Zaloguj się do konta

Spinning na nieduże przynęty

utworzono: 2013/03/02 23:14
Ptaku86

Co ,o Tym myślicie , przywali się jakiś ktoś czy nie powinien ?? Mój Wujek jest wędkarzem od 35 lat ,rozmawiałem z nim i Twierdzi ,że jak ktoś się przyczepi to mam mu odpowiedzieć by się ... spadał na drzewo delikatnie ujmując ... Jeśli złapie szczupaka czy inną rybkę która ma w danym okresie ochronę po prostu wypuszczam i tyle w  temacie ... Dodam ,że Wujek przestrzega regulaminu jak mało kto ( kogo znam i jest człowiekiem honoru ) Świetnym wędkarzem ,przede wszystkim człowiekiem ...   [2013-03-02 23:14]

Tomek moczykij

mam nadzieję, że chodzi o ochornę zestawu przed zerwaniem/odgryzieniem? można pokusić się o wolfram. oczywiście nikt się nie ma prawa przyczepić dopóki nie zabierzesz szczupaka do domu :) [2013-03-03 00:01]

Łowić z wolframem oczywiście możesz o każdej porze roku i nikt nie ma prawa przyczepić się do Ciebie. Ale taki przypon mniejsza szanse na złapanie okonia, jazia a w szczególnosci klenia. Więc warto się zastanowić czy nie lepiej łowić bez niego i mieć dużo więcej brań. A jak trafi się raz na jakiś czas obcinka, mówi się wtedy trudno. Na szczupaka sie przecież nie nastawiasz.
[2013-03-03 00:16]

FishingAddict

Przypon stalowy czy wolframowy tym bardziej powinien być by niechciany przyłów można było swobodnie odhaczyć i wypuścić. Nie wiem czy taki szczupak by podszedł do tarła jakby miał pysk blachą zakneblowany.
[2013-03-03 00:16]

grisza-78

Według mnie ---- samo za siebie mówi na jaką rybę się wybierasz wiosną. Ja idąc na klenia, jazia, czy okonia nigdy nie używam żadnej stalki, a nawet jeśli szczupak mi weźmie, to mam tylko okazję do śmiechu, bo wiem, że przynętę straciłem.
[2013-03-03 00:44]

marecki27-1979

Dokładnie.... [2013-03-03 02:00]

Lin1992

Koledzy ale jak weźmie szczupak to nie chodzi o to że stracimy przynęt - bo to akurat najmniej ważne. Chodzi o to że ta przynęt wbija mu sie do paszczy i to albo mocno utrudni mu życie albo go zabije. Dlatego lepiej mieć moim zdaniem mniej brań a pewność że nie zaszkodzimy jakiejś rybie. [2013-03-03 07:06]

89krzysztof

A ja z doświadczenia wiem, że szczupak nawet z twisterem w pysku jest nadal aktywny, bo zdarzało mi się łowić szczupaki, które w pysku miały już przynętę wcześniej obciętą...
[2013-03-03 07:30]

Sebastian Kowalczyk

W stosowania cieniutkich wolframów przy łowieniu okoni czy kleni nie ma nic dziwnego. Przynęty są drogie, a zakolczykowane ryby męczą się lub zdychają gdy wabik zablokuje im przełyk. Spokojnie możesz tak łowić.  [2013-03-03 08:04]

grisza-78

A tak w ogóle, to moim zdaniem wiosną ( czyli do końca kwietnia ) powinno się unikać miejsc, gdzie może wziąć szczupak. Ja w tym czasie łowię tylko na rzece górskiej, na kamiennych bystrzynach i nigdy nie miałem tam brania szczupaka, z czego bardzo się cieszę.
[2013-03-03 08:11]

ryukon1975

Trzeba wziąć pod uwagę rybostan danej wody.Jeśli szczupaka jest dużo i brania tego gatunku są wielce prawdopodobne to należy założyć przypon wolframowy (lub liczyć się z dużymi stratami). Jednak gdy szczupaka jest mało i jego brania są mało prawdopodobne łowiłbym klenie czy jazie bez dodatkowych przyponów.
[2013-03-03 08:15]

