Spinning na bolenie

/ 84 odpowiedzi
Lukasz24


przyglądam sie sg tylko że 3.07 cw. 9.32g.. (2013/01/05 08:40)

cytryn74


Ja łowie na ten o którym pisałem tyle tylko że łowię na Warcie i jeśli chodzi np. o celność co wg. mnie jest bardzo ważne nie ma lepszego kijka z żadnej stajni no chyba że z zupełnie innej półki cenowej.Jest lekki ma spory zapas mocy dłuższy dolnik co przy machaniu (bardzo intensywnym) za boleniem jest nie bez znaczenia.Mam wiele kijków z różnych stajni np.ostatnio nabyłem GS z Dragona ale SG jest naprawdę dobrą i specyficzną firmą jeśli chodzi o kijki.Polecam (2013/01/05 08:50)

ryukon1975


W 100 % polecam Savagear Parabelum cw.7-23 jest wprost idealny pod Bolenia.




Na moich łowiskach i w ich warunkach stanowczo za mały cw.
Czyli nie ideał.:) (2013/01/05 09:01)

cytryn74


Krzysztof może masz racje pojecie względne.Idealny jak na moje łowiska. :) (2013/01/05 09:12)

adamsg


Z tego, co wiem to już ta seria nie jest produkowana, podobnie jak model 2,7m do 20g - bardzo delikatny i zarazem mocny spinning pod klenia, jazia. Trudniej już dostać obie wędki. Możesz popytać w centrali w Bielsku - niestety nie mam już ich dokładnego namiaru. Także z cenami było różnie. W 2009r sklep w Krakowie oferował mi ten model boleniowy za ...650zł, a kupiłem go po lekkim targowaniu się [był ostatni egzemplarz] w jednej hurtowni za..300zł. Kolejny model tej serii [taki do 15g], który na allegro czy w sklepach "chodzi" po 400 do nawet 540zł, kupiłem w tej samej hurtowni za 320zł. I są to bez wątpienia oryginały a nie podróbki, bo właśnie potwierdzałem ich pochodzenie przed zakupem w centrali w Bielsku, gdzie jest główny dystrybutor. (2013/01/07 08:34)

adamsg


I jeszcze jedno. Nie polecam na tę rybę kija o mniejszym wyrzucie niż do 30g. Po prostu grubą sztukę ciężko zaciąć lekkim kijkiem. Straciłem bardzo dużo naprawdę pięknych boleni, bo najzwyczajniej nie byłem w stanie ich pozacinać mimo potężnych pobić. Widać to szczególnie przy łowieniu na woblery. W przypadku gum sam powiem, że nawet delikatnym [do 10g] kijem, zacinałem bez kłopotu. Być może to kwestia pojedynczego haka w gumach...
Ludzie mogą mieć różne zdania bo łowią w różnych łowiskach i mają różne temperamenty, różny refleks. Dlatego jedni zachwalają szybkie kije, a inni wolne o dużym ugięciu. Sporo zależy też od techniki. Łowiąc bolki na postawiony w miejscu, opadający wobler nie wyobrażam sobie innej wędki niż o możliwie najszybszej akcji. Generalnie moje doświadczenie z tymi rybami to Wisła, a z tego co widzę, te z Odry to jakby inny gatunek:) (2013/01/07 08:44)

Sebastian Kowalczyk


Łowię już trzeci sezon na wędkę Konger World Champion IRI Skipper 305cm 10-30gr. Całkiem nieźle się sprawuje. Używając żyłki zdarzało mi się nie dociąć ryby biorącej na bardzo dużych dystansach. Zobaczę w tym sezonie jak będzie pracował z plecionką. Jeśli ryby będą wyrywać sobie przynętę z pyska (gdy brania są pod nogami zdarza się to nawet na żyłce przy idealnie nastawionym hamulcu w kołowrotku) sprawię sobie nową rózgę na bolenie. 


(2013/01/07 11:24)

Esox_lucius1988


szkoda ze wykluczasz Team Dragona. mam wersje 295 10-28g. 163g wagi bodajze, czyli bardzo lekki kijek jak na ta długosc. dolnik 32,5cm - pisze o tym bo wg mnie to istotna sprawa kiedy musimy oddawac rzuty 1 reka spod siebie w trudnych warunkach, gzies przy krzaczorach, a wiem ze i w takich miejscach bolenie sie pojawiaja. w przypadku dluzszego dolnika np 35 cm bytloby juz trudniej. osobiscie bolenia na ten kij jeszcze nie złapałem bo kupiłem go jesienią ub roku i juz bardziej przestawiałem sie na szczupaka, ale smiało moge stwierdzic ze kij bardzo czułymozna spokojnie podac przynete kilka g lzejsza. kijek nie ima sie tez przeciazen kiedy rzucałem 10gramowym ripperem z głowka 30g co razem daje 40g. choc pewnie spokojnie mogłbym jeszcze go przeciazyc bez zadnych szkod (2013/01/07 15:49)

Jacoslaw


Bolenie? Fantastyczna sportowa ryba.
Kij na bolenia? Talon VI Plus 90MF2 albo tańszy i też świetny Pacific Bay Rainforest IM7 RF2SH1143-2 .
Pozdrawiam.
(2013/01/08 20:45)

mikolaj37


Spining na bolenie powinien mieć tak powiedzmy 5-25g wyrzutu  i mieć paraboliczną akcję.Akcja ze względu na :1-rzuty (jeśli łowisz woblerami a są one super na rapke to miękki kij "ładuje" nam przynęte i dalej rzucamy2-hol tej szalonej na początku ryby3-myślę że zważywszy na dynamikę brań bolenia też ze względu na więcej pewnych zacięć (2013/01/22 15:23)

creg91


witam panowiechciałbym zacząć przygodę z boleniami i właśnie przewertowałem cale forum i mam mętlik w głowie jaki kij wybrać a ze mam ograniczony budżet zwracam się do was o pomoc budżet wynosi 200 zł wiem ze to nie dużo ale jeszcze nie pracuje i tylko się uczę i nie nie mam gdzie zbytnio zarobić kasę ... (2014/04/14 16:25)

u?ytkownik20737


Myślę, że w takiej cenie powinieneś dorwać lub ciut więcej dragona millenium super fast 2.85 /5-25g. Dobry kijek, i przede wszystkim jest polecany przez wielu użytkowników. (2014/04/14 16:38)

Pawgas


Do tej pory łowiłem na Dragona Millenium Pike 10-35 2,7m i było spoko lecz zachciało mi się kijka o większym ugięciu przy holu. Zakupiłem Okumę Black Rock 5-25 2,75 i kijek jest spoko lecz żałuję trochę że nie kupiłem wersji 3,05 m bo możnaby dalej machnąć przynęte. Ostatecznie chyba połowię trochę ta Okumą i jak nadal będzie brakło odległości w rzucie to sprzedam ją i kupię to co polecał mi znajomy w sklepie - Daiwa Sea hunter Seatrout 10-40 g 3,10 m - to już powinno miotać wobki na duuuże odległości.  (2014/04/14 21:50)

jerry123


Proszę aby ktoś pokazał na zdjęciu jakie błystki używa na Bolenie, ja do tej pory za boleniami nie chodziłem a wiem że to one szaleją po powierzchni wody tam gdzie ja łowię. (2014/04/15 13:05)

Tomekoo


dzięki szyspinn29 ale szukam czegos nie ze stajni dragona;)




Kup sobie Diaflexa do 22 albo 30 g i starczy żeby wycholowac każdego pewnie . Osobiście do łowienia woblerami używam Ultimy i wiem że to dobry kij. Sporo jest wędek boleniowych . Jak pisał już wyżej Krzychu praktycznie każda się nada .  (2014/05/04 16:45)

krzysiekel


A co powiecie o tym kiju na bolka:
Dragon MODERATE 3,05m 3-15g
Chcę nim połączyć łowienie kleni i boleni na Odrze.
(2014/05/04 20:15)

z@mela


 kij do 15g na  bolki to jak  atak kolumny czołgów z kuszą .

Jak chcesz połączyć  re 2 ryby  to szukaj  czegos   d0  21g .
Moi znajomi  używają  TD 4-21g  i łowią tymi kijami  piękne kleniska jak i   medalowe bolki a od biedy prawie  wszystko tym kijem obłowi i  o to  chodzi w  spinningu zeby byc w miarę uniwersalnym a nie do kazdej przynęty  , pory dnia  i roku  osobny kij. (2014/05/04 20:23)

podrapany


siemanko, też w tym roku zaczynam przygodę z bolkiem i wybrałem zestaw Dragona ,wędka to Millenium Super Fast długości 2.85 i kołowrotek Maxima HS Spinn FD1030i, żyłka też Dragona hehe i też Maxima. Szukam go na Wiśle a jak się ten sprzęt sprawdzi to się okaże. Pozdro i połamania (2014/05/04 20:52)

krzysiekel


Ale co jest nie tak z tym kijem na bolenie?Przynęt nie używam większych niż 12g. (2014/05/05 16:43)

