Spinning na okonia.

/ 39 odpowiedzi
arcybiskup

Daiwa Megaforce JiggerSpin cw 2-14g 240cm długości. Bardzo dobry kijek, a cena nie taka zła teraz chyba kosztuje 140 zł. 
Pozdrawiam. (2013/08/09 14:46)

trawkad

A czy ja pisałem, że chce łowić taczki Garbusów?? Pisałem o czuciu przynęty i brania a nie taczkach ryb.

I liczyłem na porady jakies jak w innych wątkach a nie o przeliczaniu okoni na taczki jakbym jakims mięsiarzem był;/ Lepiej będzie jak pójde do 1 lepszego wędkarskiego i wcisną mi syf żeby starego sprzętu sie pozbyć?? (2014/11/16 14:02)

z@mela

mozesz troche  dołozyć i kupic  Tango od Kongera albo z Mikado  wklejaneczke  no ogólnie patyków pod okonia jest  sporo i wszystko zalezy ile  chcesz kasy przeznaczyć.

Pisanie o taczkach okoni  nie mialo na celu atakowania Twojej osoby tylko pokazanie ze nie kij łowi jak  wielu myśli ze kupi sprzęt i  nagle zaczną brać rybki. (2014/11/16 14:11)

trawkad

I już lepiej, że są propozycje.

Ja nie mówię, że sprzęt będzie za mnie łowić. Wiem, że trzeba kombinować, szukać ryby itp itd, ale sam powiedz wolałbyś mieć przyjemność z wędkowania i coś czuć czy stać godzinami i biczować wodę i nie czuć kompletnie nic, bo kij można powiedzieć jest uszkodzony?? Bo owszem czuć na nim przynete ale jak rzucam duża blacha a nie mała głowką 2g z paprochem. A chciałbym przyjemnie połowić wiec chce inny kij po prostu i dlatego założyłem ten wątek. (2014/11/16 14:18)

bocznytrok

Ja polecam dragon milenium senso jig cw 12g. Albo coś tańszego mikado lexus cw 12 albo 13g. Jak kolega wyżej napisał tango też jest fajną propozycją albo np używany team dragon. Znajomy ostatnio sprzedawał za 240zł bodajże i teraz z biegiem czasu żałuje że nie kupiłem ( kij był brdzo dużo używany i wizualnie nie był najciekawszy to też było minusem). No ale wędek okoniowyh to ja mam już tyle że w domu na stojaku mi się nie mieszczą hahahah. Ale poważnie dragon milenium było by najlepsze. (2014/11/16 19:54)

trawkad

Tango mi sie podoba, ale nie wiem czy finansowo podołam, a bym jeszcze chciał z nim w tym roku za grubasami wyskoczyć.

A ten kijek? http://allegro.pl/wedka-spinning-konger-virago-twist-r-270-1-10g-hit-i4750391415.html (2014/11/16 21:19)

trawkad

A jeszcze jedno. Do łowienia z brzegu koniecznie 2,70m długość?? Czy 2,40 tez by sie nadało?? (2014/11/16 21:24)

CKPista

witam

Mam trochę doświadczeń z kilkoma kijami, którymi chciałem okonie łowić:
1. Konger trocker 2,4 cw do 8gr
2. Daiwa Megaforce 260ST 2.6 cw do 18gr

z racji łowienia głównie bocznym trokiem to takie dwa kijki
1. bardzo czuła szczytówka węglowa (łatwo ułamać) super delikatny każdego nawet małego okonia wyłapuje
2. troszeczkę czułość słabsza ale większy "zapas" mocy nawet przyłów w postaci szczupaka (50cm) nie problem

na głębszych wodach mam Cormorana DropShot 2,7 cd 3-30gr
to kij o szerszym spektrum odławianych ryb siadają okonie (ale powyżej 20cm mniejsze ciężko wyczuć jak nie biorą agresywnie), sandacze, szczupaki

co do przedziału cenewego: kongera kupiłem za około 120PLN, Daiwa około 200, Cormorana widziałem na allegro za 100PLN

pozdrawiam (2014/11/17 11:57)

bocznytrok

A jeszcze jedno. Do łowienia z brzegu koniecznie 2,70m długość?? Czy 2,40 tez by sie nadało??

Zależy od upodobań ale ja z brzegu łowie tylko na 2,6 albo 2,7metrowe wędziska. Ale dużo zależy czy akwen an którym łowisz jet dość zarośnięty (2014/11/17 18:38)

nazarek

jak ktoś wcześniej pisał, polecałbym  catane 2.70 cw. 3-14 za nieduże pieniądze dobry kijek na początek. używam go do paprochowania z opadu i mam takie same wyniki jak koledzy z lzejszymi kijkani z bocznym trokiem (2014/11/18 15:48)

grisza-78

Dla mnie najlepszym kijem okoniowym z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia jest Dragon Progress Superlite. 2,4 m 2-10 gr. Wielka szkoda, że wędki tej już się nie produkuje. Mam ten kij już chyba 12 lat, cały czas służy perfekcyjnie. Przy okazji mam pytanko - może któryś z kolegów ma taki kij i chciałby go odsprzedać? Pozdrawiam. (2014/11/18 16:00)

wasil

Witam,
z tego co czytałem to shimano catana jest beznadziejny, nie wytrzymuje często nawet sezonu przy częstym wędkowaniu. A co do kija to chciałem się zapytać czy ktoś z was używał mikado ultra x-plode ultra fine spin?:
http://www.fishing-test.pl/wdki/23-wdki/551-mikado-x-plode-ultra-fine-spin
Jestem ciekaw jak się sprawuje przy połowach na np. jaskółki na główkach 1,5- 5g.
Poza tym czy zna ktoś sprawdzony i dobry fluorocarbon o średnicy 0,12mm ? (potrzebuje do wiązania do plecionki 0,08mm) (2014/12/28 21:41)