FishingAddict

Ja używam delikatnych wolframek do 3kg i nie wydaje mi się żeby przeszkadzały one kleniom, a przy główkach często stoją obok szczupaków. Nie widzę żadnej frajdy w tym że śledź taki ledwo trzydzieści centymetrów obcina mi wobler za kilka dyszek pod nogami. Jedynie przy łowieniu na smużaki wiążę bezpośrednio do plecionki. Na owady powierzchniowo szczupak raczej nieczęsto a przynęta bardziej naturalnie wygląda. [2013-03-04 00:42]

MASTINO

Idąc takim tokiem myślenia, to rzucając zestaw z rosówkamii, z trupkiem itp. to na to wychodzi, że też trzeba koniecznie zawsze założyć stalkę bo przecież szczupaki mogą wziąć i często biorą. Jak spinningowcy jadą od maja, czerwca do zimy "poczesać" łowisko, to zawsze zakładają stalki, "bo a nuż trafi się" NIECHCIANY szczupak?? Ci etyczni raczej bardzo rzadko. Zakładając w okresie ochronnym zestawy z wolframem czy stalką z większą przynętą, to jest ewidentne polowanie na szczupaka i inne w okresie ochronnym, a przynajmniej z nadzieją na szczupaka i pokrętne tłumaczenia, że "-Poluję sobie na okonki..." jest ośmieszaniem siebie i innych. Bo ani bolenia, ani sandacza, ani suma, ani szczupaka się wtedy nie łowi, a jedynie jakieś tam pstrągi, kleniki czy okonki na które zakłada się delikatniejsze zestawy z delikatnymi, mniejszymi przynętami. A takimi wypierdkami rzadko szczupak się interesuje, a jakby nawet to wyholowania z wody może nie przeżyć, no a z zerwaną małą przynętą w pysku ma raczej wtedy większe szanse żyć dalej(często łowiliście szczupaka z przynęta w pysku i miał się dobrze atakując Wasz zestaw, tak?). Stalka już mu szans nie daje, lub niewielkie i wiadomo powszechnie, że przeważnie "takiej" zdobyczy wiekszość wędkarzy nie wypuszcza do wody mając gdzieś okres czy wymiar ochronny. Wtedy siatka, worek i krzaki, trawa czy inne schowanko. Setki takich przykładów widziałem jak w krzakach czy w trawie worek podskakiwał. Nie jest tak? Poczekajmy więc do końca kwietnia i po problemie, albo łówmy przez te kilka czy kilkanaście tygodni na zestaw bez wzmocnienia i na mniejsze przynęty pozbywając się tym samym wątpliwości i ewentualnych kłopotów, dając szczupakom, boleniom czy sandaczom wolne w ten "ich czas" i niech produkują sobie następne sztuki dla nas.  [2013-03-04 11:55]

Bo ani bolenia, ani sandacza, ani suma, ani szczupaka się wtedy nie łowi, a jedynie jakieś tam pstrągi, kleniki czy okonki na które zakłada się delikatniejsze zestawy z delikatnymi, mniejszymi przynętami.
Jednego z ubiegłorocznych sumów / 32 kg / złowiłem na woblerka / sieka 3 cm zapiętego na stalce o średnicy linki hamulcowej . [2013-03-04 13:59]

MASTINO

Co do statystyk straży... Okręg PZW Jelenia Góra za rok 2012

" Łącznie skontrolowano podczas czynności kontrolnych 4.941osób. Ilość zawiadomień skierowanych do państwowej Straży Rybackiej to 237, do Sądów PZW 96.Ujawniono 8 przestępstw. Liczba nałożonych mandatów karnych podczas wspólnych służb przez upoważnione do tego organy to 108 "

Gdzie tu większość? Uważasz że Strażnicy z wyżej wymienionego okręgu niekompetentnie wypełniają swoje obowiązki że tak mały procent wykroczeń i przestępstw wykryli? No ale pewnie nie czepili by się tak jak ty gościa który z obrotóweczką i cienkim wolframem poluje na klenia, który według ciebie jest kłusownikiem z workiem szczupaków w krzakach

