Zaloguj się do konta

Spinning na klenia z brzegu

utworzono: 2016/11/25 17:34
PurpleTurtle

Witam, od przyszłego sezonu chciał bym połowić klenia, problem mam taki że nigdy jeszcze nie próbowałem i dokładnie nie wiem jaką wedke mam kupić. Posiadam savage gear black savage drop shot 2,23 do 12g i myśle że to chyba bedzię mało jak na łowienie z brzegu. Czy możecie mi pomuc z wyborem wedki ?. [2016-11-25 17:34]

Jakub Woś

Czego będzie mało? Długości? Mały ciężar wyrzutu? Moim zdaniem wszystko w miarę ok. A jeśli koniecznie chcesz coś innego to napisz do jakiej kwoty. [2016-11-25 18:03]

PurpleTurtle

Chodzi mi o długość, czy spokojnie połowie z brzegu bo wiadomo zaczasami są trudne warunki, ogólnie t myśle nad czymś nowym i tak do 350 zł i taki max to 400. [2016-11-25 18:26]

Jakub Woś

Długosć wędki to raczej kwestia gustu każdego wędkarza. Jeden lubi długie inny krótkie. Do tego dochodzą warunki nad wodą. Jak masz krzaczory wiszące nad woda to czasem 2,7 ciężko zmieścić i trzeba krótkim kijem machać. Możesz wziąć pod uwagę Robinson Cortez Trout Jig 2,4m i 4-18g. Na OLX widziałem za 320zł [2016-11-25 18:51]

SlawekNikt

Masz fajną wędkę, popróbuj połowić nią, a jak sie nie sprawdzi to coś dłuższego sobie dokupisz. [2016-11-25 19:16]

PurpleTurtle

Ogólnie mysle że na rzekę Cybinę w Poznaniu sie sprawdzi black savage ale myslałem jeszcze nad szymś dłuższym i tak do 15-16g, widziałem dobre opinie na temat parabellum do 16g tylko że jak na wędke do lekkiego łowienia to troche waży bo aż 160g, a za taką cene to mysle że cos bym lepszego kupił i licze tez troche na wasza pomoc  [2016-11-25 19:58]

PurpleTurtle

Ten robinson coś za duże cw. ma jak dla mnie, wolał bym coś max 16g. [2016-11-25 20:01]

kaban

Łowię na średnich rzekach i co do długości pozostaję przy długości 2,70 , cw do 12g a akcja xfast. Trochę o kleniach pisałem i możesz zerknąć na mój blog. [2016-11-25 20:07]

Mortal Kombat

Trochę leżejsza jest Catana 2,7 1-11 150gram, bardzo dobrze się wyważa już z kołowrotkiem 200gram z żyłką 240gram. Cały zestaw mój waży 390gram, po całym dniu wędkowania nie czuć zmęczenia w ręku. Kijek super się gdnie pod rybą w parabolę. Prabelum miałem w ręku w sklepie i też bardzo dobrze się  wyważa myśle, że nie będzie męczyć ręki.
Jeżeli zależy ci na wadze poszukaj w sklepie kongera world champion II dancer 2,70 3-14 waga 135gram, ale nic więcej nie napisze bo nie miałem jej w ręku. [2016-11-25 20:13]

SlawekNikt

Na Twoim miejscu większą uwagę zwróciłbym na pracę wędki, a zwłaszcza szczytówki, aniżeli na c.w. [2016-11-25 20:13]

amstaf358

Taka sama tylko parabellum,  3 częsciowa od 2-12cw  ,dłuższa...bodajże 278cm [2016-11-25 20:17]

PurpleTurtle

Ogólnie kusi mnie kupić parabellum tylko czy ktoś mi coś więcej powie na jej temat ?,  [2016-11-25 20:25]

Mortal Kombat

Tu masz test http://www.fishing-test.pl/wdki/21-polecamy-wdk/334-savage-gear-parabellum-spin-279m-3-16g [2016-11-25 21:22]

SlawekNikt

Jeżeli nie przeszkadza Ci długi dolnik co np. na pływadle albo napakowanej kamizelce jest nie wygodne to wędka moim zdaniem godna polecenia. Ja posiadam sg mpp o c.w. 10 - 30 g. i pomimo relatywnie dużego wyrzutu wędka ma bardz czułą szczytówkę i świetnie sygnalizuje brania okonków także sądzę, iż ta z linku jest do lekkiego łowienia dobrym wyborem co potwierdza powyższy teścik. [2016-11-26 09:01]

ryukon1975

Dragon Nano Force Spinn 18 2,35 m cw 3-18 g

Używam takiego jak wlinku wyżej i jestem zadowolony. W fishing mart jest obecnie promocja na wędziska z tej serii. Ceny promocyjne widać po zalogowaniu. [2016-11-26 09:22]

Mortal Kombat

Savage MPP 3-16 też sprawdzałem w sklepie, ugięcie szczytowe a parabellum gdnie się do środka, myślę że parabellum będzie lepiej amortyzować zrywy ryb. Dodatkowo MPP jest szybsze od parabellum, ja o wolę wolniejsze wędki na klenia. Dla mnie MPP bardziej pod okonia do jigowania się nadaje. [2016-11-26 10:20]

Mortal Kombat

Savage MPP 3-16 też sprawdzałem w sklepie, ugięcie szczytowe a parabellum gdnie się do środka, myślę że parabellum będzie lepiej amortyzować zrywy ryb. Dodatkowo MPP jest szybsze od parabellum, ja o wolę wolniejsze wędki na klenia. Dla mnie MPP bardziej pod okonia do jigowania się nadaje. [2016-11-26 10:25]

czaro93

Jeśli dubluję kolegów wypowiedzi to przepraszam, nie czytałem poprzednich wypowiedzi z pośpiechu. 

