Zaloguj się do konta

Spinning na drapieżniki

utworzono: 2012/07/23 12:08
sergio101

Witam,
Jestem zainteresowany kupnem spinningu na duże Szczupaki,Sandacze,Bolenie itp.
Cena jaką chcę przeznaczyć to 250zł.Proszę o doradzenie dobrego sprzętu.

Pozdrawiam! sergio101
[2012-07-23 12:08]

Tomekoo

ciężko będzie Ci pogodzić te trzy rodzaje ryb,sandacz i szczupak owszem ...w miarę da się łowić ale bolki na bolki spokojnie da radę kijek 2,7-3m do 25g Micado Taurus ,miałem model do 17g i nawet sandałki nim zacinałem ale jak dla mnie strasznie delikatny był ...pozdrawiam [2012-07-24 16:15]

sergio101

Aha rozumiem a co byś mi doradził na szczupaka.
Chciałbym dobry kij cenę jaką chce przeznaczyć to 250zł.
Dzięki za polecenie spinningu na bolki.:)

Pozdrawiam
[2012-07-24 21:19]

radzik19821982

Sergio, to zależy jakiej wielkości bolenie, sandacze i szczupaki chcesz łowić i czy to będzie jezioro, rzeka mała czy rzeka duża. Chcesz używać specjalistycznych przynęt czy najprostsze z używanych: wahadłówka, obrotówka, twister, ripper.
Otóż, typ łowiska ma olbrzymi wpływ na wybór odpowiedniego wędziska. A także wielkość tych ryb: szczupak do 70 cm, sandacz do 65 cm, boleń do 60 cm to są ryby małe w swoich gatunkach i do ich łowienia wystarczy ci jedno wędzisko na rzekę lub na jezioro; ryby mierzące ponad te długości to już ryby potrafiące nawiązać walkę na mocnym kiju i tutaj warto kupić wędzisko przeznaczone na dany gatunek ryby i do określonych technik łowienia.

Pamiętaj, że w naszych rzekach żyją bolenie mające 80 cm i więcej, a taki boleń ciągnie jak mała lokomotywa, co jest szczególnie odczuwalne w nurcie rzeki. Te ryby często łowi się na ciężko, przy dnie w najgłębszych miejscach dużej rzeki, a więc potrzebujesz wędzisko 3 m, c.w. 10-28 (a nawet do 40) g, akcja X-Fast lub Fast, ale już do łowienia przy brzegu wystarczy ci akcja Medium Fast (Med-Fast). power wędziska - Medium lub Medium-Heavy.
Podobnie potraktuj małego szczupaka i sandacza.
Domyślam się, że dla twoich potrzeb (i cenowo) wystarczy wędzisko Express Spinn 25 c.w. 5-25 długość 2.7 m, nr katalogowy 24-34-270. Znam to wędzisko, jest ok.

Do łowienia fajnych sandaczy potrzebujesz niespecjalistyczne wędzisko, może to być także Express, ale tym razem wędzisko przeznaczone dla sandaczy: Spinn 35 c.w. 10-35 g (nr kat. 24-36-270) lub Spinn 40 c.w. 15-40 g (nr kat. 24-37-275).
Możesz upodobać sobie jedną technikę łowienia lub jedną przynętę, w konkretnym łowisku (chodzi o jego specyfikę) i pod tym kątem dobierzesz sobie sprzęt, który na innej wodzie niekoniecznie będzie dawał dobre efekty. Jak widzisz, możliwości jest ogrom, tylko trzeba z tej oferty umiejętnie skorzystać.
Polecam ci wędziska Dragona, są dopracowane jeśli chodzi o akcję i power, są przygotowane pod określony gatunek ryb w taki sposób, w jaki łowi się w polskich łowiskach. Tu masz adres sieciowy Dragona i tam poczytasz o ich wędziskach: kliknij

Dodam, że bardzo ważnym dodatkiem do wędziska jest linka: plecionka lub żyłka. Niedobrana potrafi zepsuć to, co dobrego oferuje ci wędzisko. Namawiam cię do korzystania z najlepszych: serii HM firmy Dragon i japońskiej firmy Toray - Super Strong Pro Type )50 zł, ale jest super).

pozdrawiam

PS Ja doskonale rozumiem z własnego doświadczenia, że człowieka może nie być stać na posiadanie kilku wędzisk, szczególnie kosztownych, jednak trzeba zrobić wszystko, aby posiadać kilka wędzisk (choćby najtańszych) - pod różne miejsca w rzece. To nieprawda, że jedno wędzisko wystarcza na okazałe ryby- owszem, wędkarz łowi jednym wędziskiem w całej rzece, jednak jest to męka, wiele miejsc w rzece nie obławia skutecznie, do wielu nie sięga, dużo ryb spada i wędkarz cały czas marzy o tym, aby posiadać kilka wędzisk na różne miejsca w rzece. I nie zapominajcie o przyjemności, jaką wędkarz ma czerpać z posługiwania się lekkim i czułym wędziskiem oraz odczuwając przyjemność podczas holowania ryb. Nie chcę nikogo urazić tym stwierdzeniem - targanie mięsa z rzeki to można robić i szklanym wędziskiem za 20 zł kupionym od Ruskich i żyłką 0,50 mm.


[2012-07-25 08:38]

sergio101

Dzięki za radę dobrze napisane aż miło się czyta


Pozdrawiam sergio101
[2012-07-25 22:11]