Bierzesz się nieudolnie za coś jak zawsze, teraz za porównanie statystyk w poszczególnych Okręgach, to bierz pod uwagę różne czynniki na nią się składające. M.in. presję wędkarską na danym Okręgu, ilość łowisk w nim ogólniedostępnych, ilość strażników PSR, SSR, częstotliwość ich wyjść patrolowych, ilość kół wędkarskich, czynnych wędkarzy, porozumienia międzyokregowe, łowiska górskie-nizinne, łowiska z osobnymi regulaminami, ilość łowisk komercyjnych, łowiska z ośrodkami wypoczynkowymi, dzikie łowiska, z dojazdami i bez, rzeki itd itd itd. Te szczegóły tworzą realną statystykę wykroczeń. Napisałem też wyraźnie (tobie jak widać za mało wyraźnie), o wyższej stopie popełnianych wykroczeń podczas okresów ochronnych tych najbardziej popularnych gatunków ryb, a nie w statystyce ogólnej/całorocznej SR z "martwymi" okresami wędkarskimi. Również wpływ na to ma pora roku, pogoda i np. długie weekendy, wakacje sezon urlopowy, kiedy presja kłusownicza i popełniane wykroczenia są na porządku dziennym, albo wręcz kilkukrotnie rzadsze w skali miesiąca. Ale oczywiście ty jakoś tam czytasz te litery, ale już bez wyciągania surowej logiki. Ja nie napisałem nigdzie o kłusowniku z cienkim wolframem i obrotóweczką, ty już tak. Ja napisałem o pozbywaniu się wątpliwości kłopotów przez to, a ty przeinaczasz jak zawsze na swoją nutę. Zepnij się, zagryź wary, nabierz powietrza i przeczytaj raz jeszcze co o czym napisałem i czym to argumentując. Dasz radę może tym razem. Zresztą po co ja takie proste rzeczy tłumaczę czemuś takiemu i w ogóle odpisuję na puste prowokacje.... Weź może kiedyś jakieś antydepresanty, środki przeciwlękowe, no cokolwiek pomocnego ci czy co tam musisz żeby się odważyć i poproś kogoś z SSR o zabranie cie na patrol w tym najgorszym dla ryb okresie, albo dla kontrastu w grudniu, styczniu, lutym itd. Teoretyk-gawędziarz.

[2013-03-04 16:19]

kLon22

W marcu mozna spodziewac sie przed tarlem ladnego garbuska , wiec przed utrata przynety stosuje cieniutkie wolframowki
[2013-03-04 16:38]

Diablo

Bierzesz się nieudolnie za coś jak zawsze, teraz za porównanie statystyk w poszczególnych Okręgach, to bierz pod uwagę różne czynniki na nią się składające. M.in. presję wędkarską na danym Okręgu, ilość łowisk w nim ogólniedostępnych, ilość strażników PSR, SSR, częstotliwość ich wyjść patrolowych, ilość kół wędkarskich, czynnych wędkarzy, porozumienia międzyokregowe, łowiska górskie-nizinne, łowiska z osobnymi regulaminami, ilość łowisk komercyjnych, łowiska z ośrodkami wypoczynkowymi, dzikie łowiska, z dojazdami i bez, rzeki itd itd itd. Te szczegóły tworzą realną statystykę wykroczeń. Napisałem też wyraźnie (tobie jak widać za mało wyraźnie), o wyższej stopie popełnianych wykroczeń podczas okresów ochronnych tych najbardziej popularnych gatunków ryb, a nie w statystyce ogólnej/całorocznej SR z "martwymi" okresami wędkarskimi. Również wpływ na to ma pora roku, pogoda i np. długie weekendy, wakacje sezon urlopowy, kiedy presja kłusownicza i popełniane wykroczenia są na porządku dziennym, albo wręcz kilkukrotnie rzadsze w skali miesiąca. Ale oczywiście ty jakoś tam czytasz te litery, ale już bez wyciągania surowej logiki. Ja nie napisałem nigdzie o kłusowniku z cienkim wolframem i obrotóweczką, ty już tak. Ja napisałem o pozbywaniu się wątpliwości kłopotów przez to, a ty przeinaczasz jak zawsze na swoją nutę. Zepnij się, zagryź wary, nabierz powietrza i przeczytaj raz jeszcze co o czym napisałem i czym to argumentując. Dasz radę może tym razem. Zresztą po co ja takie proste rzeczy tłumaczę czemuś takiemu i w ogóle odpisuję na puste prowokacje.... Weź może kiedyś jakieś antydepresanty, środki przeciwlękowe, no cokolwiek pomocnego ci czy co tam musisz żeby się odważyć i poproś kogoś z SSR o zabranie cie na patrol w tym najgorszym dla ryb okresie, albo dla kontrastu w grudniu, styczniu, lutym itd. Teoretyk-gawędziarz.