Twója wędka jest wklejanką czy nie? Jeśli nie jest to śmiało z takim patykiem idź nad wodę, próbuj swoich sił. Na koniec sezonu zobaczysz czy specyficzne łowienie kleni i jazi podoba Ci się, jeśli tak to śmiało możesz zainwestować w wędkę, która dzięki swojej specyfikacji będzie lepiej sprawdzała się nad Twoją rzeką/rzeczką. Po sezonie może też tak się okazać, że kij, który już posiadasz jest idealny dla Ciebie, w warunkach Twojego łowiska.

Jeśli natomiast Twoja wędką jest wklejanką to proponowałbym jednak zakup klasycznego wędziska. Wklejanka może szybko zniechęcić początkującego, sam przekonałem się na własnej skórze. Po kilku wypadach frustracja z łowienia wklejanką na kleniowe przynęty była tak silna, że pierwsze co zrobiłem po powrocie to zacząłem szukać "kleniowej" wędki. Wybór padł na SG Parabellum 3-16 gram i długości 279 cm, kilka lat temu zapłaciłem za nią jakieś 380/390 zł. Fajny kij, nie jest za sztywny, dobrze miota przynętami z dolnego zakresu c.w. (chodź mi po czasie brakowało tego żeby lepiej miotał przynętami 1 lub 2 gramy), długość też ułatwiająca manewrowanie przynętami. Wady to na pewno moim zdaniem ciut za długi dolnik i serwis (SG nie popisał się przy pęknięciu wędki), więc nie polecam łowić przynętami 10-16 gram mimo opisanego c.w., bo różnie to bywa.

P.S. Jeśli teraz jest coś w ofecie w Twoim budżecie z c.w. od 1 lub 2 gram o długości około 270 cm, to najpierw obejrzałbym tą wędkę, a dopiero później parabellum.

Pozdrawiam [2016-11-26 10:37]

Mortal Kombat

Wady to na pewno moim zdaniem ciut za długi dolnik

Dzięki długim dolnikom lepiej wędka się wyważa, też wolę nie za długie dolniki, ale wyważenie jest dla mnie ważniejsze, ponieważ często wędkuje cały dzień i  nie wyważone czuć w ręku. Trzeba podjąć decyzję co ważniejsze.
  [2016-11-26 11:06]

czaro93

Wady to na pewno moim zdaniem ciut za długi dolnik

Dzięki długim dolnikom lepiej wędka się wyważa, też wolę nie za długie dolniki, ale wyważenie jest dla mnie ważniejsze, ponieważ często wędkuje cały dzień i  nie wyważone czuć w ręku. Trzeba podjąć decyzję co ważniejsze.

Wiem o tym doskonale, dlatego napisałem "moim zdaniem". Przy moich gabarytach ciała (180 cm) bardziej mi przeszkadzał jak pomagał :) Kwestia wyważenia też leży w dużej mierze od kołowrotka dlatego zawsze można jakoś osiągnąć ten idealny punkt. Mimo wszystko wędka jest godna uwagi :)

Pozdrawiam
  [2016-11-26 13:45]

Mortal Kombat

ryukon1975 mam prośbę, czy wrzuciłbyś fotkę wyważenia z kołowrotkiem tej wędki dragon nano force 2,35 3-18 [2016-11-26 16:57]

ryukon1975

Mogę to zobić ale jutro bo teraz w domu nie wiem czy zdjęcia dobrej jakości wyjdą. Spróbować mogę kij w sumie nie jest długi.:) [2016-11-26 17:02]

ryukon1975

[2016-11-26 17:10]

PurpleTurtle

Wędke którą posiadam nie jest opisana jako wklejanka ale jest do łowiena metodą drop shot, a parabellum raz że jest długa co na niektórych łowiskach może się przydać to chciałem jej użyć do łowienia na gumy z głowkami 4-5g max tylko że nie wiem jak sobie poradzi. Mówisz że łowiąc przynętą 10g to już można odczuć dyskomfort ? [2016-11-26 23:45]

amstaf358

,Mam parabellum 279 kij 2/12cw- miodzio,własnie typowy do łowienia kleni i jazi z brzegu,z główkami od 2 /8 gram plus gumka,sbie [poradzi., z obrotówką 3 na wodzie stojącej też, na rzece nr 2 bez problemu....zapas mocy w dolniku duuuży ! [2016-11-27 07:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia