Zaloguj się do konta

Spinning na Wisłę/Narew do łowienia z opadu

utworzono: 2012/11/10 19:23
glider

Witam.
Trochę zdubluje swój poprzedni post ale mam nadzieję że nie będzie to duże foux pas.
Otóż dysponuje funduszem około 200pln i chciałbym kupić spinning do łowienia z opadu na dużych rzekach w nurcie sandaczy oraz szczupaków w napływach i tam gdzie siedzą ;), czyli ciężkie główki powyżej 20g, duże gumy 10-12cm.
Do tej pory katowałem swojego team dragona 7-21g (medium-fast) ale po dzisiejszym wypadzie nad wisłe stwierdzam że nie nadaje się on do takiego łowienia tzn. do obławiania spokojniejszych partii wody jeszcze jest ok ale obłowienie warkocza jest raczej nie wykonalne.

Zastanawiam się nad takimi kijami:

Dragon Millenium Pike 2,7 m. 10-35 g lub 2.90 (chyba wolę 2.9m)

ROBINSON - Xenon Ultra Power Jig (wkl.) 2.70m, 10-50g

Robinson Diplomat Power Jig 2,95 m 10-30 g

co sądzicie o ww. kijach?
Jakie inne polecacie w ww. przedziale cenowym spełniające moje kryteria?

[2012-11-10 19:23]

arto

witam,mam ten kijek  Dragon Millenium Pike 2,7 m. 10-35 g jest bardzo dobrze wykonany, duży zapas mocy trochę leci w stronę szczytówki (jak to mówią leci na pysk) ale nie specjalnie to przeszkadza,Zastanów się nad tym 2.90 cm może być ciężki tak doradzono mi w sklepie wziołem 2.7 cm jestem bardzo zadowolony typowo szczupakowy kij. [2012-11-10 20:07]

adler

glider Witam. Kolejny raz spotykam się z taką sytuacją. Dodaje post, post zostaje przeniesiony do grupy której członkiem nie jestem, klikam "odpowiedz" dostaje komunikat z prośbą o dołączenie do grupy, klikam dołącz i ... nadal nie mogę dodawać odpowiedzi w założonym przez siebie temacie, cały czas dostaje prośbę o dołączenie do grupy : ************************************************************************* Serwus. Twój wątek :

Spinning na Wisłę/Narew do łowienia z opadu

jest w grupie otwartej , nie MUSISZ się do niej zapisywać . Możesz tam pisać , odpowiadać , pytać . Nie ma żadnych przeszkód.

Pozdrawiam Krzysztof O. - adler.

[2012-11-10 20:07]

glider

"glider Witam. Kolejny raz spotykam się z taką sytuacją. Dodaje post, post zostaje przeniesiony do grupy której członkiem nie jestem, klikam "odpowiedz" dostaje komunikat z prośbą o dołączenie do grupy, klikam dołącz i ... nadal nie mogę dodawać odpowiedzi w założonym przez siebie temacie, cały czas dostaje prośbę o dołączenie do grupy : ************************************************************************* Serwus. Twój wątek :

Spinning na Wisłę/Narew do łowienia z opadu

jest w grupie otwartej , nie MUSISZ się do niej zapisywać . Możesz tam pisać , odpowiadać , pytać . Nie ma żadnych przeszkód.

Pozdrawiam Krzysztof O. - adler."


:) dziękuję za odpowiedź chodziło mi o grupę nt. sprzętu robinson, i mój wątek nt. Ultra Power JIG
[2012-11-10 20:29]

glider

witam,mam ten kijek  Dragon Millenium Pike 2,7 m. 10-35 g jest bardzo dobrze wykonany, duży zapas mocy trochę leci w stronę szczytówki (jak to mówią leci na pysk) ale nie specjalnie to przeszkadza,Zastanów się nad tym 2.90 cm może być ciężki tak doradzono mi w sklepie wziołem 2.7 cm jestem bardzo zadowolony typowo szczupakowy kij.


a gdzie na niego łowiłeś rzeka, jezioro?
przeglądam różne fora i ten pike 2.90 ma dużo pochwał chwalą jako czuły uniwersalny kij od połowu szczupaków do morskich troci, ja jednak nadal się nie zdecydowałem, chciałbym wiedzieć jak na nim czuć delikatne jesienne brania, szczególnie jak nim łowimy w kotłującej się wodzie na głębokości 8-10 w warkoczu:)

[2012-11-10 20:32]

arto

witam jak na razie łowiłem na jeziorach ,w sobotę zamierzam pojechać nad Odrę na wysokości Jurcza gdzie uciąg wody w nurcie jest bardzo mocny. Jeżdżę tam od kilku miesięcy ale z innym wędziskiem niestety za delikatnym,sam jestem ciekaw jak millenium sobie poradzi i powiem szczerze mam obawy czy da radę.Więc za dużo ci nie pomogłem pozdrawiam.   [2012-11-12 19:56]

glider

do mnie dziś przyszedł dragon milenium 2.90, w sobotę jadę na Wisłę więc będziemy mogli wymienić opinie
[2012-11-13 17:18]

glider

Stestowałem kij 2.95 Dragon Milenium Pike, byłem na Wiśle.
Kij sprawuje się  bardzo dobrze, jest sztywny ale ma bardzo miękką szczytówkę na której widać jak przynęta puka w dno, jestem też zadowolony z jego długości ponieważ pozwala ona na bardzo dalekie rzuty, z kija gumę na główce 20g można wystrzelić na dobre 50m. Druga sprawa to to że te prawie 3m pozwalają na precyzyjne manewrowanie przynętą pomiędzy zawadami, oraz utrzymywanie linki ponad wodą kiedy przynęta turla się daleko w prądzię po dnie. Niestety jest trochę ciężkawy tzn. po 6h nieustannego biczowania wody trochę boli ramię. Podoba mi się także jego długi dolnik.

Niestety nie dane mi było sprawdzić jak się na nim holuje rybę, nie miałem tym razem szczęścia na Wiśle.
[2012-11-21 18:20]

mik99

glider na taką opinię czekałem. Sam chcę kupić HD Pike lub Okume BR. Obecnie mam Rona Thomsona Tyran Spin 270cm CW 7-25g. Kij świetny, smukły blank, potwornie czuły, czuć na nim dosłownie wszystko, bardzo miękka szczytóweczka tylko ma dla mnie jdną wadę, w sumie dwie. Jest jak dla mnie za miękki i ma trochę przydługo dolnik. Gdyby te dwie cechy zniwelować to ten kij stałby się absolutną czołówką. Czekam jeszcze na opinię jak kij wygląda pod rybką.
[2012-11-22 06:49]

arto

witam przetestowałem millenium nad Odrą i potwierdzam twoje spostrzeżenia,bardzo fajna wędka.Niestety też bez ryby.Ale za to niedzielny wypad nad jezioro Tatarak i szczupaczek 48cm na okoniową wklejankę wobler Salmo minnow 6cm kolor naturalny okoń. [2012-11-22 18:07]