ryukon1975


Nie tak jest to że większy boleń w nurcie zwinie Ci go jak szpulkę nici. Po drugie zaś prowadzenie przynęty w warunkach wodnych w jakich występuje boleń wymaga zapasu mocy. Jeśli pojedzie przynętą 12 g na kiju o cw 15 g to nie trzeba nawet bolenia by to wędzisko przeszło do historii. Łowienie boleni to dynamika, siła i ekspresja a wędzisko musi temu podołać.  Wędzisko dobre ale cw za mały.  W serii Moderate masz do wyboru wędziska o większym cw więc nie widzę problemu.                                                                                                       (2014/05/05 20:09)

krzysiekel


ryukon1975- czy łowiłeś kiedys na kij np do 12g?Ja tak... niejednokrotnie miałem na nim duzą rybe i nic mu nie było.Lub zaczep na dnie, kij zwinął się w podtkowe i nic mu nie było... łowię na niego nadal ;)Wiec to słaby argument tak mi się wydaje. Chodzi mi raczej o zacinanie ryby. czy nie jest do tego za miekki.(na tego do 12g złapeałem już 2 bolki około 60cm) (2014/05/06 17:12)

ryukon1975


Skoro wiesz lepiej to nie pytaj tylko samodzielnie podejmij decyzję. Co do "miękkości" to nie decyduje o niej cw tylko akcja. (2014/05/06 19:23)

JOPEK1971


ryukon1975- czy łowiłeś kiedys na kij np do 12g?Ja tak... niejednokrotnie miałem na nim duzą rybe i nic mu nie było.
Lub zaczep na dnie, kij zwinął się w podtkowe i nic mu nie było... łowię na niego nadal ;)
Wiec to słaby argument tak mi się wydaje. 
Chodzi mi raczej o zacinanie ryby. czy nie jest do tego za miekki.
(na tego do 12g złapeałem już 2 bolki około 60cm)


Tym patyczkiem do 12g okonki można połowić.Mówisz że miałeś wielokrotnie duże ryby,więc gdzie one są? Chwalisz się dwoma boleniami które okazami nie są,takie 50+ to maluchy,Przekonasz się jak zapniesz coś większego.Uwierz mi że Gruby kleń lub gruba rapa przekona Ciebie do zastosowania mocniejszego kija,czego Tobie życzę.Jeśli chodzi o zacinanie tym patyczkiem to nie ma różnicy,ale męczarnia w holu dla Ciebie i dla ryby.Ja łowię kijem 3m do 35g o szybkiej akcji,stosuję plecionkę 0,15-018,idealnie ustawiony hamulec(przy plecionce podstawa),mocne pogrubione kotwice(na sztywnym zestawie boleń potrafi rozgiąć kotwicę).Tobie proponuję kij 5-25g dł.2,7.Klenie i bolenie na taki kijek możesz łowić nawet na małe przynęty.
Połamania. (2014/05/06 21:18)

wirefree


Grubego klenia mialem kilka razy na kijku o cw 10g a bolenia tez i ani bolen ani klen to nie sa ryby do zacinania, one sa tak szybkie ze predzej sie wypna z kotwicy nioz ty zdazysz pomyslec a co dopiero zaciac, i jesli uwazasz ze cokolwiek zacinasz to robisz to juz z ryba ktora ma kotwice gleboko wbite w pysk inaczej juz bys jej nie widzial.Lowie je kijkiem o cw 10g i zylce 0.14 i daje rade. Jedyna ryba jakaiej nie dalem rady na takim zestawie to sum  ktory i tak na szczescie wypial sie szybciej niz skonczyla sie zylka na szpuli. (2014/05/06 23:14)

toten


Ja też w majówkę połowiłem bolków na "lekko".Normalnie łowię do.28 g + plecionka 5,1 kg ale ten sezon boleniowy zaczołem kleniowym zestawem.
Na kijek 3-14  z żyłką 0,16 cztery sztuki od 55 do 64 cm.Nie wiem co jest grane ale w tym sezonie jakoś słabo walczą a są już dawno po tarle czyli powinny byc "wypoczęte" :)
Bardzo długo łowiłem bolki spinningem do 18g. i pamiętam 2 sezony temu były niesamowicie waleczne.Wtedy pierwszego w sezonie miałem 67 cm i tak mi dał popalić że myślałem że to min. 80. Kijek gioł się po samą rękojeść a były zaraz po tarle.(pokaleczone)
Moim zdaniem optymalny spinning na bolenia to okolice 28-30g.I zgadzam się z kolegą wirefree -bolka można co najwyżej "dociąć" bo zacina się sam. (2014/05/07 00:24)