Spinning na klenia, okonia do 250zł

/ 8 odpowiedzi
Witam szukam spinningu pod klenia i okonia długość jaka mnie interesuje to około 240 łowił będę w rzece głównie na małe obrotówki i jakieś małe gumy wiec raczej wklejanka odpada chyba ze się mylę chciał bym też czasem połowic w jeziorze z lodzi okonie. Możecie coś doradzić ? Nigdzie nic na temat normalnej wędki nie wklejanki nie znalazłem. z góry dzięki
dejwi


wydaje mi si że na małe obrotówki to trochę za duże cw czy może się mylę ma ktoś doświadczenie z tym kijem?
(2015/08/17 18:53)

dejwi


http://allegro.pl/wedka-savagear-mpp-softlure-251-3-16g-savage-gear-i5382756815.html
co o tym myślicie? nadaje się na niedużą rzekę? chodzi o małe obrotówki i nieduże gumy rzadko jakieś kleniowe wobki (2015/08/17 19:09)

Sith


Wydaje mi się, że do łowienia kleni, zwłaszcza z brzegu, 240cm wędziska, to troszkę mało.
Zerknij na te dwa wędziska:
http://www.wedkarski.com/wedki/2728-wedka-xt-pro-ng-royal-spinning-jaxon.html
http://www.wedkarski.com/wedki/10208-wedka-impress-spin-gtx-jaxon.html (2015/08/18 05:55)

w6i6e6


Jeśli chcesz się nastawić na klenie/jazie od razu możesz skreślić wszelkie wklejki. Kije z wklejaną szczytówką gaszą pracę maleńkich wirówek i woblerków i zwyczajnie się do takiego łowienia nie nadają. Jeśli łowisz w niewielkiej rzece to kij 2,4-2,7 będzie bardzo dobry, jeśli to duża rzeka np. Wisła, Odra to powinieneś szukać kija minimum 3m.
Kij powien mieć akcję M/F (medium/fast) być finezyjny i mieć duży zapas mocy dlatego, że bardzo często przy kleniach łowi się ładne szczupaki a i duża klucha potrafi poszaleć w nurcie i przetestować wartość patyka.
W przedziale, który podałeś ciężko będzie wybrać naprawdę dobry kij na klenia. Jednak na początek (jak się porządnie wkręcisz w temat będziesz szukał czegoś lepszego) polecić z czystym sumieniem można:
KONGER WORLD CHAMPION IRI LUCKY 275 3-10g - tu poszukałbym urzywki w dobrym stanie, ten patyk to kleniowy klasyk, urzywałem takiej wędki przez parę lat dopóki jej nie złamałem.
Daiwa Lexa Jiggerspin 2,4 5-20gr - w przypadku tego kija Jigger nie oznacza wklejanki a bardzo fajny, lekki blank, który świetnie podchodzi pod trochę grubsze kleniowanie
Fajny patyk też pod klenia to Dragon Viper HD Trout 21 2.45m 5-21g - obsłuży i drobne przynęty i spokojnie da sobie radę z ciut grubszymi wobkami, no i łowiąc tym kijem nie masz obaw gdy trzeba np. zatrzyamć klenia uciekającego w gałęzie czy kamienie. (2015/08/18 10:53)

dejwi


daiwa mi wpadła w oko a czy poradzi sobie z małymi obrotówkami? spodobała mi si ta wedka.... (2015/08/20 05:44)

Sith


Najczęściej używam wędziska o CW 5-20 i radzi sobie z małymi obrotówkami 1-3g, ale rzuty są krótsze niż z wędziska CW 3-15. Nie jest to znacząca różnica, ale praca maleńkiej obrotówki jest znacznie gorzej wyczuwalna, no i trzeba stosować cieniutką linkę, ja mam plecionkę 0,06 i to wydaje się zbyt gruba. W takiej sytuacji lepiej zdaje egzamin żyłka 0,12mm, ale to już z kolei "pajęczynka" (2015/08/20 06:44)

chudymb2


Na klenia żyłka 0,14-0,18 (2015/09/04 05:03)