bla bla bla ... rozpisałeś się nieźle szkoda tylko że nie w temacie. Napisałeś że wiekszość wędkarzy zabiera szczupaki ich okresie ochronnym. Jakoś ze statystyk to nie wynika. Bo na niemalże 5 tys kontrolowanych wędkarzy zgłoszonych zostało lekko ponad 300. Według tego co mnie uczyli w szkole to nie jest większosć. Takie sprawy jak , porozumienia, ilość kół, długie weekendy czy pogoda na procent wędkarzy łamiących przepisy nie ma wpływu. Nawet gdyby, to z tego co sie orientuje w całej Polsce weekendy i święta wypadają w tym samym czasie.

PS.

Ładnie sie podpisałeś, powinieneś częsciej sie tak podpisywać... a i możesz sobie darować teksty typu "weź może kiedyś jakieś antydepresanty, środki przeciwlękowe" wiesz że mnie nie sprowokujesz :)

[2013-03-04 16:39]

ZanderHunter

bla bla bla ... rozpisałeś się nieźle szkoda tylko że nie w temacie. Napisałeś że wiekszość wędkarzy zabiera szczupaki ich okresie ochronnym. Jakoś ze statystyk to nie wynika. Bo na niemalże 5 tys kontrolowanych wędkarzy zgłoszonych zostało lekko ponad 300. Według tego co mnie uczyli w szkole to nie jest większosć. Takie sprawy jak , porozumienia, ilość kół, długie weekendy czy pogoda na procent wędkarzy łamiących przepisy nie ma wpływu. Nawet gdyby, to z tego co sie orientuje w całej Polsce weekendy i święta wypadają w tym samym czasie.

PS.

Ładnie sie podpisałeś, powinieneś częsciej sie tak podpisywać... a i możesz sobie darować teksty typu "weź może kiedyś jakieś antydepresanty, środki przeciwlękowe" wiesz że mnie nie sprowokujesz :)

Koledzy...dajcie sobie na luz ale się drapiecie...:) proponuję zacząć prowadzić normalny dialog...ponieważ będę zmuszony po odkurzać wątek...:)

[2013-03-04 16:46]

ayem

Rozmowa zeszła na bez sensowny tor , łowienie ze stalką nie jest zabronione więc kto chce niech tak łowi. Moim zdaniem więcej korzyści dla przypadkowo złowionego szczupaka w okresie ochronnym będzie zastosowanie stalki gdyż wypuścimy go bez naszej przynęty a to chyba dla szczupaka lepsze.
[2013-03-04 17:40]

halski021

Bla,bla,bla, znam kilku wędkarzy,którzy twierdzili na temat stalki w marcu i kwietniu,ze to dla dobra przypadkowych szczupaków.Niestety , mieli kłopoty jak ich namierzyli strażnicy SSR ze szczupakami w torbach w okresie ochronnym(w dodatku większość niewymiarków)
[2013-03-04 23:47]

FishingAddict

I to mi sie wydaje chyba bardziej etyczne, wolframka nie musi sie kojarzyc zaraz ze szczupakowa blacha. Moja ulubiona przyneta to mepps nr 1 i lowie ponad sto szczupakow rocznie z czego do domu wezme moze ze trzy w sezonie. Przy plecionce 0.08 i kiju do 7g raczej nikt mi nie wmowi ze nastawiam sie na szczupaki a z mojego niemalego doswiadczenia wiem ze nawet szczuply woli delikatne zestawy.
[2013-03-04 23:53]

