa za wszelką cenę. Teraz postępujesz podobnie i efekt może być podobny.

Lepiej wierz w to, że wygrałeś, przekonaj też o tym kolegów - strażników i daj spokój. Pomyśl sobie - leżącego nie będę kopał ...to powinno dać Ci satysfakcję i uspokoić nerwy. Wybacz szczerość, ale jeśli nie potrafisz trzymać dystansu do prowadzonych spraw, jeśli nie potrafisz rozgrywać, ponoszą Cię emocje, łamiesz porozumienia, itp ...to zastanów się, czy powinieneś zajmować się tym, czym się zajmujesz. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, jeśli nie, to sorki. Pozdrawiam

wyprowadzając cię z błędu napiszę to ponownie:

winny  -
osoba ponosząca winę; osoba będąca sprawcą lub przyczyną czegoś, odpowiedzialna za coś; winowajca" orzeczono wobec ciebie naganę co oznacza:"  Kara nagany  – najrzadziej stosowana kara za wykroczenie . Nie wywołuje ona faktycznych skutków względem osoby ukaranej, ma na celu wyłącznie przywrócenie jej do porządku prawnego . Ukaranie naganą nie powoduje umieszczenia w KRK. Kary nagany nie można warunkowo zawiesić, tak jak innych kar orzekanych za wykroczenia z wyjątkiem kary aresztu." orzeczona została tylko dlatego , że "  Dopuszczalność orzekania nagany

Sąd może orzec karę nagany tylko wtedy, gdy ze względu na charakter i okoliczności popełnienia wykroczenia lub właściwości i warunki osobiste sprawcy należy przypuszczać, że zastosowanie tej kary jest wystarczające do wdrożenia go do poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego.  Kary nagany nie można zastosować w stosunku do sprawcy wykroczenia o charakterze chuligańskim.  Praktycznie nie orzeka się kary nagany wobec osób karanych za wykroczenia lub przestępstwa, w szczególności podobne gdyż stanowi to znaczną okoliczność obciążającą." - a tu sąd wział pod uwagę sytuację materialną i bardzo dobrze Wysoki Sąd postąpił wg. mnie i moich kolegów , którzy byli dziś na odczytaniu wyroku. Już nigdy nie napiszesz, że byłeś niewinny bo stwierdził to ponad wszelką wątpliwość niezawisły Państwowy Sąd panie @ spigot. Teraz przygoda z Sądem Koleżeńskim-Rzecznik dyscyplinarny Koła zeznaje jako strona w sprawie obwinionego ,którą prowadzi ot paradoks...? moze mi to ktoś logicznie wytłumaczyć?

[2011-11-11 20:31]

jarekk

Przepraszam za dosadność, ale cały ten tekst powyżej to brednie. Meridianon wracaj na ziemię. Sąd mnie przecież nie ukarał ! Sprawa dotyczy Rafała :)

[2011-11-12 23:58]

ajj jarekk ... pisze o spigocie nie o  Tobie i nie o waszym kole... [2011-11-13 12:14]

Artur z Ketrzyna

Czy ukarać, czy upomnieć. To zależy od strażnika i od tego w jakim stopniu narusza ten przepis wędkarz.
Może wędkować 40-45m od spiętrzenia, a może wędkować na samym spiętrzeniu lub przy nim (10-15m). Bo może wędkować na drugim brzegu, a on jest oddalony o 40m (kto i jak to zmierzy?).
Ja jako strażnik szybciej i surowiej ukarał bym wędkarza który z nad wody zabiera nie wymiarową rybę, czy poza limitem, niż tego naruszającego magiczne 50m (tego bym raczej pouczył, chyba że z premedytacją wędkuje z samego spiętrzenia czy praktycznie przy nim).
[2011-11-13 18:30]