FishingAddict

To ze ktos stosuje wolframki nie znaczy zaraz ze zabija ryby. Napewno bardziej etyczne jest odhaczenie ryby i wypuszczenie niz zerwanie kilku ryb z przyneta w okresie ochronnym.
[2013-03-05 00:01]

z@mela

Stosowanie stalki   grubosci linki   mocy kija  a nawet przynet  ma niewiele wspolnego z lamaniem regulaminu .
W regulaminie nie ma zakazu stosowania  przynęt  a jedynie  .............  ryb  wymienionych gatunków   tak więc   jeśli polujesz na  grube okonie  to możesz lowić   mocnym sprzetem z dużą  gumą i dopóki nie zabierzesz  złowionego np szczupaka  to nie łamiesz regulaminu .
Pisalem  dziesiatki razy ze nasz RAPR pisał jakis ulung 
powinien być  zakaz  stosowania  pewnych przynęt i   zabierania  zabierania chronionych gatunków  tak jak  to jest w Holandii    tam  Vispas mowi jasno nie wolno stosować  wszelkich  sztucznych przynęt z wyjatkiem sztucnej muchy mniejszej jak  2,5cm  i nie ma problemu z spinningującymi w okresie  tarła  bo o żywcu to oni  zapomnieli X  lat  temu.
[2013-03-05 00:36]

grisza-78

Idąc takim tokiem myślenia, to rzucając zestaw z rosówkamii, z trupkiem itp. to na to wychodzi, że też trzeba koniecznie zawsze założyć stalkę bo przecież szczupaki mogą wziąć i często biorą. Jak spinningowcy jadą od maja, czerwca do zimy "poczesać" łowisko, to zawsze zakładają stalki, "bo a nuż trafi się" NIECHCIANY szczupak?? Ci etyczni raczej bardzo rzadko. Zakładając w okresie ochronnym zestawy z wolframem czy stalką z większą przynętą, to jest ewidentne polowanie na szczupaka i inne w okresie ochronnym, a przynajmniej z nadzieją na szczupaka i pokrętne tłumaczenia, że "-Poluję sobie na okonki..." jest ośmieszaniem siebie i innych. Bo ani bolenia, ani sandacza, ani suma, ani szczupaka się wtedy nie łowi, a jedynie jakieś tam pstrągi, kleniki czy okonki na które zakłada się delikatniejsze zestawy z delikatnymi, mniejszymi przynętami. A takimi wypierdkami rzadko szczupak się interesuje, a jakby nawet to wyholowania z wody może nie przeżyć, no a z zerwaną małą przynętą w pysku ma raczej wtedy większe szanse żyć dalej(często łowiliście szczupaka z przynęta w pysku i miał się dobrze atakując Wasz zestaw, tak?). Stalka już mu szans nie daje, lub niewielkie i wiadomo powszechnie, że przeważnie "takiej" zdobyczy wiekszość wędkarzy nie wypuszcza do wody mając gdzieś okres czy wymiar ochronny. Wtedy siatka, worek i krzaki, trawa czy inne schowanko. Setki takich przykładów widziałem jak w krzakach czy w trawie worek podskakiwał. Nie jest tak? Poczekajmy więc do końca kwietnia i po problemie, albo łówmy przez te kilka czy kilkanaście tygodni na zestaw bez wzmocnienia i na mniejsze przynęty pozbywając się tym samym wątpliwości i ewentualnych kłopotów, dając szczupakom, boleniom czy sandaczom wolne w ten "ich czas" i niech produkują sobie następne sztuki dla nas. 

Zdecydowanie popieram. Gdzieś wyżej też napisałem, że łowienie ze stalką w marcu, czy kwietniu to lipa i mi takie coś podpada. Poczekajmy do maja i tyle.
[2013-03-05 07:56]

Iras1975

Łowię z delikatnymi metalowymi przyponami cały rok i nie interesuje mnie zdanie innych na ten temat, nawet na lodzie zabezpieczam przynętę na wypadek ataku szczupaka.

Chcecie łowić takie ryby? Jeśli tak, to stosujcie metalowe przypony i nie czytajcie bredni pisanych przez jałowych filozofów, tacy ludzie w każdym wędkarzu widzą kłusownika.

[2013-03-05 08:40]

Tedi2

Łowię z delikatnimi metalowymi przyponami cały rok i nie interesuje mnie zdanie innych na ten temat, nawet na lodzie zabezpieczam przynętę na wypadek ataku szczupaka.

Chcecie łowić takie ryby? Jeśli tak, to stosujcie metalowe przypony i nie czytajcie bredni pisanych przez jałowych filozofów, tacy ludzie w każdym wędkarzu widzą kłusownika.

Też tak myślę i .......... [2013-03-05 08:51]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia